ISIC SCHOLAR

ISIC SCHOLAR je průkaz pro žáky základních škol plně uznávaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Průkaz je vydáván, stejně jako standardní ISIC, světovou organizací ISIC Association pod záštitou UNESCO.

Všichni držitelé tohoto průkazu mohou využít nesčetného množství slev a výhod ve 127 zemích světa, v oblasti sportu, cestování, kultury, stravování, vzdělávání, zábavy a dalších.

Mezi další výhody patří možnost si ve spolupráci s pojišťovnou UNIQA zřídit ISIC výhodné cestovní pojištění do celého světa.

Aktuální nabídku slev a výhod na ISIC SCHOLAR průkaz v České republice nalezneš na www.isic.cz - slevy.

 

Podmínky získání a cena průkazu

Průkaz ISIC SCHOLAR může být vystaven žákům základních škol na území ČR, které jsou zapsané v rejstříku škol a školských zařízení.

Cena jednorázového průkazu při vystavení na pobočce je 350 Kč.

Pokud vaše škola vydává průkaz ISIC SCHOLAR (Školák), máte možnost si o něj požádat za zvýhodněných podmínek přímo ve škole. Průkaz má dobu platnosti 5 let, nejdéle však do konce prosince roku, kdy dochází k ukončení školní docházky. Zda máte možnost požádat o vystavení průkazu na škole, můžete zjistit na webu www.isic.cz.

 

Jaká je doba platnosti průkazu ISIC SCHOLAR?

Průkaz ISIC SCHOLAR platí až 16 měsíců, resp. vždy od 1. 9. (začátek školního roku) do 31. 12. roku následujícího. V praxi to znamená, že ať si kartu pořídíte kdykoli v období od 1. 9. roku jednoho do 31. 12. roku následujícího, platí vám vždy právě do 31. 12. toho roku následujícího. Platnost tedy není stanovena na 12 kalendářních měsíců od vystavení!

Aktuálně: do 31. 8. 2019 jsou vystavovány průkazy ISIC SCHOLAR pouze s platností do konce roku 2019Nové průkazy na školní rok 2019/20 s dobou platnosti do prosince 2020 budou vystavovány až od 1. září 2019.

 

Náležitosti při vystavování jednorázového průkazu online nebo v prodejní síti:

  • Kompletně vyplněná žádost (pozor: nová žádost platná od 1. září 2019) o vystavení průkazu ISIC SCHOLAR s podpisem zákonného zástupce žadatele, nesmí být starší víc jak 2 měsíce
  • Doklad totožnosti zákonného zástupce (OP nebo pas) i žadatele (OP, pas, rodný list, kartička pojištěnce) 
  • Fotografie pasového formátu
  • 350 Kč na uhrazení licenčního poplatku

O průkaz můžete požádat přes objednávkový formulář nebo můžete navštívit některé z našich výdejních míst.

Jednorázový průkaz ISIC SCHOLAR vám rádi vystavíme i v našem ICM Prostějov.
(budova CMG, 4. patro) Komenského 17, Prostějov
tel.: 582 302 553

 

Zdroj: www.isic.cz

 

Žádost ke stažení: