Discover EU

Discover EU

explore more

 

  • Co je DiscoverEU?

Díky této iniciativě EU můžete cestovat po Evropě. Cestovat budete hlavně po železnici (existují však výjimky, které umožňují také účast osob žijících na ostrovech nebo v odlehlých oblastech), díky čemuž budete mít možnost obdivovat neustále se proměňující krásu měst a nádherné, a přitom tak různorodé typy krajiny, které náš světadíl nabízí. Potkáte další cestovatele, kteří poznávají Evropu podobně jako vy, získáte větší nezávislost, sebedůvěru a také pocit sounáležitosti se svým kontinentem. Každý rok se konají dvě kola soutěže, do kterých se mohou mladí lidé přihlásit, a pořadatelé vyberou ty z nich, kteří získají jízdenku.

  • Kdy proběhne další kolo?

Od začátku soutěže DiscoverEU získalo jízdenku téměř 50 000 mladých lidí (údaj z června 2019). Další kolo soutěže proběhne od čtvrtka 7. listopadu 2019 (12.00 SEČ) do čtvrtka 28. listopadu 2019 (12.00 SEČ). V první den soutěže se na této stránce objeví tlačítko „Přihlásit se“.

Soutěže se mohou zúčastnit mladí lidé, kterým je v den vyhlášení výsledků soutěže 18 let - narozeni od 1. ledna 2001 (včetně) do 31. prosince 2001 (včetně), mají státní příslušností jednoho z členských států Evropské unie a do online přihlášky vyplní platné číslo občanského průkazu nebo cestovního pasu. Stačí, když vyplní kvíz a odpoví na doplňující otázku. Pokud vyhrajete, budete moci cestovat 1 až 30 dnů v období od 1. dubna 2020 do 31. října 2020. Využijte této šance, jak si dokonale užít volný pohyb po Evropské unii. Poznáte a lépe pochopíte rozmanitost Evropy a její kulturní bohatství, získáte nové přátele a objevíte spoustu nových věcí – i o sobě samých.

Soutěže se můžete zúčastnit, i pokud máte zdravotní postižení nebo jiné zdravotní problémy, které by mohly vaši cestu ztížit.

  • Mohu cestovat s přáteli?

Samozřejmě, to záleží jen na vás. Můžete cestovat sami, nebo vzít s sebou přátele. V jedné skupině může cestovat až 5 lidí. Všem členům skupiny musí být 18 let.
Cestu si můžete naplánovat i s ostatními výherci soutěže DiscoverEU. K tomu vám pomůže facebookovská skupina soutěže DiscoverEU. Již teď se můžete zapojit do chatu s ostatními účastníky.

„Celý svět na tebe čeká. Sbal si batoh a vyraz s kamarády na cestu.“

  • Co se ode mě očekává?

Jelikož se stanete ambasadory soutěže DiscoverEU, byli bychom rádi, kdybyste své zážitky získané během cesty popsali, např. na sociálních médiích: Instagramu, Facebooku nebo Twitteru (#DiscoverEU). Po návratu z cest můžete na vaší škole, ve vaší obci nebo městě uspořádat prezentaci. Můžete se také zúčastnit soutěže o nejlepší fotografii/video z cest: #DiscoverEU photo/video #Competition. Ceny jsou lákavé. Podívejte se, které fotky a videa byly oceněny v minulých kolech soutěže.

  • Chci se dozvědět více!

Zajímá vás, jak probíhala dřívější kola? Podívejte se na infopřehled DiscoverEU, který obsahuje další informace o této iniciativě a o zkušenostech některých mladých lidí, kteří díky naší soutěži cestovali po Evropě.

zdroj: https://europa.eu/youth/discovereu_cs