72 hodin

Máte nápad, jak zlepšit místo, kde žijete? Dejte dohromady pár kámošů, s nimiž nápad uskutečníte, a zapojte se společně do nového ročníku projektu

72 hodin 

O projektu

Jedná se o 3 dny plné dobrovolnických aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či vašemu okolí, a to po celé ČR.

Kdykoliv během těchto 72 hodin (15.–18. října 2020) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků. V České republice pořádá projekt 72 hodin Česká rada dětí a mládeže.

Do projektu je samozřejmě možné se zapojit i jakkoliv jinak. Například vymyslet úklidovou akci, zazpívat seniorům, či natřít autobusovou zastávku. Nápadů je mnoho a ne vždy se k nějakému kroku rozhoupeme, projekt 72 hodin je vhodnou příležitostí, jak udělat to, na co se už dlouho chystáte…

Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Díky pořádání jednotlivých projektů také posílit vztahy v místních komunitách a vytvořit hodnoty a zajímavé podněty pro smysluplné trávení volného času. Dále také navázat partnerství s místními radnicemi a podnikateli v obcích.

Registrace a správa projektu

Do projektu se můžete zaregistrovat na webových stránkách 72 hodin.
Na Facebooku naleznete mnoho informací o tom, jak postupovat, aby se vaše nápady proměnily na skutečnost. Dívejte se kolem sebe! Ve vašem okolí je spousta věcí, které se dají vylepšit, mnoho lidí, kteří potřebují pomoc, a mnoho takových, kteří se chtějí při práci bavit! Už teď se na ně moc těšíme!

Finanční zabezpečení projektů

Při vymýšlení svého projektu musíš myslet i na jeho finanční zabezpečení. Na některé projekty potřebuješ peníze, na jiné ti postačí fantazie. Česká rada dětí a mládeže nemá prostředky na to, aby podporovala jednotlivé projekty. O pomoc (nejen finanční) můžeš požádat své okolí – zkus oslovit místní samosprávu a podnikatele. Každým rokem se nicméně snažíme zajistit pro některé typy projektů materiální podporu. Rady jak se pokusit zajistit si co nejšikovněji podporu pro svůj projekt se dočteš v Příručce pro koordinátory projektů.


Kontakt na organizátora:

Česká rada dětí a mládeže
Senovážné náměstí 977/24, 110 00 Praha 1

Jiří Gurecký - koordinátor projektu
tel.: 211 222 863, 774 655 220
e-mail: 72hodin zavináč 72hodin­.cz

Soňa Polak - PR projektu
tel.:
211 222 868, 773 555 202
email: sona.polak zavináč crdm.cz

www stránky: www.72hodin.cz
FB: @72hodin.cz