Kukuřičáci


Bludiště v kukuřičném poli

Po vzoru Německa, Velké Británie nebo USA se v Česku začaly vytvářet první kukuřičné labyrinty o velikosti větší než fotbalové hřiště. V roce 2020 jich bude na území naší republiky k dispozici devět. Každý kukuřičný labyrint má jedinečné plány cest, takže jich můžete navštívit víc. Zažijete netradiční dobrodružství v přírodě na čerstvém vzduchu, procvičíte si své mozkové závity a orientační smysl.


V kukuřičném bludišti si zábavu užije celá rodina a hlavní je, že vše se odehrává venku na čerstvém vzduchu. Pokud však přece nechcete dát svůj mobilní telefon z ruky, stačí si stáhnout aplikaci Kukuřičáci, která poskytuje možnost zahrát si v bludišti interaktivní hru a porovnávat tak s ostatními své výsledky online! 

V bludišti jsou také umístěné herní tabule, které jsou součástí hry pro malé i velké. Nemusíte se tak bát, že se budete cestou ven z bludiště bez chytrého telefonu nudit.

Jak dlouho trvá bludiště projít?

Vše závisí na typu hry, kterou si vyberete a na vašem orientačním smyslu. Můžete se bludištěm jen projít nebo si zahrát některou z her. Pokud budete hrát hru, můžete se v bludišti zdržet i více jak 1 hodinu.

Jaké dovednosti si děti i dospělí v bludišti prověří?

  • orientaci a postřeh
  • jak používat mapu a odhadovat vzdálenost
  • týmovou spolupráci
  • řešení hádanek
  • prohloubení vztahu k historii, přírodě a kultuře
  • zvýšení povědomí o ekologii

Co s sebou?

Mějte na paměti, že bludiště se nachází v kukuřičném poli. Takže když několik dní před vaší návštěvou prší, půda v kukuřici nemusí být ještě vyschlá. Myslete proto na vhodnou obuv (např. gumáky) a případně na věci na převlečení.

Kromě vhodného oblečení a obuvi si nezapomeňte mobilní telefon či tablet (s OS Android), abyste mohli hrát interaktivní hru. Nejprve si však stáhněte aplikaci Kukuřičáci a přesvědčte se, zda máte ve vašem zařízení čtečku QR kódů. V případě, že máte v telefonu aktivní datový tarif, aplikaci si můžete stáhnout i u pokladny. Pokud nechcete hrát interaktivní hru, můžete hádat tajenku, nezapomeňte pak na tužku či pero. Se vstupenkou získáte herní kartičku, na kterou si budete zapisovat výsledky hádanek.

Pokud si sebou chcete vzít kočárek či domácího mazlíčka i to je dovoleno, nezapomeňte však na vodítko.

Více informací najdete v návštěvním řádu.

Kukuřičáci se na vás budou těšit v těchto místech:

Vstupné

Pro všechna bludiště je vstupné jednotné.

Otevírací doba

Pro letošek je zatím ještě zavřeno. Jednotlivá bludiště budou postupně otevřena v průběhu června. Pro nejaktuálnější informace sledujte náš profil na Facebooku či Instagramu.


Kontakt

Fit - Jump s.r.o.
Adresa: Dobrovského 331, 516 01 Rychnov nad Kněžnou
Zástupce, jednatel: Jitka Janichová
IČ: 28817834
E-mail: info zavináč kukuricaci.cz

web: www.kukuricaci.cz
facebook:
Kukuřičáci