Mládež a EU

Mládež a EU na Prostějovsku

Zastupitelstvo dětí a mládeže města Prostějova pracuje od roku 2001 pod Domem dětí a mládeže Sportcentrum.
Hlavní podstatou
ZDMMP je bdění nad dodržováním Úmluvy o právech dítěte ze dne 20. 11. 1989 a její vlastní realizace.

 

Mládež a EU v ČR i v zahraničí

Europass prvním jednotným celoevropským souborem dokladů o vzdělání, osobních kompetencích, jazykových dovednostech, odborné kvalifikaci a pracovních zkušenostech jejich držitele.

Jeho struktura je jednotná a od roku 2005 pomáhá nejen zlepšit komunikaci na evropském trhu práce i v oblasti vzdělávání, ale také mobilitu občanů EU, členských států Evropského společenství volného obchodu (ESVO), Evropského hospodářského prostoru (EHS), přistupujících a kandidátských zemí na základě dobrovolnosti.

 

Tipy na zajímavé weby

Portál EU o přistěhovalectví je prvním vstupním místem, kde je možno získat aktuální a praktické informace pro ty, kteří se chtějí přestěhovat do EU. Kromě informací o možných způsobech legálního vstupu a pobytu na území EU zde najdete také popis rizik spojených s nelegální migrací, ke kterým patří např. nedovolené obchodování a pašování. Migranti a potenciální migranti na těchto stránkách najdou také rozsáhlý adresář kontaktů na vládní a nevládní organizace, které jim mohou v případě potřeby pomoci. Informace zde najdete v angličtině a francouzštině.

Projekt "Kecejme do toho - strukturovaný dialog mládeže" nabízí mladým lidem (od 15 do 26 let) možnost vyjádřit svůj názor na témata, která se jich týkají a to na celostátní i evropské úrovni. Zároveň poskytuje také prostor přinášet témata nová, podle jejich zájmu. Zapojit se může každý, tak řekněte, co vás pálí!

Můžete hlasovat a diskutovat o tématech i konkrétních návrzích, které budeme společně poté dále diskutovat s úředníky, politiky a dalšími. Nebo si chcete diskuzi s nimi zkusit taky a pokusit se je přesvědčit osobně? Neváhejte a staňte se dobrovolníkem projektu Kecejeme do toho.

Projekt je zaštítěn Českou radou dětí a mládeže a najdete ho na www.kecejmedotoho.cz nebo také na Facebooku a Twitteru.

 

Aktuální celostátní informace, týkající se mládeže a EU, najdete na internetových stránkách Národního informačního centra pro mládež:

Aktuálně

Archiv

Barcamp v Pardubicích

Neformální konference o mladých a politice

Barcamp v Pardubicích


se uskuteční v sobotu 16. září 2017 v Aule Univerzity Pardubice (plán kampusu).

Barcamp připravujeme pro pracovníky s mládeží i mladé lidi samotné od 16 do 30 let. Poskytne prostor pro vzdělávání, výměnu zkušeností i síťování, seznamování s novými partnery.

Na programu budou workshopy a přednášky, sdílení zkušeností s uskutečněnými projekty a výstupy strukturovaného dialogu s mládeží, tipy na organizaci, soft skills, ale také tipy na nové aplikace, které lze k aktivitám strukturovaného dialogu využít.

Koho můžeš slyšet/vidět/mluvit s ním? Od 9. do 31. května si můžeš vybrat. Na začátku června vybere programová komise příspěvky s největším počtem hlasů a doplní je o svoje horké favority a sestaví program. V programové komisi jsou (převážně) ředitelé a předsedové programů Člověka v tísni, Centra pro demokratické učení, Mladých občanů, České středoškolské unie, Centra občanského vzdělávání, Junáka - českého skauta, Národního parlamentu dětí a mládeže a České rady dětí a mládeže.

Cena: 200 Kč (zaplatíš je předem a když přijedeš, tak ti je při registraci vrátíme).
Akci hradí Národní pracovní skupina pro strukturovaný dialog s mládeží, respektive Evropská komise. Takže cena pro tebe je 0 Kč.

Ubytování: to nejzábavnější a nejvíc stmelující a seznamovací (ale zároveň i introverti najdou svůj klid): tělocvična – spaní na zemi ve vlastním spacáku, na vlastní karimatce. A pozor, cena: zařídíme ti to opět zdarma. Pokud budeš chtít spát trochu víc luxusně, doporučíme ti jiné ubytování v okolí. Ale to už si pochopitelně zaplatíš.

Jídlo: celou barcampovou sobotu zdarma (tj. bagety, pečivo, ovoce, kafe, čaj, voda a oběd)

Cestovné: neproplácíme. Zas tak velkou dotaci jsme nedostali. Ale: vyjednáváme s jedním dopravcem o snížené ceně pro účastníky barcampu. A zprostředkujeme ti kontakt na ostatní lidi z tvé vesnice/města, abyste mohli jet na společnou (levnější) jízdenku aspoň u ČD.

Co mám udělat, abych tam mohl/a být?

Přihlas se! Přihlašování bude otevřeno ve 3 kolech:

 1. kolo přihlašování: 13. dubna 2017 – 10. května 2017 (max. 80 zájemců)
 2. kolo přihlašování: 20. května 2017 – 11. června 2017 (max. 100 zájemců)
 3. kolo přihlašování: 1. července 2017 – 15. srpna 2017 (max. 50 zájemců)

Co mám udělat, aby byl program co nejlepší a fakt z něj mám co nejvíc?

Přihlas na tomto odkazu svoji přednášku nebo workshop (Máš super zkušenost, o kterou se můžeš podělit s ostatními? Umíš něco, co pomůže ostatním v jejich aktivním občanství?) nebo doporuč někoho jiného, kdo bude perlou mezi perlami a jeho přednáška nebo workshop zanechají v účastnících hlubokou stopu (v tom dobrém slova smyslu).

Máš nějaké dotazy?

Piš je na náš Facebook nebo na lenka.jurenova zavináč crdm.cz.

 

Pořádá

Strukturovaný dialog s mládeží
Česká rada dětí a mládeže

Senovážné nám. 977/24
116 47 Praha 1

Mgr. Lenka Juřenová – Koordinátorka Národní pracovní skupiny pro strukturovaný dialog s mládeží
e-mail:
lenka.jurenova zavináč crdm.cz
telefon:
(+420) 724 090 078
www stránky: www.strukturovanydialog.cz
Facebook: www.facebook.com/strukturovanydialog

 

zdroj: www.strukturovanydialog.cz

Den Evropy

Europe Direct Olomouc, společně s Domem dětí a mládeže Olomouc a United Games of Nations, si Vás dovolují pozvat na

Den Evropy

Akce se koná ve středu 9. května 2018 od 10.00 hod. na Horním náměstí v Olomouci.

Po celý den můžete ochutnávat kulinářské speciality členských zemí, dozvědět se mnoho informací o Unii a členských státech, poznávat kultury jiných národů, soutěžit o drobné ceny, vyzkoušet si různé sportovní disciplíny, poslouchat skvělou muziku a také podpořit účastníky soutěže o nejlepší prezentaci státu EU.

A pozor! Součástí programu bude i korunovace nového krále Olomouckého majálesu Univerzity Palackého. Tím bude pro letošní rok zpěvák David Koller.

Více informací se dozvíte na Facebookové události.

 

Zdroj: www.europe-direct.cz

Dialog...a co dál?

 

Dialog...a co dál?

Konference věnovaná dialogu a participaci mládeže na všech úrovních.
 

kdy: 15. listopadu 2017, 10.00-17.00
kde: Iris Hotel Eden, Praha, Vladivostocká 2
přihlašování: do 5. listopadu zde

Pro koho?

 • všechny, kdo se zajímají o KA3 – strukturovaný dialog
 • žadatele, úspěšné realizátory KA3
 • účastníky i organizátory participovaných projektů mládeže
 • osoby s rozhodovací pravomocí, které zajímá pohled mládeže

Co vás čeká?

 • představení dosavadních výsledků z projektu mezinárodního výzkumného projektu CATCH-EyoU
 • workshopy (Cestou neformálního vzdělávání k aktivní mládeži, Začít s myšlenkou na konec)
 • sdílení zkušeností a příkladů dobré praxe formou Živé knihovny
 • představení nové publikace
 • slavností zahájení VI. cyklu veřejných konzultací strukturovaného dialogu

Pozvánka a program události jsou připraveny ke stažení pod článkem.

 

 

zdroj: www.eurodesk.cz/erasmus/konference-venovana-strukturovanemu-dialogu-a-participaci-mladeze-na-vsech-urovnich

 

přílohy ke stažení:

Discover EU

Discover EU

explore more

 

 • Co je DiscoverEU?

Díky této iniciativě EU můžete cestovat po Evropě. Cestovat budete hlavně po železnici (existují však výjimky, které umožňují také účast osob žijících na ostrovech nebo v odlehlých oblastech), díky čemuž budete mít možnost obdivovat neustále se proměňující krásu měst a nádherné, a přitom tak různorodé typy krajiny, které náš světadíl nabízí. Potkáte další cestovatele, kteří poznávají Evropu podobně jako vy, získáte větší nezávislost, sebedůvěru a také pocit sounáležitosti se svým kontinentem. Každý rok se konají dvě kola soutěže, do kterých se mohou mladí lidé přihlásit, a pořadatelé vyberou ty z nich, kteří získají jízdenku.

 • Kdy proběhne další kolo?

Od začátku soutěže DiscoverEU získalo jízdenku téměř 50 000 mladých lidí (údaj z června 2019). Další kolo soutěže proběhne od čtvrtka 7. listopadu 2019 (12.00 SEČ) do čtvrtka 28. listopadu 2019 (12.00 SEČ). V první den soutěže se na této stránce objeví tlačítko „Přihlásit se“.

Soutěže se mohou zúčastnit mladí lidé, kterým je v den vyhlášení výsledků soutěže 18 let - narozeni od 1. ledna 2001 (včetně) do 31. prosince 2001 (včetně), mají státní příslušností jednoho z členských států Evropské unie a do online přihlášky vyplní platné číslo občanského průkazu nebo cestovního pasu. Stačí, když vyplní kvíz a odpoví na doplňující otázku. Pokud vyhrajete, budete moci cestovat 1 až 30 dnů v období od 1. dubna 2020 do 31. října 2020. Využijte této šance, jak si dokonale užít volný pohyb po Evropské unii. Poznáte a lépe pochopíte rozmanitost Evropy a její kulturní bohatství, získáte nové přátele a objevíte spoustu nových věcí – i o sobě samých.

Soutěže se můžete zúčastnit, i pokud máte zdravotní postižení nebo jiné zdravotní problémy, které by mohly vaši cestu ztížit.

 • Mohu cestovat s přáteli?

Samozřejmě, to záleží jen na vás. Můžete cestovat sami, nebo vzít s sebou přátele. V jedné skupině může cestovat až 5 lidí. Všem členům skupiny musí být 18 let.
Cestu si můžete naplánovat i s ostatními výherci soutěže DiscoverEU. K tomu vám pomůže facebookovská skupina soutěže DiscoverEU. Již teď se můžete zapojit do chatu s ostatními účastníky.

„Celý svět na tebe čeká. Sbal si batoh a vyraz s kamarády na cestu.“

 • Co se ode mě očekává?

Jelikož se stanete ambasadory soutěže DiscoverEU, byli bychom rádi, kdybyste své zážitky získané během cesty popsali, např. na sociálních médiích: Instagramu, Facebooku nebo Twitteru (#DiscoverEU). Po návratu z cest můžete na vaší škole, ve vaší obci nebo městě uspořádat prezentaci. Můžete se také zúčastnit soutěže o nejlepší fotografii/video z cest: #DiscoverEU photo/video #Competition. Ceny jsou lákavé. Podívejte se, které fotky a videa byly oceněny v minulých kolech soutěže.

 • Chci se dozvědět více!

Zajímá vás, jak probíhala dřívější kola? Podívejte se na infopřehled DiscoverEU, který obsahuje další informace o této iniciativě a o zkušenostech některých mladých lidí, kteří díky naší soutěži cestovali po Evropě.

zdroj: https://europa.eu/youth/discovereu_cs

Dobrovolníkem na Islandu

Projekt probíhající v rámci Evropské dobrovolné služby, se uskuteční v období od 1. května do 30. září 2018 v okolí vesnice Úlfljótsvatn na jihozápadě Islandu. Náplň práce bude spočívat v sázení stromů, údržbě nebo vytváření stezek a také tě čeká základní práce s dřevem a kameny. K jednotlivým činnostem budou připravena průběžná školení.

Ubytování

Dobrovolníci budou ubytováni na farmě v Úlfljótsvatn v nádherné islandské přírodě nedaleko národního parku a poblíž vyhledávané oblasti proslulé svými gejzíry a vodopády. K dispozici bude mít tým auto.

Podmínky

 • věk 18-30 let
 •  dobrá znalost angličtiny
 •  zájem o přírodu a fyzickou práci venku
 •  komunikativní a pozitivní přístup

Přihlašování

Nejpozději do 30. ledna 2018. Vyjet můžeš v rámci Evropské dobrovolné služby prostřednictvím organizace INEX, výdaje budou hrazeny. Více informací zde.

 

 

 

zdroj: www.eurodesk.cz/podivej-se-v-lete-na-island-a-zazij-divokou-severskou-prirodu

Erasmus Generation Night

Dne 19. 10. 2017 se v Praze uskuteční Erasmus Generation Night, která proběhne v klubu ROXY a v galerii NoD.

V NoD proběhnou Erasmus Talks, během nichž dostanou prostor zajímaví hosté - absolventi programu Erasmus ze všech sektorů vzdělávání, které tato zahraniční zkušenost nějakým způsobem posunula dále, obohatila je a svým způsobem jim třeba i změnila život. Moderovat celou událost bude překladatelka, stand-up komička, hudebnice a absolventka Erasmu Adéla Elbel.

Večerní část programu bude pokračovat v klubu ROXY, kde se můžete těšit na kapely The Brownies a světovou formaci N.O.H.A. Více se dozvíte na facebooku události a program si můžete pročíst v příloze.

 

 

zdroj: www.roxy.cz/events/detail/945/erasmus-generation-night, www.facebook.com/events/345853149170567

NáhledPřílohaVelikost
program Erasmus Generation night.docx300.44 KB

Europe Calling

Pokud je ti mezi 18 a 30 lety, můžeš poslat svůj návrh a zúčastnit se tak soutěže o zájezd na European Youth Event 2018!

Je nezbytné odpovědět na otázku „Jak může Evropský parlament lépe oslovit mladé lidi a víc je zapojit do evropské demokratické debaty?“

Forma návrhu

 • text (max. 400 slov, pouze v anglickém jazyce)
 • video (max. 90 sekund, v jakémkoli jazyce EU, anglické titulky)
 • audio (max. 90 sekund, v jakémkoli jazyce EU, anglický překlad)

Jaká by odpověď měla být?

 • konkrétní a inovativní,
 • snadná ke čtení, ale měla by zaujmout,
 • jasně strukturovaná,
 • měla by obsahovat konkrétní fakta a příklady dobré praxe.

Porota vybere tři nejlepší návrhy, jejich autoři získají zájezd na European Youth Event (EYE2018) – setkání mladých lidí z celé Evropy, které se uskuteční 1. a 2. června 2018 v sídle Evropského parlamentu ve Štrasburku. Vítězům budou proplaceny cestovní náklady a ubytování, budou se také moct zúčastnit workshopu zaměřeného na otázku zapojení mladých lidí. Nejlepší návrhy budou publikovány na webové stránce EYE2018 a ve speciálním vydání časopisu Orange Magazine, který vydává European Youth Press.

Návrh posílejte na e-mail eye zavináč ep.europa.eu a do předmětu uveďte Europe Calling. Deadline pro zaslání je 31. ledna 2018.

Podrobná pravidla soutěže najdete zde!

 

zdroj: www.eurodesk.cz/vyhraj-soutez-o-nejlepsi-navrh-jak-zapojit-mlade-lidi-do-evropske-debaty

Evropa bez bariér

Více informací najdete na www.mladezvakci.cz.

Evropská konference "Global Young Leaders"

"The Global Young Leaders Conference (GYLC): Becoming Leaders of Change" je první konference, která má studentům z celého světa pomoci odhalit a rozvíjet vůdčí schopnosti a dovednosti.

Do programu je zapojeno před 145 zemí z celého světa. Evropská část konference se koná od 28. června do 7. července 2015 ve Vídni; účastníci se mohou těšit také na výlet do Prahy a zpracovávání případové studie v Berlíně.

Součástí programu je například tréning prezentačních dovedností, interkulturních kompetencí, rozhodování v krizových situacích, setkání s předními podnikateli, lobisty, politiky a dalšími zajímavými hosty.

Účastnický poplatek pro evropskou část programu činí 4,195 USD. Poplatek zahrnuje ubytování, stravu, materiál a některé z aktivit. Organizátoři ale nabízejí možnost přihlásit se o stipendium či nabízejí manuál k individuálnímu fundraisingu. Žádosti o stipendium je třeba doručit do 26. prosince 2014.

Více informací o celé akci, možnostech přihlašování a stipendií najdete na webu Global Young Leadership Conference.

 

zdroj: www.mladiinfo.cz, www.envisionexperience.com

Evropský týden odborných dovedností 2019

Evropský týden odborných dovedností 2019

Podívat se můžete i na video, kde pro Vás má vzkaz evropská komisařka Marianne Thyssen

Týden Evropských dovedností proběhně od 14. do 18. října 2019 a na všechny akce, které jsou do něj v rámci České republiky zapojené, se můžete podívat do interaktivní mapy.

Jak se můžete do Evropského týdne odborných dovedností zapojit Vy?

 • Zorganizujte vlastní akci pro širokou či odbornou veřejnost. Je to skvělá příležitost, jak zviditelnit Vaši organizaci a práci, kterou v oblasti odborného vzdělávání děláte (forma ani rozsah nejsou nijak omezeny). Budeme rádi, když nám o Vaší akci dáte vědět, abychom informace o ní mohli zveřejnět na mapě událostí Evropského týdne odborných dovedností v ČR.
  Akci můžete zároveň zveřejnit i na mapě akcí spravované přímo Evropskou komisí.
 • Informujte o Vašich aktivitách na sociálních sítích s hashtagem #DiscoverYourTalent a sledujte akce jiných organizací na stránkách www.naerasmusplus.cz.
 • Přijďte se podívat na Veletrh odborných dovedností VET Fest, který pořádá Dům zahraniční spolupráce 15. října v Praze. Podrobný program naleznete níže na této stránce ke stažení.
 • Share your story - Sdílejte svou zkušenost s odborným vzděláváním!
  Ať už je Vaše zkušenost s odborným vzdělávání jakákoli – jste žák, učitel, ale i dospělý, který se rekvalifikuje, případně zaměstnavatel, který chce zvýšit kvalifikaci svých zaměstnanců, chceme o Vás slyšet! Váš jedinečný příběh může pomoci zvýšit povědomí o možnostech, které odborné vzdělávání nabízí a vyprávět o Vašem úspěchu na Evropské mezinárodní platformě. Svůj příběh můžete zveřejnit a další příběhy číst na stránkách Evropského týdne odborných dovedností.

 

Koordinací Evropského týdne odborných dovedností 2019 v České republice byl pověřen Dům zahraniční spolupráce. Záštitu nad hlavní akcí Evropského týdne odborných dovedností v ČR - Veletrhem odborných dovedností VET Fest, který pořádá DZS, udělilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

zdroj: www.naerasmusplus.cz

NáhledPřílohaVelikost
program_VETfest.pdf390.56 KB

Fotografická soutěž EYE 2018 na Instagramu

Žiješ v jedné ze zemí EU a máš vášeň pro fotografii? Zúčastni se instagramové soutěže Evropského parlamentu, abys získal šanci vyhrát své místo na European Youth Event (EYE) 2018 ve Štrasburku.

Pravidla a postup

 • je ti více než 18 let
 • můžeš odeslat tolik fotografií, kolik chceš, ve všech kategoriích
 • pro účast v soutěži je jen třeba nahrát fotku, která ilustruje jedno z následujících pěti témat agendy EYE:

#YoungOld

#RichPoor

#ApartTogether

#SafeDangerous

#LocalGlobal

Fotka musí být nahrána s hashtagem #EYE2018 a s odpovídajícím hashtagem kategorie, a musí v ní být označen @EuropeanParliament a @ep_eye.

V každé kategorii bude zvolen jeden vítěz. K tomu bude dodatečně vybrán další vítěz na základě počtu lajků, které jeho nebo její fotka obdrží na sociální síti. Šest šťastných výherců bude pozváno k účasti na EYE 2018 1. a 2. června 2018 ve Štrasburku, ve Francii.

Uzávěrka: 22. dubna 2018.

Více informací hledej zde.

 

 

 

zdroj: www.europa.eu/youth/cz/news/41/53599_cs

Na kafe s Erasmem+ v Olomouckém kraji

Pracujete s mládeží? Zabýváte se neformálním vzděláváním? Jste nezisková organizace, veřejná instituce, škola nebo aktivní skupina mladých lidí se zájmem o mezinárodní spolupráci? Zvažujete podporu mladých lidí při získání důležitých dovedností v rámci Evropské dobrovolné služby nebo mezinárodních výměn mládeže? Chtěli byste podpořit iniciativy a participaci mladých lidí? Chcete se jako pracovníci s mládeží rozvíjet formou zahraničních stáží a školení, iniciovat partnerství se zahraničními organizacemi?

Získejte na svůj projekt finanční podporu v rámci programu Erasmus+: Mládež v akci. Využijte aktuální termín pro podání žádostí o grant - 1. října 2014.

Nejste si něčím jisti? Přijďte

Na kafe s Erasmem+ v Olomouckém kraji,

na regionální konzultaci, která proběhne v každém kraji České republiky. Bezplatně získáte informace, jak se do programu Erasmus+ v oblasti práce s mládeží zapojit. Účast na akci můžete využít ke konzultaci připravované žádosti o grant před jejím podáním. Konzultace může být přínosem i pro dosud nezapojené organizace, které své místo v Erasmu+ teprve hledají.

Kdy:

 • v úterý 9. září 2014 od 9.00 do 11.00 hodin

Kde:

 • v kongresovém sále Krajského úřadu Olomouckého kraje, Jeremenkova 40a, Olomouc (mapa)

Kapacita akce je 30 účastníků. Přihlašovat se můžete prostřednictvím online formuláře.

 

Zdroj: www.kr-olomoucky.cz, www.naerasmusplus.cz

Placená stáž – Evropský úřad pro bezpečnost potravin

Evropský úřad pro bezpečnost potravin nabízí program stáží pro vysokoškolské studenty. Stáž bude probíhat od listopadu v italské Parmě. Máš zájem? Tak se přihlas do 23. července 2018.

Láká tě práce v Evropském úřadě pro bezpečnost potravin? Pak možná právě tato stáž čeká na tebe.

Stáž je placená, měsíčně budeš tedy dostávat grant v hodnotě €1,150. Úřad sídlí ve městě Parma v Itálii. Jako stážista budeš součássti mládého a energického týmu, který pořádá různé sociální a kulturní aktivity.

Stáž trvá 5-12 měsíců, plánovaný nástup bude 1. listopadu 2018 a 1. února 2019.

 

Požadavky:

 • ukončené bakalářské studium
 • angličtina miniálně na úrovni B2
 • nikdy jsi na stáži EFSA neby nebo nepracoval v této společnosti
 • čistý trestní rejstřík
 • zkušenosti a znalosti z oblasti přbuzné EFSA
 • další kompetence, které naezneš zde.

 

Co můžeš očekávat?

 • příprava dokumentů a zpráv
 • vědecká a/nebo administrativní práce
 • rešerše
 • komunikace výsledků výzkumů
 • zapojení do plánování a monitoringu aktivit oddělení
 • přinášení vlastních nápadů a inovativních řešení

 

Přihlašování

Vyplň online přihlášku zde.

Deadline pro přihlašování je 23. července 2018.

Víc informací najdeš zde.

 

zdroj: www.eurodesk.cz/evropsky-urad-pro-bezpecnost-potravin-nabizi-placenou-staz, https://careers.efsa.europa.eu/jobs/efsa-traineeships-call-2018-88

Reportérem na víkend ve Štrasburku

V sídle Evropského parlamentu ve Štrasburku se uskuteční od 1. do 2. července 2018 setkání několika tisíc mladých lidí z celé Evropy pod názvem Europen Youth Event (EYE2018). Všichni budou společně diskutovat a hledat řešení aktuálních evropských otázek, jako je digitální revoluce, nerovnost ve společnosti nebo třeba ochrana životního prostředí.

Parlament hledá tým mladých reportérů, kteří budou o setkání informovat a nejdůležitější a nejpodnětnější nápady, které vzejdou ze společných debat, zaznamenají v závěrečné zprávě (EYE Report).

Jak to celé bude a jaké jsou podmínky?

Tým reportérů bude mít 2 šéfredaktory (rodilé anglické mluvčí), 5 specialistů a 3 obecné reportéry. Koordinováni budou pomocí European Youth Press. Kandidátům by mělo být mezi 18 a 30 lety. Kromě účasti na EYE2018 se budou vybraní kandidáti účastnit přípravných setkání s organizačním a editorským týmem, která se uskuteční před akcí formou home office. Kromě toho se zúčastní přípravného setkání v Bruselu od 9. do 13. dubna 2018.

Cestovní náklady budou hrazeny.

Přihlašování

Pošli krátké video v délce do 100 sekund, ve kterém představíš sebe a důvody, proč se chceš projektu zúčastnit. Video musí být v angličtině. Nahraj video na Vimeo nebo YouTube a přidej odkaz do svojí přihlášky.

Deadline přihlašování je stanoven na 21. ledna, ve 12.00.

Více informací nalezneš zde.

 

 

zdroj: www.eurodesk.cz/stan-se-reporterem-na-european-youth-event-ve-strasburku

Rozhoduj o Evropě

V roce 2017 se ve 14 českých a 8 slovenských městech uskuteční jednodenní regionální semináře. 

V Olomouci proběhne seminář v úterý 4. dubna.

Každý z regionálních seminářů bude sestávat ze tří částí:

 • představení EU a jejích institucí;
 • zjednodušená simulace Rady EU a Evropského parlamentu;
 • dialog s osobami s rozhodovací pravomocí.

Téma, kterému se budou během simulace institucí EU věnovat, vyberou v přihlašovacím formuláři z nabízených možností sami účastníci. Debatovat tak mohou vzniku evropské armády a společné obranné politice, brexitu, či o podobě Evropských strukturálních a investičních fondů po roce 2020 (viz příloha).

Regionální semináře jsou otevřeny studentům všech typů středních škol, přičemž ti nejaktivnější budou následně vybráni pro účast na pětidenní simulaci institucí Evropské unie v Brně a konferenci v Bratislavě.

Program regionálního semináře

 • 8:30 – 10:00 – Uvítání účastníků, představení projektu, interaktivní představení okruhů – Evropská integrace/ Česká republika v EU/ Instituce a rozhodování v EU
 • 10:00 – 10:15 – Přestávka
 • 10:15 – 12:30 – Simulované jednání evropských institucí
 • 12:30 – 13:00 – Oběd
 • 13:00 – 14:15 – Simulované jednání evropských institucí
 • 14:15 – 14:30 – Přestávka
 • 14:30 – 16:00 – Strukturovaný dialog s mládeží (diskuse s politiky, úředníky a odborníky)
 • 16:00 – 16:15 – Zakončení semináře, předání cen účastníkům
 • od 16:15 – Možnost prohlídky prostor místa konání semináře (krajský/obecní úřad)

Účastníci mají hrazeno občerstvení i cestovné na regionální seminář. Přihlašovat se na seminář do Olomouce můžete zde.


zdroj a více informací: rozhodujoevrope.cz/regionalni-seminare.html; www.facebook.com/rozhodujoevrope;

Soutěž Pohlednice z Evropy

 

Do soutěže se může zapojit každý, kdo zašle do MEIS Štíty do 30. září 2016 pohlednici města nebo oblasti, kterou navštívil v rámci svého výletu či dovolené. Na zadní straně pohlednice uvede důvod, proč si vybral právě toto místo k návštěvě nebo co ho v místě nejvíce zaujalo. Pohlednice musí být z některé ze zemí Evropské unie (včetně ČR).

Podmínkou účasti v soutěži je uvedení kontaktních údajů v rozsahu: jméno, příjmení, místo bydliště a kontaktní telefon.

Pohlednice se zasílají na adresu:

MEIS Štíty
nám. Míru 55
789 91 Štíty

V měsíci říjnu budou pořadatelem vylosováni tři výherci. Každý výherce získá cestovní kufr. Výherce si musí po dohodě s pořadatelem vyzvednout svoji výhru osobně v MEIS Štíty nebo se domluvit na jiném způsobu předání. Na výhru nevzniká právní nárok. Nevyzvednuté výhry do 31. 11. 2016 propadají ve prospěch pořadatele.

Z došlých pohlednicových pozdravů bude v říjnu 2016 uspořádána výstava v budově Městského úřadu Štíty.

Každý účastník soutěže souhlasí s pravidly soutěže a současně dává souhlas ke zpracování osobních údajů a se zveřejněním obsahu zaslané pohlednice (mimo telefonního kontaktu).
Pořadatel si vyhrazuje právo pravidla soutěže kdykoli měnit, upravit nebo doplnit, včetně možnosti soutěž přerušit nebo ji ze závažných důvodů zcela odvolat.

Pořadatel soutěže:

Město Štíty – Městské evropské informační středisko
nám. Míru 55, 789 91 Štíty

Podrobnosti o soutěži naleznete na www.stity.cz/index.php?ID=7490.

Srpnová výměna mládeže v Zátoni

Centrum pro pomoc dětem a mládeži o.p.s. Český Krumlov nabízí 4 volná místa na srpnovém česko-slovensko-slovinském projektu pro mladé 15–18 let v Zátoni u Českého Krumlova. A co vás čeká? Splutí části řeky Vltavy na raftech, nejrůznější workshopy, převážné zaměřené na umění a mediální problematiku (rádiový workshop, animovaný film, fotografie, malba na hedvábí apod.), dále exkurze do vybraných institucí a v neposlední řadě národní večery, při nichž budou zástupci jednotlivých zúčastněných zemí ostatní účastníky seznamovat nejen s typickými národními zvyky a tradicemi, ale i s danou kuchyní typickou pro danou zemi.

Kdy?

 • od pondělí 22. do neděle 28. srpna 2016

Kde?

 • na turistické základně DDM v Zátoni u Českého Krumlova (mapa)

Kdo se může přihlásit?

 • mladí lidé ve věku od 15-ti do 18-ti let

Za kolik?

 • Účastnický poplatek na 1 účastníka projektu je stanoven na 1 500 Kč. Můžete jej uhradit na místě nebo prostřednictvím bankovního převodu na náš účet: 218137931/0300.
 • Doprava na a z projektu
 • Pojištění: hradí si jej každý účastník před projektem (doporučujeme sjednat si úrazové pojištění + pojištění odpovědnosti)
 • Ubytování, strava, aktivity ad. jsou plně hrazeny pořadatelskou stranou.

Jak se na přihlásit?

 • Napsat na e-mail: jiri.muk zavináč seznam.cz, nebo zavolat na telefon: +420 734 443 923 a následně poslat vyplněnou přihlášku (formulář přihlášky je součástí tohoto dokumentu – viz příloha).

Co vás čeká, ještě než to začne?

 • Příprava národního večera
  Součástí programu projektu budou národní večery, na nichž má každá národní skupina prostor pro prezentaci národních zvyků, hudby, videí, tradic, tance, hry, kuchyně ad. – dle uvážení. Doporučujeme užít PowerPointovou prezentaci.
  Národní večer by měl trvat cca 1 – 2 hodiny.
 • PowerPointová prezentace
  Měla by obsahovat zajímavé a poučné informace týkající se dané země. Pokuste se být originální, vtipní. Pokuste se do ní zahrnout spoustu fotografií a to nejen týkajících se dané země ale i členů národní skupiny. Velikost a délka trvaní této prezentace je na Vás.

A na co se můžete těšit?

Těšit se můžete na splutí části řeky Vltavy na raftech, dále nejrůznější workshopy, které budou tématicky převážné zaměřené na umění a mediální problematiku (rádiový workshop, animovaný film, fotografie, malba na hedvábí, umělecké kovářství ad.), dále exkurze do vybraných institucí a v neposlední řadě národní večery, při nichž budou zástupci jednotlivých zúčastněných zemí ostatní účastníky seznamovat nejen s typickými národními zvyky a tradicemi, ale i s danou kuchyní typickou pro danou zemi.

Plánované aktivity se mohou dle nepříznivého počasí měnit

Realizátorem a garantem projektu je:

Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. Český Krumlov

V případě zájmu kontaktujte s organizátory akce:

Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s.
e-mail: cpdm zavináč icmck.cz
www stránky: www.cpdm.cz

Mgr. Jiří Muk – hlavní koordinátor projektu
telefon: +420 734 443 923
e-mail: jiri.muk zavináč seznam.cz, muk zavináč cpdm.cz

Mgr. Vlastimil Kopeček – ředitel CPDM ČK
telefon: +420 603 532 990
e-mail: cpdm zavináč icmck.cz

Staň se dobrovolníkem na farmě v Belgii

Rodinná farma Diggie ve vlámských Ardenách hledá jednoho dobrovolníka, který bude pomáhat s každodenními pracemi a aktivitami pro návštěvníky farmy v belgické obci Brakel.

Diggie pořádá řadu akcí – dětské tábory, workshopy, vzdělávací a naučné akce pro školy i rodiny. Těšit se tak můžeš na:

 • krmení zvířat
 • čištění stájí
 • zahradnické práce
 • doprovázení návštěvníků
 • práce na táboře pro děti (vaření, mytí nádobí, péče o děti…)
 • organizace venkovních her
 • aktivity podle tvého zájmu

Co se od tebe vyžaduje?

 • nadšení a motivace
 • zkušenost s farmařením nebo prací s mládeží vítány ale nejsou nutné
 • láska ke zvířatům a lidem (zejména dětem a lidem s handicapem)
 • ochota pracovat venku i za špatného počasí

Obecné informace

Projekt bude probíhat od 9. září 2018 do 8. září 2019.

Dobrovolník může bydlet v hostitelské rodině v obci Brakel nebo ve sdíleném bytě v Gentu, 35 km od Brakelu. Ubytování i doprava budou proplaceny. Dobrovolníci si budou sami vařit, zároveň dostanou příspěvek na jídlo 180 eur měsíčně.

Dobrovolník se zúčastní buď večerních jazykových kurzů, nebo online výuky.

Přihlašování

Životopis a motivační dopis musíš zaslat na e-mail info zavináč diggie.be nejpozději do 1. března.

Další informace

Více informací o projektu si můžeš přečíst na Evropském portálu mládeže, zde nebo facebooku organizace, kde si můžeš prohlédnout i pár fotek!

 

 

zdroj: www.eurodesk.cz/vyzkousej-si-zivot-na-farme-v-belgii-jako-dobrovolnik

Staň se na den tvůrcem evropské politiky!

Zapoj se do vzdělávacího projektu pro středoškolské a vysokoškolské studenty organizovaném Asociací pro mezinárodní otázky (AMO) ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR a sítí informačních středisek Europe Direct a Eurocenter a

Staň se na den tvůrcem evropské politiky!

Projekt přiblíží žákům a studentům středních a vysokých škol interaktivním způsobem, jak probíhá rozhodování o aktuálních tématech na vrcholné evropské úrovni. Prostřednictvím soutěžní simulace jednání Rady EU a Evropského parlamentu se účastníci stanou na jeden den evropskými politiky hájícími zájmy jednotlivých členských zemí a politických frakcí.

Simulace se uskuteční formou jednodenních workshopů ve vybraných městech České republiky, a to v Plzni, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Brně, Olomouci a v Praze.

Potvrzené termíny simulací:

 • 15. dubna (úterý) - Olomouc (pro účastníky z Olomouckého, Moravskoslezského a Zlínského kraje) - uzávěrka přihlášek je 6. dubna
 • 30. dubna (středa) - Ústí nad Labem (pro účastníky z Ústeckého a Libereckého kraje) - uzávěrka přihlášek je 16. dubna

Proč se zúčastnit?

Účastníci simulací získají jedinečnou osobní zkušenost s politickým vyjednáváním a hledáním kompromisů na politické úrovni. Svými příspěvky a zapojením do diskuze mohou přímo ovlivnit podobu projednávaných legislativních aktů a prohloubit své znalosti o EU. Navíc se seznámí s aktuálními problémy projednávanými na evropské úrovni a utvoří si na ně vlastní názor. Dále získají jedinečnou možnost rozvinout své rétorické, vyjednávací a argumentační schopnosti ve společnosti spolužáků a studentů ze stejného regionu, potažmo celé České republiky.

V neposlední řadě mohou ti nejúspěšnější vyhrát zájezd do Bruselu a další hodnotné věcné ceny.

Pořadatel navíc účastníkům hradí veškeré cestování náklady spojené s účastí a občerstvení během celého dne.

Jak bude simulace probíhat?

Celodenní workshop pro středoškoláky proběhne v jednom z krajských měst a bude rozdělen na dvě části. V prvním úseku budou nejprve krátce představeny simulované instituce a jejich jednací řády. V druhé části převezmou slovo samotní žáci v rolích zástupců členských států. Nejprve představí svá stanoviska k předem určenému legislativní aktu, který následně v rámci jednání pozmění, schválí či zamítnou.

Žáci se před samotným konáním akce seznámí s navrhovanou legislativou a budou mít k dispozici široké spektrum informačních zdrojů k danému tématu včetně naznačení problematických či sporných míst daného návrhu.

Informace o soutěžní simulaci pro vysokoškolské studenty budou upřesněny později.

Jak budou žáci vybráni?

Základním předpokladem pro přihlášení je vytvoření soutěžního týmu, který bude čítat dva žáky. Jeden z nich se stane zástupcem vybraného státu v Radě EU, druhý člen družstva bude europoslancem.

Ve výběrovém řízení budou mít žáci za úkol v týmu vypracovat krátký komentář v rozsahu 2700-3000 znaků (350-400 slov) o tom, proč se chtějí soutěžní simulace zúčastnit, a jaká nejdůležitější témata bude Evropská unie podle jejich názorů v roce 2014 řešit. Práce budou vyhodnoceny pořadatelem a úspěšná družstva budou kontaktována.

Kontakt na organizátory:

Petra Pejchová
koordinátorka projektu
e-mail: petra.pejchova zavináč amo.cz

Martin Mezenský
e-mail: martin.mezensky zavináč amo.cz

Více informací o projektu a soutěžních simulacích najdete na www.amo.cz/eusimulace a www.facebook.com/eusimulace.

NáhledPřílohaVelikost
Staň se tvůrcem evropské politiky.jpg
Staň se tvůrcem evropské politiky.jpg336.5 KB

Tematický monitoring „Co umím díky Erasmu+“

Dům zahraniční spolupráce si vás dovoluje pozvat na konferenci

Tematický monitoring
„Co umím díky Erasmu+“

která se uskuteční ve středu 7. června 2017 od 10 hodin v prostorách Andel´s hotel Prague (Stroupežnického 21, 150 00 Praha 5-Anděl – mapa).

Konference se bude věnovat dopadům projektů podpořených v rámci programu Erasmus+. Odborným příspěvkem, který je zařazený v dopolední části a přednese jej zahraniční lektor, bychom vám chtěli nabídnout zajímavý pohled z oblasti mezinárodního výzkumu zaměřeného na program Erasmus+. Dále vám nabízíme možnost seznámit se s pohledem hodnotitelů, diskutovat s úspěšnými řešiteli a podělit se o svoje zkušenosti s realizací mezinárodních vzdělávacích projektů.

Program je sestaven tak, aby vám poskytl prostor dozvědět se více o výsledcích projektů Erasmus+. Těšíme se na vaši účast.

Registrovat se můžete zdarma na www.naerasmusplus.cz/cz/o-programu/tematicky-monitoring-2017/.

Za Dům zahraniční spolupráce zve

Adéla Hazuchová, regionální konzultantka Erasmus+ Mládež Olomoucký kraj

NáhledPřílohaVelikost
TM_Program.pdf160.5 KB

The best Erasmus+ person of 2017

Portál Voyagerasmus si připravil soutěž, která má ocenit nejlepší osobnost Erasmus+ 2017. hlasování bude probíhat online na jejich facebooku a je na tobě, abys vybral nejvhodnějšího kandidáta a podpořil ho svým likem nebo navrhl někoho, kdo v seznamu kandidátů ještě není. Cílem soutěže je šířit povědomí o možnostech pro mladé Evropany.

Kritéria pro nominaci

 • kandidát se účastnil alespoň jednoho projektu v rámci programu Erasmus+
 • kandidát přispěl nějakým způsobem k podpoře programu Erasmus+
 • kandidát má více než 18 let

Je důležité vědět, že sebe nominovat nemůžeš. Do přihlášky vepiš jméno kandidáta, přilož fotku a uveď, proč právě on, by podle tebe měl být nominován. Vyplň vše do tohoto formuláře a zašli jej na e-mail team zavináč voyagerasmus.com a do předmětu napiš “CANDIDATE FOR THE BEST ERASMUS+ PERSON OF 2017”. Deadline přihlášek je 21. ledna 2018. Rovněž bys měl mít ústní souhlas kandidáta s navržením.

Samotné hlasování proběhne na facebookové stránce Voyageerasmus od 22. ledna do 31. ledna a výherce bude vyhlášen 1. února!

Bodování v soutěži

1 like = 1 bod

1 sdílení = 2 body

Výhra

 • ocenění osobnost Erasmus+ 2017
 • batoh na notebook
 • termo láhev
 • hrnek
 • podložku pod myš
 • Erasmus+ zápisník

 

 

 

 

zdroj: www.voyagerasmus.com/2018/01/11/the-best-erasmus-person-of-2017-competition/

Time to Move - soutěž 2019

Soutěž Time to move  

Navrhněte tématické tričko s motivem Time to Move (celoevropská komunikační kampaň o mobilitách), které nejlépe odpovídá duchu kampaně a vyhrajte zajímavé ceny.

Vyberte si jakoukoli techniku, o které si myslíte, že by na tričku vypadala dobře. Udělejte fotografii, vytvořte obrázek digitálně, nakreslete, namalujte nebo použijte pouze text. Zašlete pomocí přihlašovacího formuláře


Soutěžit můžete ve dvou věkových kategoriích:

 • ve věku od 13 do 19 let
 • ve věku od 20 do 30 let

Soutěž potrvá do 31. října 2019.

Vítězové obdrží následující ceny:

 • Vítězové prvních míst v obou kategoriích obdrží Interrail Global Pass, který lze použít 7 dní v měsíci.
 • Vítěz zvolený veřejností obdrží Eastpak luggage.
 • Pět soutěžících s nejkreativnějšími návrhy obdrží Eastpak batoh.

 

Kontakt:

Facebook: https://www.facebook.com/Eurodesk/
Twitter: https://twitter.com/Eurodesk
Instagram: https://www.instagram.com/Eurodesk/

zdroj: https://contest.eurodesk.eu/  

Umění žít spolu – konference pro středoškoláky

kdy: sobota - pondělí 22. až 24. listopadu 2019
kde:
Praha (Hotel Čechie - U Sluncové 618/25, Praha 8) (mapa)
Ubytování i strava je zajištěna, mimopražským bude zpětně proplaceno cestovné.

Na co se můžeš těšit?

 • Na osobní setkání s lidmi, kterým participace změnila život
 • Panelovou diskuzi s mladými aktivisty z komunální politiky a občanské společnosti
 • Workshopy zaměřené na kritické myšlení, mediální gramotnost, pozorování veřejného prostoru, politickou participaci, nebo komunitní zahradničení 
 • Na inspiraci a nabídku možností, jak můžeš být aktivní i ty a jak začít

Přihlásit se můžeš nejpozději do 6. listopadu - online přihláška.

Konferenci organizuje Dům zahraniční spolupráce, národní agentura programů Erasmus+ mládež a Evropský sbor solidarity.

Chceš vědět víc?

S dalšími dotazy se můžeš obracet na Michaelu Žajglovou (michaela.zajglova zavináč dzs.cz)

www stránky: www.eurodesk.cz2019.konferenceumenizitspolu.cz

Výzva #Ode2Joy

Jak se zapojit?

Inspiruj se Ódou na radost složenou Ludwigem van Beethovenem.

Nahraj vlastní verzi této evropské hymny na místě, které pro Tebe znamená kulturní dědictví (historická budova divadla nebo muzea, farnost, kaple nebo třeba zahrada), nebo vytvoř jakoukoli kreativní interpretaci Ódy na radost - kresbu, fotografii, video, komiks, hru, příběh nebo třeba aplikaci.

Přispět svým výtvorem může kdokoliv, včetně profesionálních i amatérských umělců.
Velmi vítané je také zapojení škol.

A co dál?

Svůj příspěvek sdílej na sociálních médiích s hashtagem #Ode2Joy na Den Evropy 9. května 2019.
Můžeš ho taky poslat na e-mail odetojoy zavináč europanostra.org.
Příspěvky si můžeš prohlédnout na YouTube kanálu zde.

Víc informací o iniciativě #Ode2Joy Challenge najdeš zde.

zdroj: https://www.eurodesk.cz/zapoj-se-do-vyzvy-ode2joy-challenge

Nová publikace Erasmus+

Erasmus+: Praktický průvodce pro vedení škol


MŠMT upozorňuje na nejnovější vydání průvodce programem Erasmus +, který je zpracován pro vedení škol (ředitele a jeho tým, vedoucí předmětových komisí, koordinátory ŠVP atd.) a nabízí informace o tom, co je Erasmus+ a co nabízí pro předškolní, základní a střední vzdělávání. Ukazuje také, jak může program pomocí pečlivého plánování a cíleného vedení pomoci zapojeným školám, učitelům a žákům v rozvoji (v krátkodobém či dlouhodobém pojetí). Publikace je zatím dostupná v EN (angličtině), FR (francouzštině), DE (němčině), IT (italštině), PL (polštině), ES (španělštině).

V příloze najdete publikaci v anglické jazykové verzi.

Publikaci si můžete také stáhnout přímo z webu Evropské unie.

 

Zdroj: www.msmt.cz

 


NáhledPřílohaVelikost
2019 A practical guide for school leaders.pdf541.18 KB

Informační střediska o EU

Stěhujete se v rámci Evropy do zahraničí a nevíte, jak získat povolení k pobytu? Hledáte si práci v zahraničí, ale nevíte, jestli vám uznají vaši odbornou kvalifikaci? Potřebujete si stěžovat na závadný výrobek, který jste si koupili na dovolené v zahraničí? Víte, jaká platí pravidla pro roamingové poplatky a na co máte nárok, pokud letecká společnost ztratí vaše zavazadla?  Nevíte, kdo a za jakých podmínek se může obrátit na evropského ombudsmana? A kdo to vlastně je? Jaký je rozdíl mezi Evropským parlamentem a Evropskou komisí?

Pomoci s hledáním odpovědí na tyto a mnohé další otázky vám může řada specializovaných informačních středisek a informačních sítí o EU.

 • Informační síť EUROPE DIRECT

Hlavní informační kanál Zastoupení Evropské komise v jednotlivých členských státech tvoří síť středisek EUROPE DIRECT. Úkolem této informační sítě je šířit povědomí a informace o Evropské unii a aktivně podporovat diskuzi o jejích aktivitách na místní a regionální úrovni. Její střediska naleznete ve 27 státech EU.

Co tvoří síť EUROPE DIRECT:

 • regionální informační střediska EUROPE DIRECT (REIS) - další síť vytvořenou v rámci komunikační strategie Ministerstva zahraničních věcí ČR tvoří Městská Evropská Informační Střediska (MEIS). Tato síť slouží jako doplněk sítě REIS a zajišťuje lokální úroveň informovanosti veřejnosti.
 • Evropská dokumentační střediska
 • Online kontaktní služba - Potřebujete rychlou odpověď? Napište svůj dotaz e-mailem anebo se zeptejte přes online chat.
 • bezplatná telefonní info linka 00 800 6 7 8 9 10 11

Více informací o síti EUROPE DIRECT najdete na www.europe-direct.cz.

EUROPE DIRECT Olomouc

Informace o činnosti EUROPE DIRECT Olomouc najdete na www.europe-direct.cz/strediska/olomouc.

Kontakt:

Regina Kyselová
Horní náměstí (radnice), Olomouc, 779 11 (mapa)

e-mail: europedirect zavináč olomouc.eu
tel: 585 513 391, 602 582 870

V Olomouckém kraji také můžete využít služeb Městských Evropských Informačních Středisek, tzv. MEIS.

 • EUROCENTRA a Integrovaný informační systém

Vznik Integrovaného informačního systému o EU inicioval Úřad vlády ČR.

Co tvoří Integrovaný informační systém:

 • Síť 13 regionálních Eurocenter 
 • internetový portál Euroskop.cz
 • bezplatná informační linka Eurofon 800 200 200

Více informací o činnosti Eurocenter, fakta a aktuální zpravodajství o EU najdete na www.euroskop.cz.

EUROCENTRUM Olomouc

Informace o činnosti EUROCENTRA Olomouc najdete na www.euroskop.cz/657/sekce/eurocentrum-olomouc/.

Kontakt:

Mgr. Miroslav Krša
Křížkovského 12, Olomouc, 771 11 - kancelář 3.32 (mapa)

e-mail: krsa zavináč euroskop.cz, eurocentrum.olomouc zavináč euroskop.cz
tel.: 585 631 250

Další informační sítě o EU

 • EEN - Poradenská síť pro podnikatele
 • ESC - Evropská spotřebitelská centra
 • EURES - Poradenská síť pro pracovní uplatnění
 • EURODESK - Informační síť pro mládež
 • EUROGUIDANCE - Poradenská síť pro mobilitu
 • EUROPASS - Poradenská síť pro dokumenty Europass
 • EURYDICE - Informační síť o vzdělávání v Evropě (EN)
 • FONDY EU - Portál poskytující informace o fondech EU
 • MLÁDEŽ V AKCI - Síť podporující neformální vzdělávání
 • NAEP - Centra pro projekty ve vzdělávání
 • YOUR EUROPE - Portál s radami o pobytu, pohybu, práci a podnikání v EU

 

Další informační sítě najdete na stránkách ec.europa.eu/ceskarepublika.