Letní škola rozvojové spolupráce pro středoškoláky

Katedra rozvojových studií Univerzity Palackého v Olomouci pořádá

Letní školy rozvojové spolupráce pro studenty středních škol

Týdenní letní škola, která se již tradičně koná v Olomouci. Cílem letní školy je přiblížit účastníkům téma rozvojové spolupráce a humanitární pomoci (české i mezinárodní) prostřednictvím různých aktérů – neziskových organizací, státní správy, soukromých firem či mezinárodních organizací. Programu tvoří praktické workshopy a přednášky hostů – předních odborníků působících v této oblasti. Neziskové organizace pak ve čtvrtečním programu nabídnou účastníkům konkrétní zapojení v jejich činnosti.

Dále je připravený i neformální program: výstavy, prohlídka města, dokumentární filmy, společné posezení, venkovní aktivity, apod.

Cílovou skupinou této letní školy jsou zájemci, kteří se o problematiku rozvojové spolupráce zajímají (nevěnují se jí profesionálně) a chtějí se dozvědět více.

Kdy:

  • 4.–8. září 2017

Kde:

  • 5. patro, Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci (17. listopadu, Olomouc)

Cena:

  • letní škola a víkendové setkání je pro účastníky zdarma (hrazeno je ubytování, stravování, program), účastníci si hradí pouze dopravu na místo konání a případný účastnický poplatek

Ubytování:

  • Účastníkům nabízíme dotované ubytováni na vysokoškolských kolejích UPOL v těsné blízkosti místa konání letní školy. Aktuální cena pokoje činí 252,- Kč za osobu a noc (když jsou v pokoji 2 účastníci) a 358 Kč za osobu a noc, když je někdo v pokoji sám. Svůj zájem zaznamenejte do přihlášky.

Přihlašování bude zpřístupněno během dubna na facebookovém profilu. Více informací o letní škole získáte na webových stránkách www.development.upol.cz nebo na níže uvedených kontaktech.

Kontaktní údaje:

Letní škola rozvojové spolupráce

Facebook: Letní škola rozvojové spolupráce
www stránky:
www.development.upol.cz

Lenka Voleníková – koordinátorka, hosté, program

telefon: 724 307 673
e-mail: lenka.volenikova zavináč upol.cz 

Pavla Vítová – ubytování, účastníci

e-mail: pavla.vitova zavináč upol.cz

 

zdroj: www.development.upol.cz