Městská knihovna Prostějov

 V knihovně se můžete těšit...

 • Sokolovo ze všech stran

kdy: středa 9. května, 17.00 hodin
kde: podkrovní sál

Výročí konce druhé světové války si připomeneme další přednáškou Ing. Jaromíra Vykoukala. Bude věnována bitvě u Sokolova a přiblíží historii vzniku 1. československého samostatného polního praporu a boj československých vojáků na východní frontě.

 • Férová snídaně v Prostějově

kdy: sobota 12. května, 10.00 – 12.00 hodin
kde: parčík u knihovny pro dospělé

Jako každou druhou květnovou sobotu budou Prostějované snídat s celým světem na podporu fair trade v parčíku u knihovny. Přineste si piknikovou deku a nějakou fair trade nebo regionální dobrotu, upečte férovou buchtu, domácí chleba, přijďte se pochlubit se svou marmeládou a ochutnat dobroty někoho jiného. Férový čaj, kafe, kakao a čtivo dodáme. A kdyby pršelo, schováme se do knihovny.

 • Austrálie a Tasmánie

kdy: středa 16. května, 17.00 hodin
kde: podkrovní sál

Zveme vás na promítání fotografií a povídání Jiřího a Aleny Márových o jejich cestě po Austrálii. Za 44 dní objeli kolem dokola celý kontinent a vydali se i do ostrovní Tasmánie. Akce se uskuteční za finanční podpory Ministerstva kultury v rámci projektu K 21.

 • Promítání pro nevidomé

kdy: úterý 22. května, 9.30 hodin
kde: podkrovní sál

Promítání speciální zvukové verze série historických detektivních příběhů Četníci z Luhačovic je určeno pro nevidomé a slabozraké čtenáře naší knihovny. Akce se koná ve spolupráci s prostějovskými pobočkami organizací Sons a Tyflocentrum.

 • Gorilí rodina v pražské Zoo

kdy: středa 23. května, 17.00 hodin
kde: podkrovní sál

V čem je chování goril žijících v zoo jiné v porovnání s těmi ve volné přírodě? Je něco, co o gorilách stále ještě nevíme? Chování goril v prostředí v pražské zoo nám přiblíží student veterinární medicíny Jan Bedřich.

 • Setkání s Markem Šindelkou

kdy: středa 30. května, 17.00 hodin
kde: podkrovní sál

Autorské čtení básníka a prozaika Marka Šindelky se uskuteční v rámci jedinečného projektu Spisovatelé do knihoven, jehož cílem je představit čtenářům zajímavé současné české autory.

Výstavy, tvořivé dílny, akce pro děti, soutěže 

 • Tvořivá knihovna

kdy: úterý 22. května, 9.00
kde: půjčovna

Pokračuje devátý ročník oblíbené výtvarné dílny „Tvořivá knihovna“. Tentokrát si opět vyzkoušíme techniku drátkování. Tato akce je určena především seniorům. Zájemci se mohou hlásit v půjčovně, počet míst je omezen. Těšíme se na Vás.

 • Aktivní senior

kdy: úterý 29. května, 9.30
kde: Kolářovy sady

Srdečně vás zveme na třetí ročník znalostně-dovednostní soutěže Aktivní senior. Zúčastnit se mohou jednotlivci nebo tříčlenná družstva a těšit se můžete na zábavné úkoly, které pro vás připravili Městská policie, Městská knihovna, Hasičský záchranný sbor, Policie ČR, Střední zdravotnická škola a IRIS Prostějov. Občerstvení i ceny pro vítěze jsou zajištěny.

 • Jak vypadá kočkopes – výstava obrázků

Víte, jak vypadá kočkopes? Přijďte se podívat do Knihovny pro děti a mládež. Po celý květen se tam koná výstava obrázků na toto téma. Můžete dát svůj hlas tomu, který se vám líbí nejvíc. Autory tří obrázků, které získají nejvíce bodů, odměníme knížkou.

 • Jak vypadá kočkopes – vyhlášení vítězů

kdy: čtvrtek 31. května, 16.00 – 17.00
kde: knihovna pro děti a mládež

Přinesli jste obrázek do naší výtvarné soutěže? Přišli jste se podívat na výstavu a dali svůj hlas tomu nejlepšímu? Zajímá vás, kdo zvítězil? Přijďte se podívat na vyhlášení vítězů. Autoři deseti obrázků, které dostaly nejvíc hlasů, získají sladkou odměnu. Tři nejlepší dostanou také knihu. Akce se koná s podporou projektu Zdravé město Prostějov.

 

Podrobný program knihovny pro tento měsíc najdete na http://knihovnapv.webnode.cz/program/

 

Pravidelné akce:

 • Poradna SOS

kdy: 17. a 31. května, 15.00–17.00
kde: učebna MK Prostějov (Skálovo náměstí 6, Prostějov)

Máte spotřebitelský problém a nevíte, kam se obrátit? Každý sudý týden, vždy ve čtvrtek, se v Městské knihovně Prostějov koná „Poradna pro spotřebitele“. Odborní právní poradci Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace s Vámi budou řešit Váš konkrétní problém.

 • Senior klub

Zajímavé výlety, přednášky a další akce pro seniory.

 

Rodinná registrace

Od 1. října 2016 je možné si v knihovně zřídit rodinné čtenářské průkazy za zvýhodněný poplatek. Pokud jeden člen rodiny vlastní čtenářský průkaz, jeho rodinný příslušník získá svoji vlastní legitimaci za zvýhodněnou cenu 20 korun na celý rok. Této možnosti mohou využít například manželé, rodiče a jejich děti (pouze studenti do 26 let). Podmínkou je prokázat stejné trvalé bydliště všech členů rodiny.

Přichstání knih dle vlastního výběru

Od 1. října 2016 je možnost nechat si přichystat knihy podle vlastního výběru. Přes internet se připojíte ke katalogu a můžete si v pohodlí domova vyhledat knihy, které potřebujete. Ty, které jsou momentálně volné a jsou v knihovně k dispozici, si můžete nechat odložit a přijít si je do dvou dnů vyzvednout.

E-knihy

Služba je k dispozici pouze uživatelům Městské knihovny Prostějov s platnou registrací, a je samozřejmě zdarma. Podmínkou je mít u svého uživatelského účtu uvedený e-mail (zadat jej můžete v knihovně nebo po přihlášení do svého účtu). Dále je nutné mít založený účet u eReading.cz pod stejným e-mailem, který je uvedený u vašeho účtu v knihovně - vypůjčené e-knihy lze číst na čtečkách eReading.cz (START2/START3), na PC s Windows nebo MAC, chytrých telefonech a tabletech s operačními systémy Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz.

Délka výpůjčky je 21 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní a je možné si vypůjčit maximálně 2 tituly současně. Aktuálně je k dispozici něco přes 1500 knih.

Více zde: http://knihovnapv.webnode.cz/knihy/pujcovani-e-knih/

 

Kontakt:

Městská knihovna Prostějov (mapa)
Skálovo náměstí 6
797 33 Prostějov
telefon:
582 329 660
e-mail:
  sluzby zavináč knihovnapv.cz
www stránky:
www.knihovnapv.webnode.cz

Knihovna pro děti a mládež je už přestěhovaná. Nové dětské oddělení Městské knihovny Prostějov nadete v přízemích prostorách Zámku Prostějov (Pernštýnské nám. 8).