Městská knihovna Prostějov

 V knihovně se můžete v září těšit na...

  • Knižní bazar

kdy: září 2018

Hledáte zajímavou knihu pro svou knihovničku? Je vám líto vyhodit knihy, které už nepotřebujete? Navštivte knižní bazar, který bude probíhat v prostorách knihovny až do konce září. Můžete přinést vaše knihy, které budou zdarma k dispozici ostatním čtenářům, a sami si můžete odnést všechny publikace, které vás zaujmou.

  • Masaryk fascinující a iritující

kdy: pátek 21. září 2018, 16.30

Přednáška teologa prof. Ctirada V. Pospíšila, autora připravované knihy Masaryk fascinující a iritující, se zaměří na duchovní rozměr Masarykova boje při vzniku Československé republiky v roce 1918. Koná se ve spolupráci s Církví československou husitskou.

  • Na kole do horských vesnic Ázerbájdžánu

kdy: středa 26. září 2018, 17.30

Vyprávění a promítání fotografií cyklocestovatele Radomíra Čížka, který vystoupal do odlehlých vesniček na úpatí hor Ázerbájdžánu, aby si potvrdil, že nejsilnější zážitky a fascinující život se odehrává v zapadlých koutech země.

Výstavy, tvořivé dílny, akce pro děti, soutěže 

  • Luštíme s knihovnou

Pokračuje celoroční luštitelská soutěž o ceny, kterou připravil Petr Urbánek z Českého svazu hádankářů a křížovkářů. Zadání křížovek je k dispozici v čítárně nebo na webu knihovny. Čtvrté kolo probíhá od 1. 8. do 27. 9.

  • Petr Hrachovec: Počítačová grafika

kdy: čtvrtek 13. září 2018, 17.00

Vernisáž výstavy výtvarných prací Petra Hrachovce, které vznikaly v dílně počítačové grafiky Nadace Bona v Praze podporující klienty s psychickým hendikepem. Výstavu bude možné navštívit v Galerii Na Půdě knihovny až do poloviny října.

Podrobný program knihovny pro tento měsíc najdete na http://knihovnapv.webnode.cz/program/

 

Pravidelné akce:

  • Poradna SOS

kdy: 6. a 20. září 2018, 15.00-17.00
kde: učebna MK Prostějov (Skálovo náměstí 6, Prostějov)

Máte spotřebitelský problém a nevíte, kam se obrátit? Každý sudý týden, vždy ve čtvrtek, se v Městské knihovně Prostějov koná „Poradna pro spotřebitele“. Odborní právní poradci Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace s Vámi budou řešit Váš konkrétní problém.

  • Senior klub

Zajímavé výlety, přednášky a další akce pro seniory.

Tvořivá knihovna

kdy: úterý 25. září 2018, 9.00

Začíná desátý ročník oblíbené výtvarné dílny „Tvořivá knihovna“. Tentokrát budeme vyrábět podzimní dekorace. Tato akce je určena především seniorům. Zájemci se mohou hlásit v půjčovně, počet míst je omezen.

Trénování paměti

kdy: středa 26. září 2018, 9.30

Zahájení kurzu trénování paměti, ve kterém se dozvíte, co můžete udělat pro to, abyste si udrželi své duševní schopnosti co nejdéle. Do kurzu je nutné se předem přihlásit v čítárně (tel. 528 329 661). Tato akce je určena především seniorům.

UPOZORNĚNÍ 

Plánované stěhování dětské knihovny zpět na Vápenici se opozdí. 

Od 3. září bude provoz dětského oddělení pokračovat na nádvoří prostějovského zámku na Pernštýnském náměstí. Těšíme se na vás jako obvykle v pondělí, ve středu, ve čtvrtek a v pátek od 11.00 do 17.00 hod., v sobotu pak od 8.00 do 11.30 hod.

Rodinná registrace

Od 1. října 2016 je možné si v knihovně zřídit rodinné čtenářské průkazy za zvýhodněný poplatek. Pokud jeden člen rodiny vlastní čtenářský průkaz, jeho rodinný příslušník získá svoji vlastní legitimaci za zvýhodněnou cenu 20 korun na celý rok. Této možnosti mohou využít například manželé, rodiče a jejich děti (pouze studenti do 26 let). Podmínkou je prokázat stejné trvalé bydliště všech členů rodiny.

Přichystání knih dle vlastního výběru

Od 1. října 2016 je možnost nechat si přichystat knihy podle vlastního výběru. Přes internet se připojíte ke katalogu a můžete si v pohodlí domova vyhledat knihy, které potřebujete. Ty, které jsou momentálně volné a jsou v knihovně k dispozici, si můžete nechat odložit a přijít si je do dvou dnů vyzvednout.

E-knihy

Služba je k dispozici pouze uživatelům Městské knihovny Prostějov s platnou registrací, a je samozřejmě zdarma. Podmínkou je mít u svého uživatelského účtu uvedený e-mail (zadat jej můžete v knihovně nebo po přihlášení do svého účtu). Dále je nutné mít založený účet u eReading.cz pod stejným e-mailem, který je uvedený u vašeho účtu v knihovně - vypůjčené e-knihy lze číst na čtečkách eReading.cz (START2/START3), na PC s Windows nebo MAC, chytrých telefonech a tabletech s operačními systémy Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz.

Délka výpůjčky je 21 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní a je možné si vypůjčit maximálně 2 tituly současně. Aktuálně je k dispozici něco přes 1500 knih.

Více zde: http://knihovnapv.webnode.cz/knihy/pujcovani-e-knih/

 

Kontakt:

Městská knihovna Prostějov (mapa)
Skálovo náměstí 6
797 33 Prostějov
tel.:
582 329 660
e-mail:
 sluzby zavináč knihovnapv.cz

www stránky: www.knihovnapv.webnode.cz

Knihovna pro děti a mládež
Pernštýnské nám. 8 (mapa)
tel.: 582 329 673
e-mail: detske zavináč knihovnapv.cz