Čtení pomáhá

Projekt

má za cíl umožnit vám spojit potěšení ze čtení s radostí z pomoci druhým.

Na svých stránkách nabízí seznam krásných knih ke čtení, pro vaše pohodlí rozdělených do tří kategorií podle věku čtenářů. Až některou z knih přečtete, odpovíte na pár otázek vztahujících se ke knize, a získáte tak 50 korun kreditu.

Tuhle odměnu si nemůžete vyzvednout v hotovosti, můžete ji však věnovat někomu, kdo čeká na vaši pomoc. Třeba na výcvik pejska, který pomůže postiženému člověku, na speciální kolo pro maminku, která nemůže chodit, nebo na operace, které vrátí zrak africkým dětem.

Čtení je úžasná zábava. Teď může být ještě něčím víc pro vás i pro ty, kterým pomůžete.

Podívejte se na stránky www.ctenipomaha.cz

Čtenářské kategorie:

  • 1.–5. třída ZŠ
    • čekají na vás knihy jako Dášeňka (Karel Čapek), Děti z Bullerbynu (Astrid Lindgrenová), Drsnej brouk (Paul Shipton ), Harry Potter a kámen mudrců (Joanne K. Rowlingová) a další.
  • 6.–9. třída ZŠ a 1.–4. ročník osmiletých gymnázií
    • čekají na vás knihy jako Brisingr (Christopher Paolini), Bylo nás pět (Karel Poláček), Den trifidů (John Wydham), Deník malého poseroutky (Jeff Kinney), Deset malých černoušků (Agatha Christie), Hovno hoří (Petr Šabach), Hra o trůny (1) -  Píseň ledu a ohně (George R. R. Martin) a další
  • a 5.–8. ročník osmiletých gymnázií
    • čekají na vás knihy jako Lolita (Vladimir Nabokov), Mechanický pomeranč (Anthony Burgess), Nebezpečné známosti (Choderlos de Laclos), Pan Kaplan má stále třídu rád (Leo Rosten), Spolčení hlupců (John Kennedy Toole) a další

Více informací o projektu najdete na www.ctenipomaha.cz.