Bludiště v kukuřičném poli

Po vzoru Německa, Velké Británie nebo USA, se v Česku začínají vytvářet první kukuřičné labyrinty, a to o velikosti fotbalového hřiště! Aktuálně je jich na území naší republiky k dispozici 11Každý kukuřičný labyrint má jedinečné plány cest, takže jich můžete navštívit víc. Bludiště má více okruhů, takže si sami zvolíte, jestli chcete kratší nebo delší zábavu.

V kukuřičném bludišti si zábavu užije celá rodina a hlavní je, že vše se odehrává venku, na čerstvém vzduchu. Pokud však přece nechcete dát svůj mobilní telefon z ruky, stačí mít operační systém Android a stáhnout si aplikaci Kukuřičáci, která poskytuje možnost zahrát si v bludišti interaktivní hru a porovnávat tak s ostatními své výsledky online! 

Interaktivní hra je soutěž na čas, při které se snažíte co nejrychleji najít 8 QR kódů umístěných na herních tabulích, nasnímat je mobilem a dostat se ven z bludiště. Buďte nejrychlejší z celé České republiky v Mistrovství v bloudění

V bludišti je ale také umístěno přes 20 herních tabulí s příšerkami, které jsou součástí hry pro malé i velké. Nemusíte se tak bát, že se budete cestou ven z bludiště bez chytrého telefonu nudit.

Hra pro malé i velké spočívá v hledání tajenky. K její uhodnutí vám pomohou indicie, které luštíte z nalezených písmen. Ta v bludišti skrývají příšerky, každá z nich vám prozadí jedno písmeno indicie. Za správnou tajenku dostanete odměnu v podobě placky z reflexního materiálu.

Jak dlouho trvá bludiště projít?

A jak dlouho se zdržíte, záleží jen na vás. Bludištěm se můžete jen projít nebo si zahrát některou z her. Pokud budete hrát hru, můžete se v bludišti zdržet i více jak 1 hodinu.

Jaké dovednosti si děti i dospělí v bludišti prověří?

  • orientaci a postřeh
  • jak používat mapu a odhadovat vzdálenost
  • týmovou spolupráci
  • řešení hádanek
  • prohloubení vztahu k historii, přírodě a kultuře
  • zvýšení povědomí o ekologii – v bludišti jsou naučné tabule společnosti Ekokom, která návštěvníkům vysvětlí, jak správně třídit odpad včetně významu třídění

Co s sebou?

Mějte na paměti, že bludiště se nachází v kukuřičném poli. Takže když několik dní před vaší návštěvou prší, půda v kukuřici nemusí být ještě vyschlá. Myslete proto na vhodnou obuv, např. gumáky, a případně na věci na převlečení do auta.

Kromě vhodného oblečení a obuvi si nezapomeňte mobilní telefon či tablet (s OS Android), abyste mohli hrát interaktivní hru. Nejprve si však stáhněte aplikaci Kukuřičáci a přesvědčte se, zda máte ve vašem zařízení čtečku QR kódů. V případě, že máte v telefonu aktivní datový tarif, aplikaci si můžete stáhnout i u pokladny. Pokud nechcete hrát interaktivní hru, můžete hádat tajenku, nezapomeňte pak na tužku či pero! Se vstupenkou získáte herní kartičku, na kterou si budete zapisovat výsledky hádanek.

Pokud si sebou chcete vzít kočárek či domácího mazlíčka i to je dovoleno, nezapomeňte však na vodítko.

Více informací najdete v návštěvním řádu.

Vstupné

Pro všechna bludiště je vstupné jednotné.

Vstupné pro jednotlivce

Děti do 3 let: zdarma
Děti od 3 do 15 let: 60 Kč
Dospělí: 85 Kč
Důchodci nad 70 let, ZTP, ZTP/P: 60 Kč

Skupinové vstupné (školy, školky, skauti, tábory apod.):

Děti od 3 do 15 let: 50 Kč
Pedagogický dozor či vedoucí: zdarma
Studenti: 70 Kč
Pedagogický dozor či vedoucí: zdarma
Skupiny nad 10 osob (nad 15 let): 70 Kč

Otevírací doba

Kontakt

Fit - Jump s.r.o.
Dobrovského 331, 516 01 Rychnov nad Kněžnou

e-mail:
info zavináč kukuricaci.cz
telefon: +420 777 575 749

web: www.kukuricaci.cz
facebook:
Kukuřičáci
youtube:
video