ITIC

Průkaz ITIC je jediný mezinárodně uznávaný doklad učitelské profese. S tímto průkazem mají každý rok tisíce pedagogů v ČR možnost získat mnoho zajímavých slev v oblasti cestování, kultury, sportu a volného času.

ITIC je vydáván pod záštitou organizace UNESCO, která posiluje význam karty jako nástroje ve vzdělávání akademických pracovníků. Průkaz vydává světová organizace ISIC Association, v České republice je výhradní licenční autoritou GTS ALIVE, s.r.o.

Držitele čeká velké množství výhod po celém světě:

  • platnost ve 124 zemích
  • celoroční cestovní pojištění UNIQA od 200 Kč
  • slevy na více než 1700 místech v ČR (při nákupech, stravování a vzdělávání, na vstupném na festivaly, akce, do klubů, na permanentky v lyžařských areálech, při cestování - letenky, autobusové a vlakové jízdenky, na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek, při ubytování v hotelech, kempech a ubytovnách)

Aktuální nabídku slev a výhod na ITIC průkaz v České republice nalezneš na www.isic.cz - slevy.

Jaká je doba platnosti průkazu ISIC?

ITIC platí až 16 měsíců, resp. vždy od 1. 9. (začátek akademického roku) do 31. 12. roku následujícího. V praxi to znamená, že ať si průkaz pořídíte kdykoli v období od 1. 9. roku jednoho do 31. 12. roku následujícího, platí vám vždy právě do 31. 12. toho roku následujícího. Platnost tedy není stanovena na 12 kalendářních měsíců od vystavení!

Podmínky získání a cena

Nárok na průkaz mají pedagogičtí (MŠ, ZŠ, SŠ, VOŠ, pomaturitní studium atd.), resp. akademičtí (VŠ) pracovníci, kteří učí minimálně na půl úvazku a mají smlouvu uzavřenou na dobu minimálně jednoho školního roku, přičemž škola, na které vyučují, je schválena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Cena průkazu při vystavení na pobočce je 350 Kč.

Náležitosti při vystavování průkazu v prodejní síti:

  • Kompletně vyplněný originál žádosti o vystavení průkazu ITIC potvrzený školou ne starší 2 měsíců. Potvrzená žádost musí obsahovat všechny předepsané náležitosti, především pak část týkající se potvrzení zaměstnání a podpis žadatele
  • Doklad totožnosti - OP nebo pas
  • Fotografie pasového formátu
  • 350 Kč na uhrazení licenčního poplatku

Prodejní místa mezinárodních průkazů najdete na stránkách www.isic.cz - mapa prodejních míst.

Rádi vám průkaz ITIC vystavíme i v našem ICM Prostějov.

Aź do odvolání jsou všechny průkazy vystavovány pouze v úterý od 12.00 do 16.00 hod. 
Děkujeme za pochopení.

Více informací najdete v záložce Průkazy ISIC, SCHOLAR a ITIC

 

Zdroj: www.isic.cz