Jazykové tandemy

Ve školním roce 2013/2014 nabízí ICM Prostějov nově možnost vyzkoušet si

Jazykové tandemy

Jazykový tandem je jednoduchý způsob, jak se zdarma naučit cizí jazyk, nejlépe od rodilého mluvčího. Je to zcela individuální záležitost, takže bude záležet na domluvě mezi vámi a naším dobrovolníkem, kdy a jak často se budete potkávat a o čem budete mluvit (od neformálního povídání až po vysvětlování gramatiky).

Primárním účelem jazykových tandemů ovšem je, aby se dva rodilí mluvčí navzájem od sebe učili cizí jazyky, takže se bude jednat vlastně o jakýsi "směnný obchod". V praxi to bude vypadat tak, že část vašeho setkání bude probíhat v "mateřštině" dobrovolníka a část setkání v češtině. Cílem je vzájemné zdokonalování cizího jazyka, pro vás např. angličtiny, pro dobrovolníka češtiny.

Ve školním roce 2013/2014 nabízíme tyto jazykové kombinace:

  • francouzština (rodilý mluvčí) / čeština
  • němčina (rodilý mluvčí) / čeština
  • angličtina / čeština

Momentálně jsou již časové možnosti dobrovolnic naplněny, zájemci se ale i nadále mohou hlásit na e-mailu info zavináč icmprostejov.cz, na telefonu 582 302 553 (od 12.00 do 17.00 hod.) nebo osobně v ICM Prostějov, Komenského 17. V případě zrušení některého z probíhajících tandemů budou osloveni další zájemci.