Máte nápad, jak zlepšit místo, kde žijete? Dejte dohromady pár kámošů, s nimiž nápad uskutečníte, a zapojte se společně do nového ročníku projektu

72 hodin 

Jedná se o 3 dny plné dobrovolnických aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či vašemu okolí, a to po celé ČR.

Projekty budou probíhat po celém Česku - v roce 2019 od čtvrtka 10. října od 12.00 hod. do neděle 13. října do 12.00 hod. Projekty mohou být libovolně dlouhé. Může se tedy jednat jen o několikahodinovou aktivitu, či o třídenní maratón dobrovolnických pra­cí. V České republice pořádá projekt 72 hodin Česká rada dětí a mládeže.

Projekt 72 hodin není pouze výsadou dobrovolníků v České republice. Projekt v minulých letech probíhal také v jiných evropských zemích a to na Slovensku, ve Slovinsku, Maďarsku, Bosně a Hercegovině, Rakousku, Polsku apod.  ČRDM také nabízí výjezdy až pětičlenným týmům dobrovolníků na 72 hodin do zahraničí.

Registrace a správa projektu

Dobrovolnický projekt můžete zaregistrovat až do samotného začátku 72 hodin. Budete potřebovat: název a popis projektu, předpokládaný počet účastníků, adresu, na které se bude projekt konat, jméno, věk a kontakt na vedoucího skupiny (koordinátora projektu), dále pak bude nutné nahrát nějakou ilustrační fotografii k vašemu projektu.

Velikost skupiny může být různá, neexistuje žádný minimální, ani maximální počet. Důležité je pouze přizpůsobit velikost projektu počtu účastníků. Nezbytná je účast alespoň jedné osoby starší 18 let.

Fantazii se meze nekladou, ale pokud vás nenapadá vhodné téma pro váš projekt, můžete se inspirovat v databázi projektů.

 

Finanční zabezpečení projektů

Při vymýšlení svého projektu musíte myslet i na jeho finanční zabezpečení. Na některé projekty potřebujete peníze, na jiné vám postačí fantazie. Česká rada dětí a mládeže nemá prostředky na to, aby podporovala jednotlivé projekty. O pomoc (nejen finanční) můžete požádat své okolí - zkuste oslovit místní samosprávu a podnikatele. O tom, jak to udělat co nejšikovněji, se dočtete v Příručce pro koordinátory projektů (.pdf).

 

Kontakt na organizátora:

Česká rada dětí a mládeže
Senovážné náměstí 977/24, 110 00 Praha 1

Jiří Gurecký - koordinátor projektu
tel.: 211 222 863, 774 655 220
e-mail: 72hodin zavináč 72hodin­.cz

www stránky: www.72hodin.cz
FB: @72hodin.cz