Městská knihovna Prostějov

 V knihovně se můžete těšit...

 • Virtuální Univerzita třetího věku

Zahajujeme letní semestr Virtuální Univerzity třetího věku. Otevíráme nový cyklus přednášek nazvaný „České dějiny a jejich souvislosti“. Profesor Karlovy univerzity PhDr. Zdeněk Beneš, CSc. nám v šesti videopřednáškách přiblíží dějiny českých zemí do 15. stol. Přihlášky a další informace získáte na první hodině, kde si můžete vše nezávazně vyzkoušet. Tato akce je určena seniorům. Těšíme se na vás. Úterý 6. a 20. března v 9.30 hodin.

 • Jak funguje mozek aneb o trénování paměti

kdy: středa 14. března, 17.00 hodin
kde: podkrovní sál

Jak funguje náš mozek z hlediska paměti? Jakými typypaměti vládneme? A co můžeme udělat pro to, aby nám mozek sloužil co nejlépe? Nejen na tyto otázky odpoví přednáška Mgr. et Mgr. Lenky Javůrkové.

 • Setkání s Adamem Borzičem

kdy: středa 21. března, 17.00 hodin
kde: podkrovní sál

Autorské čtení básníka,překladatele a publicisty Adama Borziče se uskuteční v rámci jedinečného projektu Spisovatelé do knihoven, jehož cílem je představit čtenářům zajímavé současné české autory.

 • Sám sobě léčitelem

kdy: pondělí 26. března, 17.00 hodin
kde: podkrovní sál

Jak můžeme pracovat se svým energetickým potenciálem a jak ho využívat?Přednáška Jarmily Mandžukové, autorky mnoha publikací o zdravém životním stylu,přiblíží úžasné možnosti vlastních léčivých sil. Akce se uskuteční zafinanční podpory Ministerstva kultury v rámci projektu K21.

 

Výstavy, tvořivé dílny, akce pro děti, soutěže 

 • Tvořivá knihovna

kdy: úterý 27. března, 9.00
kde: půjčovna

Pokračuje devátý ročník oblíbené výtvarné dílny „Tvořivá knihovna“. Tentokrát si vyzkoušíme pletení z papíru. Tato akce je určena především seniorům. Zájemci se mohouhlásit v půjčovně, počet míst je omezen.

 • Jak vypadá kočkopes?
  Oddělení pro děti a mládež vyhlašuje výtvarnou soutěž na téma Kočkopes. Představte si zvířátko poskládané z více zvířat, namalujte jeho obrázek nebo obraz libovolnou technikou a své
  výtvory doneste do knihovny pro děti a mládež. Uspořádáme výstavu a tři obrázky odměníme knížkou. Výtvarná soutěž je určená dětem do 15 let.
 • Luštíme s knihovnou

Celoroční luštitelská soutěž o ceny, kterou připravil Petr Urbánek z Českého svazu hádankářů a křížovkářů. Zadání křížovek je k dispozici v čítárně nebo na webu knihovny. První kolo probíhá od 1.2. do 29.3.

 

 

Podrobný program knihovny pro tento měsíc najdete na http://knihovnapv.webnode.cz/program/

 

Pravidelné akce:

 • Poradna SOS

kdy: 8. a 22. března, 15.00–17.00
kde: učebna MK Prostějov (Skálovo náměstí 6, Prostějov)

Máte spotřebitelský problém a nevíte, kam se obrátit? Každý sudý týden, vždy ve čtvrtek, se v Městské knihovně Prostějov koná „Poradna pro spotřebitele“. Odborní právní poradci Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace s Vámi budou řešit Váš konkrétní problém.

 • Senior klub

Zajímavé výlety, přednášky a další akce pro seniory.

 

Rodinná registrace

Od 1. října 2016 je možné si v knihovně zřídit rodinné čtenářské průkazy za zvýhodněný poplatek. Pokud jeden člen rodiny vlastní čtenářský průkaz, jeho rodinný příslušník získá svoji vlastní legitimaci za zvýhodněnou cenu 20 korun na celý rok. Této možnosti mohou využít například manželé, rodiče a jejich děti (pouze studenti do 26 let). Podmínkou je prokázat stejné trvalé bydliště všech členů rodiny.

Přichstání knih dle vlastního výběru

Od 1. října 2016 je možnost nechat si přichystat knihy podle vlastního výběru. Přes internet se připojíte ke katalogu a můžete si v pohodlí domova vyhledat knihy, které potřebujete. Ty, které jsou momentálně volné a jsou v knihovně k dispozici, si můžete nechat odložit a přijít si je do dvou dnů vyzvednout.

E-knihy

Služba je k dispozici pouze uživatelům Městské knihovny Prostějov s platnou registrací, a je samozřejmě zdarma. Podmínkou je mít u svého uživatelského účtu uvedený e-mail (zadat jej můžete v knihovně nebo po přihlášení do svého účtu). Dále je nutné mít založený účet u eReading.cz pod stejným e-mailem, který je uvedený u vašeho účtu v knihovně - vypůjčené e-knihy lze číst na čtečkách eReading.cz (START2/START3), na PC s Windows nebo MAC, chytrých telefonech a tabletech s operačními systémy Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz.

Délka výpůjčky je 21 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní a je možné si vypůjčit maximálně 2 tituly současně. Aktuálně je k dispozici něco přes 1500 knih.

Více zde: http://knihovnapv.webnode.cz/knihy/pujcovani-e-knih/

 

Kontakt:

Městská knihovna Prostějov (mapa)
Skálovo náměstí 6
797 33 Prostějov
telefon:
582 329 660
e-mail:
  sluzby zavináč knihovnapv.cz
www stránky:
www.knihovnapv.webnode.cz

Knihovna pro děti a mládež je už přestěhovaná. Nové dětské oddělení Městské knihovny Prostějov nadete v přízemích prostorách Zámku Prostějov (Pernštýnské nám. 8).