Memoriál Otmara Malečka

Ricardo Racing Team a SKC Prostějov z.s. pořádá:

Memoriál Otmara Malečka

Memoriál je tradičně zařazen do žebříčku UCI jako závod kategorie CL1, divákům se tak od pátku 30.8. do soboty 31. 8. opět představí olympionici, mistři Evropy i světa. Na programu jsou jak vytrvalostní, tak sprinterské disciplíny, ty nejzajímavější souboje budou oba dva dny probíhat od 16:30. Pořadatelé mysleli také na doprovodný program, jedním z jeho hlavních bodů bude koncert skupiny Premier.

Ve vytrvaleckých disciplínách bude velkým lákadlem dánský závodník a zároveň olympijský vítěz omnia z Londýna Lasse Norman Hansen. Představí se ale také italští medailisté z mistrovství světa v týmové stíhačce Francesco Lamon a Michele Scartezzini, čtyřnásobný mistr světa na dráze Morgan Kneisky z Francie nebo mistr světa ve scratchi Yauheni Karaliok z Běloruska. Domácí tým TUFO-PARDUS Prostějov na start samozřejmě také postaví své největší dráhové hvězdy v čele s trojnásobným mistrem Evropy v bodovačce Wojciechem Pszczolarskim.

Do Prostějova zamíří i kompletní sprinterská špička z Dukly Brno. Chybět tedy nebudou olympionici a medailisté z vrcholných akcí Pavel Kelemen, Tomáš Bábek, nebo třeba prostějovští odchovanci Robin Wagner a Jakub Šťastný, který v loňském roce získal titul mistra světa ještě v juniorské kategorii. Ze zahraničí pak například z Polska přicestuje Mateusz Lipa, mistr světa z teamsprintu.

V rámci dráhového mítinku se na start postaví také ženy elite. Jejich startovní listina je velmi obsáhlá a na první pohled upoutá například jméno mistryně světa na silnici a mistryně Evropy na dráze Amalie Dideriksen z Dánska.

Kdy: 30. a 31. srpna 2019
Kde: Velodrom Prostějov, Kostelecká ul. 49, 796 01 Prostějov
Kategorie: žáci, kadeti, junioři, muži U23, muži Elite, žačky, kadetky, juniorky, ženy U23, ženy Elite
Disciplíny: Muži Elite+U23: omnium, scratch, bodovací závod, madison, sprint, keirin
Ženy Elite+U23+Jun: omnium, scratch, bodovací závod, madison
Junioři: omnium, scratch, bodovací závod, madison
Žáci, žačky, kadeti, kadetky: omnium (scratch, points race, elimination)

Přihlášky lze podávat do 16.8. 2019, na email: info zavináč skcprostejov.cz, nebo email: mracek.michal zavináč tiscali.cz

Upozornění pro týmy: pro hromadné závody všech kategoríí bude kvóta maximálně 26 jezdců. 2 jezdci za tým. Organizátor si vyhrazuje právo výběru jezdců. Děkujeme za pochopení.

Kontakt:
Ředitel závodu: Michal Mráček
telefon: +420 775 656 960

zdroj: https://www.skcprostejov.czhttp://www.otmarmalecek.cz