Brontosauří newsletter - jaro 2020 - JEDEME DÁL !

Brontosauři nezahálí a pokračují dál ve své činnosti. Plánují akce na léto a podzim, sdílí své příběhy, zážitky a inspirace pro ochranu přírody, organizují soutěž pro děti pod názven Duhová výzva a mnoho dalšího. Nebo se chcete aktivně zapojit? Pak můžete společně s Brontosaury šít roušky pro ty, kdo je potřebují.

 

 

Milí brontosauři, kamarádi, kamarádky, všichni osobně prožíváme složité chvíle, svět kolem nás se mění, Brontosauři však nesložili hlavu do dlaní. Omezili jsme sice činnost, ale krize nám přináší také mnoho výzev i příležitostí.

Nechte se inspirovat:

Děkujeme, že pomáháte, pojďme v tom pokračovat

Máme velkou radost z desítek brontosaurů a brontosaurek, co se zapojili do šití roušek. Vznikají tak stovky a tisíce ochranných pomůcek, potřeba však přetrvává. Můžeš se přidat na Česko šije roušky - návod na šití. Případně tady máš návod na roušku z trička, na kterou ti stačí nůžky.

Také přírodě můžeme pomáhat z domova, třeba stavět budky dle Péčeopřírodu.cz.

Do další činnosti se můžeš zapojit na Dobro.cz, serveru Pomůžeme.si nebo na FB - Dobrovolníci pro lidi ohrožené koronavirem.

Brontosaurus žije budoucností

Pilujeme letní a podzimní akce, vzděláváme se, promýšlíme, jak nově dál. Věříme, že v červnu proběhne kurz ke klimatické změně Klima start up. Na podzim si v diářích zatrhni organizátorské setkání REFRESH. V plném proudu je příprava zážitkového kurzu Cestičky.

Máme nový prostor pro inspiraci a sdílení

Brontosauří on-line inspiromat je tady! Do dnešního teď i do budoucna - mrkni se, co dnes dělají jiní, jak využívají čas, jak pomáhají, co prožívají. Jak dělají podložky pro sovy, vyrábí náušnice pro radost a pak je rozvěšují v parku, co kdo doporučuje za knihu či film, kdo si dává veganskou výzvu apod.

Sdílej své příběhy, zážitky a inspirace pro ochranu přírody, seberozvoj a zábavu i ty na naší nové FB skupině Brontosauří inspirace a sdílení.

Pečujme o sebe

Ve vypjaté době nezapomínejme na sebe. Mrkni na doporučení, jak se vypořádat s tlakem špatných zpráv, se změnami, s pocitem “měl/a bych něco dělat”, s úzkostí z odloučení. Ne všechno musíš zvládnou, ne vše můžeš ovlivnit. Jen když budeme sami v pohodě, tak můžeme být oporou pro ostatní. Zkus třeba texty na Psychologie.cz nebo video-setkání Na doslech.

Těšíme se na léto

Léto se blíží a s ním i kopa letních akcí a táborů! Věříme, že proběhnou v plné kráse, ale připravujeme i varianty pro různé situace.

Nech se vtáhnout akcí Na hraně do příběhu zámku Jezeří vzdorujícího hnědouhelnému lomu. Pomož zachraňovat orchideje uprostřed CHKO Kokořínsko na akci Hrábě Monte Kokoř. Přidej se k Jesenickému putování přes Priessnitzovy lázně až do zaniklé osady Zastávka, kde ožívají staré sady i tradice. Zkus pomoc krkonošské louce na akci Bezevšeho. Vydej se podpořit šetrný turistický ruch značením tras na Terapii Ukrajinou. Okus romantiku krajanských vesnic Balkánu v Srbsku na Malé Česko za Dunajem.

Duhová výzva

Máme tady mimořádnou edici Duhových střípků - Duhovou výzvu, která hravou formou přibližuje dětem přírodu a péči o ni.

Děti si vyberou z aktivit tu, která je zaujme a pak už jen tvoří a soutěží. Stačí nám průběžně do 16. dubna poslat fotku splněné aktivity, vyplněné spojovačky či domalovánky apod. Plnit lze i více věcí, co splněná hra - to zaslaná fotka, co zaslaná fotka - to šance vyhrát.

Foto výtvorů vkládej do FB skupiny nebo je zašli na e-mail sekce.brdo zavináč brontosaurus.cz. Z fotografií, popř. textů, které přijdou, vybereme minimálně deset zajímavých, které oceníme pěknými cenami.

Z Brontosauřích radostí

Stihli jsme to! Opět jsme do jara připravili budky pro ptactvo v lesích i parcích. V Brně, v Praze, na Lukově, v luzích u Hodonína a mnohde jinde. Už jich spravujeme 815! To znamená, že z nich může za rok vylétnout přes 14 000 mláďat - sýkor, lejsků, brhlíků, holubů, kavek nebo sov. O tom, jak a proč dobrovolníci o budky pečují, točila na jaře i Česká televize. Mrkni na reportáž nejen z víkendovky Opice v Africe vypovídající o smyslu našeho dobrovolnictví.

A těšme se společně na nejbližší příležitost se zase potkat v přírodě při společné práci pro ni.


Přejeme hlavně pevné zdraví a věříme, že se brzy opět setkáme na našich akcích :)