Junior Internet 2011

Cílem projektu je být odrazovým můstkem pro mladé lidi s aktivním zájmem o internet a podporovat je v jejich dalším rozvoji.

V rámci dvanáctého ročníku byly vyhlášeny soutěže:

Uzávěrka soutěžní je 15. února 2011.

Vyhlášena je rovněž speciální cena Nadace Vodafone, generálního partnera projektu, pro neziskové internetové projekty vytvářené mladými lidmi, které jsou obecně prospěšné a pozitivně přispívají okolí. Vítězný autor si odnese mobilní telefon a poukaz na volání v hodnotě 5000 Kč. 

V soutěžích budou vítáni také účastníci se zdravotním postižením. V minulých ročnících porota ocenila speciální cenou příspěvky několika mladých lidí např. se sluchovým postižením či trpící roztroušenou sklerózou.

Všichni účastníci internetových soutěží budou pozváni na konferenci Junior Internet, která se uskuteční v sobotu 19. března 2011 v Praze. Zde pro ně bude připraven bohatý program plný přednášek, prezentací, diskusí a soutěží. Vítězové soutěží dostanou kromě hodnotných cen rovněž příležitost prezentovat na konferenci své projekty. Mladí účastníci také budou moci navazovat kontakty a spolupráci v rámci burzy internetových projektů.

Úspěšná myšlenka projektu Junior Internet se z ČR rozšířila i do Maďarska, Polska a na Slovensko. V každé zemi proběhnou internetové soutěže i národní konference. Dvanáctý ročník soutěže bude obohacen o mezinárodní sympozium, které proběhne v Polsku v termínu od 26. - 28. března 2011. Hosty mezinárodního sympozia budou vítězové Junior Internetu z ostatních zemí.

Projekt Junior Internet, který je určen pro mladé tvůrce do 18 let, organizují sami mladí lidé (sdružení v neziskové organizaci Together Czech Republic). Generálními partnery projektu jsou Nadace Vodafone, Dignity, Netvisio, SuperHosting a Mezinárodní višegrádský fond.

Ceny pro vítěze a do tomboly pro účastníky věnovaly společnosti AEC, Computer Press, Zoner a Software602. Mediálními partnery projektu jsou servery Lupa.cz, Zdroják.cz a Root.cz, Internet Info, Newton Media, Cleevio, Alík.cz, Deník veřejné správy a Obec & finance.

Více se dozvíte na internetových stránkách projektu www.juniorinternet.cz.

Organizátor projektu:

Together Czech Republic, o.s.
U Kříže 3, 158 00, Praha 5 - Jinonice
Tel.: 776 583 450
E-mail: jiri.peterka@together.cz
WWW: www.together.cz

koordinátor projektu

Kamil Zeman
E-mail: kamil.zeman@gmail.com
ICQ/Skype: 280745368
Tel.: 777 199 145

Zdroj: www.juniorinternet.cz