Čisté festivaly a možnost soutěžit o vstupenky

Čistý festival je světovým unikátem. Nikde jinde na světě nenajdete tak propracovaný systém třídění a recyklace odpadů na hudebních festivalech. Návštěvníci mají barevné koše doslova na dosah ruky a k třídění jsou motivováni recyklovanými odměnami.

 

Jak funguje čistý festival?

Na počátku byl malý stánek a nápad odměnit festivalové návštěvníky recyklovanými dárky za to, že přinesou a vytřídí plasty a papíry. Tato zábava dala dohromady 2,5 tuny plastu a papírů.

Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s. zavedla dnes již prestižní certifikaci ČISTÝ FESTIVAL. Tu získávají a každoročně obhajují festivaly, které zajistí podmínky pro třídění odpadu, jeho svoz na třídící linky a také vyčlení na tříděný sběr v areálu část úklidové čety. Pořadatelé zdarma získají barevné pytle a kontejnery na tříděný odpad.

Rec.Workshop

Navštiv na čistých festivalech workshop a vyrob si originální recyklovaný módní doplněk. Chceš si zahrát na REC.stage? Vstupenkou je hudební nástroj vyrobený v REC.workshopu!

Rec.Stage

ČISTÝ FESTIVAL a Samosebou.cz přinášejí na české festivaly unikátní scénu REC.stage. Akustická buskingová scéna v designu newyorské ulice je součástí oficiálních programů největších letních festivalů. O tom, kteří interpreti vystoupí v oficiálním programu REC.stage v roce 2018, rozhodují fanoušci v hlasování v květnu. Pokud máte kapelu a chcete předvést na festivalech show bez účasti v soutěži, můžete využít buskingový čas mimo oficiální program scény. Podmínka je jednoduchá, použijte při hraní recyklovaný hudební nástroj vyrobený v REC.workshopu vedle scény!

Soutěž o vstupenky

Od půlnoci 1. 5. 2018 se na stránkách projektu Čistý festival spustilo hlasování, které trvá do 31. 5. 2018! Vy můžete poslat každý den hlas jednomu až třem interpretům a navíc si v každém hlasování můžete vybrat z Čistých festivalů ten, na který byste se chtěli podívat. Na ten pak máte šanci díky této hlasovací soutěži získat 2 vstupenky. Hlasovat můžete zde.

 

 

 

 

zdroj: www.samosebou.cz, www.cistyfestival.cz