Městská knihovna Prostějov

 V knihovně se můžete v dubnu těšit na...

  •  Virtuální Univerzita třetího věku

kdy: úterý 2. a 16.4.,  9.30 h   

Pravidelné setkání účastníků Virtuální Univerzity třetího věku. Další přednáška z cyklu „Dějiny oděvní kultury“. Koná se pod záštitou Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity v Praze.

Podkrovní sál

  • Velikonoční jarmark vědy a techniky

kdy: 5. - 6.4., 9 – 17 h 

3. ročník akce, která chce zábavnou a poučnou formou přiblížit dětem i dospělým některé oblasti vědy a techniky. Zajímá vás, jak funguje 3D tiskárna? Chcete si vyzkoušet legostroj na malování kraslic, zúčastnit se zajímavých pokusů s vejci anebo si třeba vlastnoručně uplést pomlázku? Neváhejte a přijďte do OC Zlatá Brána. Pořádá Geniátor.cz.

OC Zlatá Brána

 

  • Jak se prostějovští studenti vydali na cesty Evropou
kdy: pondělí 8.4., 17 h

Jaký byl jejich týden na dalekém severu v jarním Finsku? A jak se jim líbilo na jihovýchodě Španělska ve slunné Murcii? Studenti a jejich učitelé z Gymnázia Jiřího Wolkera budou promítat časosběrná videa, která natočili v rámci projektu DIGITAL STORYTELLING THROUGH TIMELAPSE VIDEOS, který je spolufinancován z programu Evropské unie Erasmus+.

Podkrovní sál

  • Laos, Thajsko a Kambodža

kdy: čtvrtek 11.4., 17 h  

Další cestovatelské promítání Davida Vargy nabídne pestrou mozaiku kultur, úžasných přírodních krás a zajímavých lidí. Dozvíte se, jak se spalo ve stromovém domku v laoském pralese a jaká je odvrácená strana turismu v kambodžském chrámovém komplexu Angkor.

Podkrovní sál

  • Jak studovat psychologii a sebevzdělávat se v kterémkoli věku

kdy: pondělí 15.4., 17 h

Proč je dnes psychologie tak atraktivním tématem? Které materiály jsou vhodné k samostudiu? Jak se studiem začít a na co si dát pozor? Přednáška Jiřího Adamce je určena všem zájemcům o studium psychologie.

Podkrovní sál

  • Setkání s Milanem Švihálkem

kdy: čtvrtek 25.4., 17 h 

Setkání s publicistou a spisovatelem Milanem Švihálkem, dlouholetým dramaturgem ČT Ostrava a moderátorem oblíbeného pořadu Za svědky minulosti. O jeho knížkách, televizní a rozhlasové tvorbě, ale i o osudových zákrutách života si s ním bude povídat paní Jana Zikmundová.

Podkrovní sál

  • Retro relaxační odpoledne

kdy: pondělí 29.4., 16 – 18 h 

Přijďte s námi zavzpomínat na 70. a 80. léta stylově. Pustíme si hity tehdejších hudebních idolů na gramofonových deskách a vyzkoušíme antistresové omalovánky pro dospělé. Každý, kdo přijde v retro oblečení, dostane dáreček a připraveno bude i malé pohoštění.

Podkrovní sál

  • Tvořivá knihovna

kdy: úterý 30.4., 9 h 

Pokračuje desátý ročník oblíbené výtvarné dílny „Tvořivá knihovna“. Tentokrát si opět vyzkoušíme výrobu keramiky. Tato akce je určena především seniorům. Zájemci se mohou hlásit v půjčovně, počet míst je omezen. Těšíme se na Vás.

Půjčovna

Pravidelné akce:

  • Poradna SOS

kdy: čtvrtek 4. a 18. 4., 15 – 17 h 

Máte spotřebitelský problém a nevíte, kam se obrátit? Každý sudý týden, vždy ve čtvrtek, se v Městské knihovně Prostějov koná „Poradna pro spotřebitele“. Odborní právní poradci Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace s Vámi budou řešit Váš konkrétní problém.

Učebna

  • Senior klub

Zajímavé výlety, přednášky a další akce pro seniory.

Podrobný program knihovny pro tento měsíc najdete na http://knihovnapv.webnode.cz/program/

UPOZORNĚNÍ 

Uzavření Knihovny pro děti a mládež 

Od 14. ledna je dětského oddělení uzavřeno. Probíhá plánované stěhování dětské knihovny zpět na Vápenici.

Rodinná registrace

Od 1. října 2016 je možné si v knihovně zřídit rodinné čtenářské průkazy za zvýhodněný poplatek. Pokud jeden člen rodiny vlastní čtenářský průkaz, jeho rodinný příslušník získá svoji vlastní legitimaci za zvýhodněnou cenu 20 korun na celý rok. Této možnosti mohou využít například manželé, rodiče a jejich děti (pouze studenti do 26 let). Podmínkou je prokázat stejné trvalé bydliště všech členů rodiny.

Přichystání knih dle vlastního výběru

Od 1. října 2016 je možnost nechat si přichystat knihy podle vlastního výběru. Přes internet se připojíte ke katalogu a můžete si v pohodlí domova vyhledat knihy, které potřebujete. Ty, které jsou momentálně volné a jsou v knihovně k dispozici, si můžete nechat odložit a přijít si je do dvou dnů vyzvednout.

E-knihy

Služba je k dispozici pouze uživatelům Městské knihovny Prostějov s platnou registrací, a je samozřejmě zdarma. Podmínkou je mít u svého uživatelského účtu uvedený e-mail (zadat jej můžete v knihovně nebo po přihlášení do svého účtu). Dále je nutné mít založený účet u eReading.cz pod stejným e-mailem, který je uvedený u vašeho účtu v knihovně - vypůjčené e-knihy lze číst na čtečkách eReading.cz (START2/START3), na PC s Windows nebo MAC, chytrých telefonech a tabletech s operačními systémy Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz.

Délka výpůjčky je 21 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní a je možné si vypůjčit maximálně 2 tituly současně. Aktuálně je k dispozici něco přes 1500 knih.

Více zde: http://knihovnapv.webnode.cz/knihy/pujcovani-e-knih/

 

Kontakt:

Městská knihovna Prostějov (mapa)
Skálovo náměstí 6
797 33 Prostějov
tel.:
582 329 660
e-mail:
 sluzby zavináč knihovnapv.cz

www stránky: www.knihovnapv.webnode.cz
FB: Městská knihovna Prostějov

Knihovna pro děti a mládež
Pernštýnské nám. 8 (mapa)
tel.: 582 329 673
e-mail: detske zavináč knihovnapv.cz