Městská knihovna Prostějov

UPOZORNĚNÍ: Knihovna pro děti a mládež bude od 29. ledna do 4. února 2018 z technických důvodů uzavřena.

 V knihovně se můžete těšit...

  • Virtuální Univerzita třetího věku

Slavnostní ukončení prvního semestru Virtuální Univerzity třetího věku. Předání závěrečných certifikátů studentům - seniorům, kteří právě dokončili kurz Cestování – co jste možná nevěděli. Koná se pod záštitou Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity v Praze. V úterý 23. ledna, 9.30 hodin v podkrovním sále.

  • Setkání seniorů

kdy: úterý 16. ledna, 10.00 hodin
kde: podkrovní sál

Srdečně zveme na příjemné setkání všechny příznivce a účastníky akcí pořádaných obchůdkem pro seniory Filemon & Baucis paní Jany Šmudlové. Společně se při kávě a bylinkovém čaji ohlédneme za loňským rokem, zavzpomínáme na zajímavé výlety, kterých jsme se zúčastnili, prohlédneme si fotografie z nich a dozvíme se, co nás čeká v novém roce.

  • Írán – Dvě tváře Persie

kdy: středa 17. ledna, 17.00 hodin
kde: podkrovní sál

Írán je vnímán jako kontroverzní země s přísným islámským režimem. Cestovatel Michal Štěpánek nám ho představí z trochu jiného úhlu pohledu. Zažijeme ruch velkoměsta, navštívíme odlehlá místa v horách i v poušti a nasajeme atmosféru orientálních tržišť a čajoven.

  • Setkání s Ivanou Myškovou

kdy: čtvrtek 18. ledna, 17.00 hodin
kde: podkrovní sál

Autorské čtení prozaičky Ivany Myškové, která nám představí svoji novou povídkovou knihu, se uskuteční v rámci jedinečného projektu Spisovatelé do knihoven, jehož cílem je přiblížit čtenářům zajímavé současné české autory.

  • Pěstounská péče

kdy: středa 24. ledna, 17.00 hodin
kde: podkrovní sál

Přednáška Mgr. Venduly Kaprálové z doprovázející organizace Dobrá rodina o.p.s. nás provede tématem pěstounské péče. Dozvíme se, oč se vlastně jedná, jaké jsou rozdíly v běžné výchově dětí v pěstounské péči i to, jak se stát pěstounem.

 

Výstavy, tvořivé dílny, akce pro děti, soutěže 

  • Haná ve fotografiích

Vernisáž výstavy prostějovského fotografa Jana „Zanfoara“ Mikláše, který se věnuje fotografování portrétů i přírody v okolí Prostějova. Na svých snímcích zachycuje okolní přírodu v různých denních i ročních obdobích a snaží se jim vtisknout co největší emoční ráz. Výstavu jeho prací můžete navštívit v Galerii Na Půdě knihovny až do konce března.
kdy: čtvrtek 25. ledna, 17.00
kde: podkrovní sál

  • Jak vypadá kočkopes?

Oddělení pro děti a mládež vyhlašuje výtvarnou soutěž na téma Kočkopes. Představte si zvířátko poskládané z více zvířat, namalujte jeho obrázek nebo obraz libovolnou technikou a své výtvory doneste do knihovny pro děti a mládež. Nakonec uspořádáme výstavu a tři obrázky odměníme knížkou. Výtvarná soutěž je určená dětem do 15 let.

 

Podrobný program knihovny pro tento měsíc najdete na http://knihovnapv.webnode.cz/program/

 

Pravidelné akce:

  • Poradna SOS

kdy: 11. a 25. ledna, 15.00–17.00
kde: učebna MK Prostějov (Skálovo náměstí 6, Prostějov)

Máte spotřebitelský problém a nevíte, kam se obrátit? Každý sudý týden, vždy ve čtvrtek, se v Městské knihovně Prostějov koná „Poradna pro spotřebitele“. Odborní právní poradci Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace s Vámi budou řešit Váš konkrétní problém.

  • Senior klub

Zajímavé výlety, přednášky a další akce pro seniory.

  • Tvořivá knihovna

kdy: úterý 30. ledna, 9.00 hodin
kde: půjčovna

Pokračuje devátý ročník oblíbené výtvarné dílny „Tvořivá knihovna“. Tentokrát budeme vyrábět dekorace na dveře. Tato akce je určena především seniorům. Zájemci se mohou hlásit v půjčovně, počet míst je omezen. Těšíme se na Vás.

 

Rodinná registrace

Od 1. října 2016 je možné si v knihovně zřídit rodinné čtenářské průkazy za zvýhodněný poplatek. Pokud jeden člen rodiny vlastní čtenářský průkaz, jeho rodinný příslušník získá svoji vlastní legitimaci za zvýhodněnou cenu 20 korun na celý rok. Této možnosti mohou využít například manželé, rodiče a jejich děti (pouze studenti do 26 let). Podmínkou je prokázat stejné trvalé bydliště všech členů rodiny.

Přichstání knih dle vlastního výběru

Od 1. října 2016 je možnost nechat si přichystat knihy podle vlastního výběru. Přes internet se připojíte ke katalogu a můžete si v pohodlí domova vyhledat knihy, které potřebujete. Ty, které jsou momentálně volné a jsou v knihovně k dispozici, si můžete nechat odložit a přijít si je do dvou dnů vyzvednout.

E-knihy

Služba je k dispozici pouze uživatelům Městské knihovny Prostějov s platnou registrací, a je samozřejmě zdarma. Podmínkou je mít u svého uživatelského účtu uvedený e-mail (zadat jej můžete v knihovně nebo po přihlášení do svého účtu). Dále je nutné mít založený účet u eReading.cz pod stejným e-mailem, který je uvedený u vašeho účtu v knihovně - vypůjčené e-knihy lze číst na čtečkách eReading.cz (START2/START3), na PC s Windows nebo MAC, chytrých telefonech a tabletech s operačními systémy Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz.

Délka výpůjčky je 21 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní a je možné si vypůjčit maximálně 2 tituly současně. Aktuálně je k dispozici něco přes 1500 knih.

Více zde: http://knihovnapv.webnode.cz/knihy/pujcovani-e-knih/

 

Kontakt:

Městská knihovna Prostějov (mapa)
Skálovo náměstí 6
797 33 Prostějov
telefon:
582 329 660
e-mail:
  sluzby zavináč knihovnapv.cz
www stránky:
www.knihovnapv.webnode.cz

Knihovna pro děti a mládež je už přestěhovaná. Nové dětské oddělení Městské knihovny Prostějov nadete v přízemích prostorách Zámku Prostějov (Pernštýnské nám. 8).