Jeden svět 2021

Dvacátý třetí ročník Mezinárodního festlivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět bude probíhat od 10. května do 6. června online po celém Česku.


Téma Jednoho světa 2021 - Vypadáváš

Internetové připojení, zapnuté webkamery, neustálé klikání myší a snaha alespoň na chvilku vidět ty, kteří jsou na druhé straně obrazovky. „Vypadáváš“ se stalo jedním z nejčastějších slov, která provázejí setkání lidí zprostředkovávaná technickými možnostmi internetu. Je to upozornění na slabé připojení, na technické obtíže, které negativně vstoupily do komunikace umožněné technologiemi. Zároveň označuje i situaci, ve které se spousta lidí po začátku pandemie ocitla. Kdo vypadává pouze z videokonferencí a kdo z běžného života? Jaké výzvy s sebou přinesl přechod do online prostředí a jaké je naše místo v nové realitě? Tím se bude zabývat dvacátý třetí ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.


Od 10. do 19. května se diváci mohou těšit na Jeden svět živě – pravidelné projekce doprovázené streamy debat s filmovými tvůrci a tvůrkyněmi. Od 20. května do 6. června si budou diváci a divačky moct pustit všechny filmy na nové platformě Jeden svět online. Již je zde dostupný první film aktuálního ročníku - Stavební jáma.

Pustit film Stavební jáma

Letošní ročník festivalu má také nový vizuální styl a znělku. Pusťte si ji také!

Podívat se na novou znělkuVšechny další informace o festivalu naleznete na webových stránkách www.jedensvet.cz.
Zdroj: https://www.jedensvet.cz/2021/https://www.facebook.com/watch/