Školení Jimmy

Proč se zúčastnit školení Jimmy?

Profesionální a kvalitní informační služby pro mládež jsou specifickou součástí práce s mládeží. Ve většině států, stejně jako na evropské úrovni, jsou stanoveny standardy a principy kvality těchto služeb. Jedním ze základních dokumentů v této oblasti je Evropská charta informací pro mládež, kterou přijalo Valné shromáždění organizace Eryica (European Youth Information and Counselling Agency) již 19. listopadu 2004. Ne však všichni pracovníci s mládeží v ČR měli doposud možnost se blíže seznámit s problematikou informací pro mládež.

Informační centra pro mládež proto nabízí zájemcům z řad pracovníků s mládeží rozšířit si prostřednictvím školení Jimmy znalosti o problematice informací pro mládež, získat cenné informační zdroje a na základě spolupráce s místním ICM nabízet mladým lidem, s kterými jsou v každodenním kontaktu, kvalitní informace i z dalších oblastí, kterým se oni sami ve své práci přímo nevěnují.

Cílem školení Jimmy je nejen seznámit pracovníky s mládeží s oblastí informací pro mládež, s informačním systémem pro mládež v ČR i v Evropě a s jeho nedílnou součástí, kterou jsou informační centra pro mládež, ale také navázat spolupráci mezi jednotlivými organizacemi (školy, DDM, NNO, knihovny apod.), které jsou v úzkém kontaktu s mladými lidmi a mohou se vzájemně ve své činnosti doplňovat a podporovat.

Obsah školení:

Co obnáší práce s informacemi pro mládež?

  • Principy a standardy
  • Kdo je Jimmy?

Cílová skupina

  • Dospívající a jejich informační potřeby

Komunikace s mladými lidmi

  • Komunikace "tváří v tvář" x online
  • Skryté otázky

Informace a informační zdroje

  • Možnosti spolupráce s místním ICM

Chcete projít školením Jimmy a spolupracovat s námi?

Pro více informací kontaktujte vedoucí ICM Prostějov Kateřinu Opatrnou.

Kontakt:

Informační centrum pro mládež Prostějov
tel.: 582 302 553
e-mail: info zavináč icmprostejov.cz