Městská knihovna Prostějov

 V knihovně se můžete těšit...

  • Virtuální Univerzita třetího věku

kdy: úterý 3. a 17. dubna v 9.30 hodin
kde: podkrovní sál

Pravidelné setkání účastníků Virtuální Univerzity třetího věku. Další přednáška z cyklu „České dějiny a jejich souvislosti“. Koná se pod záštitou Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity v Praze. Tato akce je určena seniorům.

  • Jak funguje mozek aneb o trénování paměti

kdy: středa 11. a 25. dubna, 17.00 hodin
kde: učebna

 Začíná další kurz trénování paměti. Je určen všem zájemcům, kteří se nemohou zúčastnit obvyklých lekcí v dopoledních hodinách. Seznámíme se s paměťovými technikami a osvojíme si různé triky a návody, jak si udržet v paměti potřebné informace. Do kurzu je nutné se předem přihlásit v čítárně (tel. 528 329 661).

 

  • Pěstounská péče očima dítěte

kdy: středa 11. dubna, 17.00 hodin
kde: podkrovní sál

Pokračování lednové přednášky Mgr. Venduly Kaprálové z doprovázející organizace Dobrá rodina o.p.s. Tentokrát se zaměříme na to, jak pěstounskou péči vnímají děti, které v ní samy vyrůstají.

  • Severní Rusko a Solovecké ostrovy

kdy: čtvrtek 12. dubna, 17.00 hodin
kde: podkrovní sál

O slavné minulosti, ale i o současném životě v tomto nádherném koutě severní Evropy bude vyprávět cestovatel a fotograf Ivo Dokoupil, který se nedávno vrátil z další expedice k posvátnému Soloveckému klášteru. Akce

se uskuteční za finanční podpory Ministerstva kultury v rámci projektu K 21.

Výstavy, tvořivé dílny, akce pro děti, soutěže 

  • Tvořivá knihovna

kdy: úterý 24. dubna, 9.00
kde: půjčovna

Pokračuje devátý ročník oblíbené výtvarné dílny „Tvořivá knihovna“. Tentokrát budeme vyrábět jarní dekorace. Tato akce je určena především seniorům. Zájemci se mohou hlásit v půjčovně, počet míst je omezen. Těšíme se na Vás.

  • Slet čaroděnic a čarodějů

kdy: čtvrtek 26. dubna, 15.00 - 17.00
kde: knihovna pro děti a mládež

Provětrejte košťata a naleštěte čarodějnické hůlky, vezměte na rameno kočku, oprašte si zaříkávadla a přileťte do knihovny! Čeká vás zábavné čarodějnické odpoledne plné her a soutěží.

 

 

 

Podrobný program knihovny pro tento měsíc najdete na http://knihovnapv.webnode.cz/program/

 

Pravidelné akce:

  • Poradna SOS

kdy: 5. a 19. dubna, 15.00–17.00
kde: učebna MK Prostějov (Skálovo náměstí 6, Prostějov)

Máte spotřebitelský problém a nevíte, kam se obrátit? Každý sudý týden, vždy ve čtvrtek, se v Městské knihovně Prostějov koná „Poradna pro spotřebitele“. Odborní právní poradci Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace s Vámi budou řešit Váš konkrétní problém.

  • Senior klub

Zajímavé výlety, přednášky a další akce pro seniory.

 

Rodinná registrace

Od 1. října 2016 je možné si v knihovně zřídit rodinné čtenářské průkazy za zvýhodněný poplatek. Pokud jeden člen rodiny vlastní čtenářský průkaz, jeho rodinný příslušník získá svoji vlastní legitimaci za zvýhodněnou cenu 20 korun na celý rok. Této možnosti mohou využít například manželé, rodiče a jejich děti (pouze studenti do 26 let). Podmínkou je prokázat stejné trvalé bydliště všech členů rodiny.

Přichstání knih dle vlastního výběru

Od 1. října 2016 je možnost nechat si přichystat knihy podle vlastního výběru. Přes internet se připojíte ke katalogu a můžete si v pohodlí domova vyhledat knihy, které potřebujete. Ty, které jsou momentálně volné a jsou v knihovně k dispozici, si můžete nechat odložit a přijít si je do dvou dnů vyzvednout.

E-knihy

Služba je k dispozici pouze uživatelům Městské knihovny Prostějov s platnou registrací, a je samozřejmě zdarma. Podmínkou je mít u svého uživatelského účtu uvedený e-mail (zadat jej můžete v knihovně nebo po přihlášení do svého účtu). Dále je nutné mít založený účet u eReading.cz pod stejným e-mailem, který je uvedený u vašeho účtu v knihovně - vypůjčené e-knihy lze číst na čtečkách eReading.cz (START2/START3), na PC s Windows nebo MAC, chytrých telefonech a tabletech s operačními systémy Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz.

Délka výpůjčky je 21 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní a je možné si vypůjčit maximálně 2 tituly současně. Aktuálně je k dispozici něco přes 1500 knih.

Více zde: http://knihovnapv.webnode.cz/knihy/pujcovani-e-knih/

 

Kontakt:

Městská knihovna Prostějov (mapa)
Skálovo náměstí 6
797 33 Prostějov
telefon:
582 329 660
e-mail:
  sluzby zavináč knihovnapv.cz
www stránky:
www.knihovnapv.webnode.cz

Knihovna pro děti a mládež je už přestěhovaná. Nové dětské oddělení Městské knihovny Prostějov nadete v přízemích prostorách Zámku Prostějov (Pernštýnské nám. 8).