Městská knihovna Prostějov

 V knihovně se můžete v únoru těšit na...

 

  • Norsko - nejsevernější krásy Evropy

kdy: čtvrtek 14.února 2019, 17.00
kde: podkrovní sál

Cestovatelské povídání a promítání fotografií Mgr. Dobromily Patákové o její cestě do téměř neobydlených oblastí na severovýchodě Norska, kam se mnoho turistů nedostane.

  • Beseda s chiropraktikem

kdy: středa 20.února 2019, 17.00
kde: podkrovní sál

Přednáška chiropraktika Vincence László o tom, jak si můžete sama pomoci od bolestí hlavy, kloubů a páteře, bde doplněna praktickými ukázkamia z akupunktury a alternativní a čínské medicíny.

  • Retro relaxační odpoledne

kdy: pondělí 25.února 2019, 16.00 – 18.00
kde: podkrovní sál

Přijďte s námi zazpomínat na 60.léta stylově. Pustíme si hity tehdejších hudebních idolů na gramofonových deskách a vyzkoušíme antistresové omalovánky pro dospělé. Každý, kdo příjde v retro oblečení, dostane dáreček a připraveno bude i malé pohoštění.

  • Nejmohutnější dělostřelecké zbraně rakousko–uherské a československé armády

kdy: středa 27.února 2019, 17.00
kde: podkrovní sál

Populázitor vojenské historie Ing.Jaromír Vykoukal vám ve své přednášce představí mohutné dělostřelecké zbraně, které vyráběla Škoda Plzeň pro rakousko–uherskou armádu a námořnictvo a dělostřelecké prostředky československé armády v letech 1918 – 1939.

Výstavy, tvořivé dílny, akce pro děti, soutěže 

  • Toulky po Moravě

Výstavu fotografií amatérského fotografa a nadšeného turisty Ing.Miloslava Koláře si můžete prohlédnout v galerii Na Půdě knihovny. Fotky vznikly na pravidelných výšlapech Klubu českých turistů, odboru Senior 2000 Prostějov po blízkém a vzdálenějším okolí. Výstava potrvá do konce měsíce února.

  • Tvořivá knihovna

kdy: úterý 26. února 2019, 9.00
kde: půjčovna

Pokračuje desátý ročník oblíbené výtvarné dílny „Tvořivá knihovna“. Tentokrát udeme vyrábět velikonoční dekorace.Tato akce je určena především seniorům. Zájemci se mohou hlásit v půjčovně, počet míst je omezen.

 

Pravidelné akce:

  • Poradna SOS

kdy: 21. února 2019, 15.00-17.00
kde: učebna MK Prostějov (Skálovo náměstí 6, Prostějov)

Máte spotřebitelský problém a nevíte, kam se obrátit? Každý sudý týden, vždy ve čtvrtek, se v Městské knihovně Prostějov koná „Poradna pro spotřebitele“. Odborní právní poradci Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace s Vámi budou řešit Váš konkrétní problém.

  • Senior klub

Zajímavé výlety, přednášky a další akce pro seniory.

Podrobný program knihovny pro tento měsíc najdete na http://knihovnapv.webnode.cz/program/

UPOZORNĚNÍ 

Uzavření Knihovny pro děti a mládež 

Od 14. ledna je dětského oddělení uzavřeno. Probíhá plánované stěhování dětské knihovny zpět na Vápenici.

Rodinná registrace

Od 1. října 2016 je možné si v knihovně zřídit rodinné čtenářské průkazy za zvýhodněný poplatek. Pokud jeden člen rodiny vlastní čtenářský průkaz, jeho rodinný příslušník získá svoji vlastní legitimaci za zvýhodněnou cenu 20 korun na celý rok. Této možnosti mohou využít například manželé, rodiče a jejich děti (pouze studenti do 26 let). Podmínkou je prokázat stejné trvalé bydliště všech členů rodiny.

Přichystání knih dle vlastního výběru

Od 1. října 2016 je možnost nechat si přichystat knihy podle vlastního výběru. Přes internet se připojíte ke katalogu a můžete si v pohodlí domova vyhledat knihy, které potřebujete. Ty, které jsou momentálně volné a jsou v knihovně k dispozici, si můžete nechat odložit a přijít si je do dvou dnů vyzvednout.

E-knihy

Služba je k dispozici pouze uživatelům Městské knihovny Prostějov s platnou registrací, a je samozřejmě zdarma. Podmínkou je mít u svého uživatelského účtu uvedený e-mail (zadat jej můžete v knihovně nebo po přihlášení do svého účtu). Dále je nutné mít založený účet u eReading.cz pod stejným e-mailem, který je uvedený u vašeho účtu v knihovně - vypůjčené e-knihy lze číst na čtečkách eReading.cz (START2/START3), na PC s Windows nebo MAC, chytrých telefonech a tabletech s operačními systémy Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz.

Délka výpůjčky je 21 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní a je možné si vypůjčit maximálně 2 tituly současně. Aktuálně je k dispozici něco přes 1500 knih.

Více zde: http://knihovnapv.webnode.cz/knihy/pujcovani-e-knih/

 

Kontakt:

Městská knihovna Prostějov (mapa)
Skálovo náměstí 6
797 33 Prostějov
tel.:
582 329 660
e-mail:
 sluzby zavináč knihovnapv.cz

www stránky: www.knihovnapv.webnode.cz
FB: Městská knihovna Prostějov

Knihovna pro děti a mládež
Pernštýnské nám. 8 (mapa)
tel.: 582 329 673
e-mail: detske zavináč knihovnapv.cz