Eurodesk

Newsletter Eurodesku:

Všechny aktuální novinky najdete na www.eurodesk.cz

Eurodesk

je evropská informační síť, která působí ve 33 evropských zemích. Umožňuje mladým lidem a pracovníkům s mládeží snadný a rychlý přístup k evropským informacím.

Evropské informace týkající se: 

  • evropských programů pro mladé lidi a pracovníky s mládeží,
  • aktivit v zahraničí - studium, práce, cestování, ubytování, dobrovolnictví,
  • kontaktu na zahraniční organizace,
  • obecných informací o EU.

Kde tyto informace najdete:

V jednotlivých zemích jsou národními partnery Eurodesku státní instituce působící v oblasti mládeže (nevládní organizace či organizace podporované ministerstvem) - v České republice je národním partnerem Eurodesku Dům zahraniční spolupráce. Více informací o Eurodesku najdete na www.eurodesk.cz.

Národní partner Eurodesku v ČR spolupracuje s regionálními partnery Eurodesku, kteří poskytují informace mládeži s cílem rozšířit dostupnost informačních služeb Eurodesku pro mladé lidi na místní úrovni. Regionálním partnerem Eurodesku je také Informační centrum pro mládež Prostějov.

Vzdělávací modul JeLibo - pro střední školy

Během semináře se studenti dozvědí, co je to dobrovolnictví; zjistí, jak je prospěšné společnosti a co může přinést samotnému dobrovolníkovi; seznámí se s možnostmi dobrovolnictví ve svém okolí a jak se stát dobrovolníkem v jiné zemi či jak se zapojit do dalších projektů nejen v Evropě, ale po celém světě.

Celé setkání má formu interaktivního semináře. Během 45-90 minut jsou studentům předávány informace o daném tématu, zároveň studenti mají díky interaktivním metodám neformálního vzdělávání prostor pro diskusi a vyjádření vlastních názorů.

Pokud vás modul zaujal a rádi byste, aby se seminář uskutečnil i na vaší škole, není nic jednoduššího než kontaktovat ICM Prostějov (semináře zejména v Olomouckém kraji) na e-mailu info zavináč icmprostejov.cz.  

Více o naší nabídce najdete v sekci "Nabídka pro školy".

 

Kontakt:

Stanislava Rotterová
Tel.: 582 302 553
E-mail: rotterova zavináč icmprostejov.cz