ITIC

Průkaz ITIC je jediný mezinárodně uznávaný doklad učitelské profese. S tímto průkazem mají každý rok tisíce pedagogů v ČR možnost získat mnoho zajímavých slev v oblasti cestování, kultury, sportu a volného času.

Průkaz vydává, stejně jako ISIC, světová organizace ISIC Association pod záštitou UNESCO, a je platný ve 127 zemích světa, kde na držitele čeká spousta výhod. Mezi výhody patří i možnost zřídit si ve spolupráci s pojišťovnou UNIQA výhodné cestovní pojištění do celého světa.

Aktuální nabídku slev a výhod na ITIC průkaz v České republice nalezneš na www.isic.cz - slevy.

 

Podmínky získání a cena průkazu

Průkaz ITIC může být vystaven pedagogickým, resp. akademickým pracovníkům, kteří mají sjednaný pracovní poměr na dobu minimálně jednoho školního roku a učí alespoň na půl úvazku v rámci některé z těchto institucí:

Cena jednorázového průkazu při vystavení na pobočce je 350 Kč.

Pokud vaše škola vydává průkaz ITIC, máte možnost si o něj požádat za zvýhodněných podmínek přímo ve škole. Platnost průkazu ze školy je možno prodloužit a samotný průkaz má více funkcí. Zda máte možnost požádat o vystavení průkazu na škole, můžete zjistit na webu www.isic.cz.

 

Jaká je doba platnosti průkazu ITIC?

ITIC platí až 16 měsíců, resp. vždy od 1. 9. (začátek akademického roku) do 31. 12. roku následujícího. V praxi to znamená, že ať si průkaz pořídíte kdykoli v období od 1. 9. roku jednoho do 31. 12. roku následujícího, platí vám vždy právě do 31. 12. toho roku následujícího. Platnost tedy není stanovena na 12 kalendářních měsíců od vystavení!

Aktuálně: do 31. 8. 2019 jsou vystavovány průkazy ITIC pouze s platností do konce roku 2019, a to po předložení potvrzení o zaměstnání za školní rok 2018/19. Nové průkazy na školní rok 2019/20 s dobou platnosti do prosince 2020 budou vystavovány až od 1. září 2019.

 

Náležitosti při vystavování jednorázového průkazu online nebo v prodejní síti:

  • Kompletně vyplněná žádost (pozor: nová žádost platná od 1. září 2019) o vystavení průkazu ITIC potvrzená školou, nesmí být starší víc jak 2 měsíce. Potvrzená žádost musí obsahovat všechny předepsané náležitosti, především pak část týkající se potvrzení školy (to lze nahradit potvrzením o zaměstnání) a podpis žadatele
  • Doklad totožnosti (OP nebo pas)
  • Fotografie pasového formátu
  • 350 Kč na uhrazení licenčního poplatku

O průkaz můžete požádat přes objednávkový formulář nebo můžete navštívit některé z našich výdejních míst. Průkaz zakoupený mimo školu je jednorázový a nelze jej po uplynutí doby platnosti prodloužit.

Jednorázový průkaz ITIC vám rádi vystavíme i v našem ICM Prostějov.
(budova CMG, 4. patro) Komenského 17, Prostějov
tel.: 582 302 553

 

Zdroj: www.isic.cz

 

Žádost ke stažení: