Reportérem na víkend ve Štrasburku

V sídle Evropského parlamentu ve Štrasburku se uskuteční od 1. do 2. července 2018 setkání několika tisíc mladých lidí z celé Evropy pod názvem Europen Youth Event (EYE2018). Všichni budou společně diskutovat a hledat řešení aktuálních evropských otázek, jako je digitální revoluce, nerovnost ve společnosti nebo třeba ochrana životního prostředí.

Parlament hledá tým mladých reportérů, kteří budou o setkání informovat a nejdůležitější a nejpodnětnější nápady, které vzejdou ze společných debat, zaznamenají v závěrečné zprávě (EYE Report).

Jak to celé bude a jaké jsou podmínky?

Tým reportérů bude mít 2 šéfredaktory (rodilé anglické mluvčí), 5 specialistů a 3 obecné reportéry. Koordinováni budou pomocí European Youth Press. Kandidátům by mělo být mezi 18 a 30 lety. Kromě účasti na EYE2018 se budou vybraní kandidáti účastnit přípravných setkání s organizačním a editorským týmem, která se uskuteční před akcí formou home office. Kromě toho se zúčastní přípravného setkání v Bruselu od 9. do 13. dubna 2018.

Cestovní náklady budou hrazeny.

Přihlašování

Pošli krátké video v délce do 100 sekund, ve kterém představíš sebe a důvody, proč se chceš projektu zúčastnit. Video musí být v angličtině. Nahraj video na Vimeo nebo YouTube a přidej odkaz do svojí přihlášky.

Deadline přihlašování je stanoven na 21. ledna, ve 12.00.

Více informací nalezneš zde.

 

 

zdroj: www.eurodesk.cz/stan-se-reporterem-na-european-youth-event-ve-strasburku