Muzeum a galerie v Prostějově, příspěvková organizace

Aktuálně:

Expozice

  • Roztomilosti Zuzany Honsové
    kdy a kde: Hlavní budova, vernisáž 26. dubna, 17.00, výstava od 27. dubna do 3. června 2018
  • Výstavní sály Muzea a galerie v Prostějově budou hostit idylické a nesmírně milé obrázky pražské malířky Zuzany Honsové. Malování se věnuje od rána do noci a je to pro ni radost i velké štěstí. A protože je to z obrázků poznat, zmocní se takové pocity i návštěvníků. Je úžasné přenést se do světa, kde nechybí laskavý humor, láska ke zvířátkům i hezké mezilidské vztahy. Kromě obrázků najdou zájemci na výstavě i mnoho dalších krásných drobností, které Zuzana Honsová tvoří nejen pro své stálé zákazníky. Přijďte si v krásném jarním období pohladit duši chvilkovým zastavením s dílky Zuzany Honsové. Srdečně zveme a těšíme se na vás!
  • Poetické tóny jara
    kdy a kde: Hlavní budova, vernisáž 3. května, 16.00, výstava od 4. května do 3. června 2018
  • Výstava skupiny, kterou tvoří dva výtvarné kruhy pod vedením PaedDr. Květy Snášelové, členky UVUO Olomouc. Kolekce kreseb, pastelů a akvarelů představí ilustrativní a abstraktní tvorbu výtvarníků, která vzniká při poslechu meditativní hudby.
  • Petr Bezruč – Básníkovy stopy a zastavení

kdy a kde: Špalíček, Uprkova 18, do 27. května 2018

Výstava k loňskému 150. výročí narození básníka Petra Bezruče a letošnímu 60. výročí jeho úmrtí představuje život a dílo dnes poněkud opomíjeného tvůrce Slezských písní, ukazuje mimo jiné jeho osobní potřeby a zařízení z místa jeho pobytu v Červeném domku v Kostelci na Hané, kde strávil dvacet let svého života. Prezentuje také zajímavosti, které shromáždili jeho obdivovatelé a sběratelé, i výtvarná díla, která se inspirovala básněmi Slezských písní nebo samotným jejich tvůrcem.

Stálé a dlouhodobé expozice:

Kontakt:

Muzeum a galerie v Prostějově, příspěvková organizace (otevírací doba a vstupné)
nám. T. G. Masaryka 2
796 01 Prostějov (mapa)

telefon: 582 330 991
fax: 582 344 798
e-mail: muzeumpv zavináč muzeumpv.cz

www: www.muzeumpv.cz
Facebook: https://www.facebook.com/muzeumagalerievprostejove