MiniErasmus

MiniErasmus

Proč se zapojit do projektu?

 • Je tento obor pro mě ten pravý? MiniErasmus ti dává příležitost vidět skutečné vysokoškolské přednášky a semináře. Už žádné informace z druhé ruky. Poznej systém studia a prostředí, popovídej si s profesory a studenty. V rámci programu ti nabízíme čtyři dny, během kterých se budeš moci dozvědět vše o dané vysoké škole.
 • Aby jsi nebyl v novém prostředí ztracený, ještě před projektem ti přidělíme tutora – studenta dané vysoké školy, který ti zodpoví otázky a během projektu ti ukáže školu či město.
 • MiniErasmus je příležitostí poznat obrovské množství lidí. Tutoři, partnerské organizace, lidé z firem a nebo ostatní účastníci – díky našim večerním networkingovým eventům potkáš mnoho lidí, kteří ti ukáží mnohem větší svět než ten, na který jsi zvyklý!
 • Zajistíme ti příležitosti, ke kterým by ses během běžného vyučování nedostal. Chceš vědět, jak levně cestovat, jak zaujmout, zapamatovat si tunu učiva a nebo jak správně psát blog? Nabízíme ti workshopy s opravdovými odborníky. Připravíme ti také diskuze na spoustu aktuálních a společenských témat se známými osobnostmi a špičkovými řečníky.
 • Tvoje vzdělání je úspěšně završené až když se řádně „prodáš” na trhu. O tom, co se dá vlastně s tvým vysněným oborem dělat, se dozvíš už během MiniErasmu. V rámci programu zprostředkováváme informační setkání s profesionály, kteří ti nastaví realistické zrcadlo o možnostech dané profese. Jsi správný člověk pro danou práci? Dozvíš se na MiniErasmu!
Podmínky
Na projekt MiniErasmus akceptujeme tři skupiny účastníků – studenty kterékoliv střední školy v ČR.
 1. Domácí student 
  Projektu se můžeš zúčastnit, pokud máš minimálně 16 let v den jeho zahájení a tvá střední škola souhlasí s tvou účastí na projektu. Na projekt se dopravíš z místa trvalého bydliště a ubytování ti neposkytujeme!
 2. Dojíždějící student s vlastním ubytováním
  Projektu se můžeš zúčastnit, pokud máš minimálně 16 let v den jeho zahájení a tvá střední škola souhlasí s tvou účastí na projektu. Na projekt se dopravíš z místa vlastního ubytování a ubytování ti neposkytujeme!
 3. Dojíždějící student bez vlastního ubytování 
  Projektu se můžeš zúčastnit, pokud máš minimálně 18 let v den jeho zahájení a tvá střední škola souhlasí s tvou účastí na projektu. S ubytováním ti pomůžeme, účastnický poplatek ale bude o něco vyšší (víc informací je v registračním formuláři).
Registrace

Registrace proběhne prostřednictvím formuláře. Na špatně vyplněné registrace nepřihlížíme! Účelem registrace je dozvědět se, proč bychom měli přijmout právě tebe. Originalita a schopnost odlišit se je něco, co ti může pomoct být upřednostněn při výběru účastníků.

Po ukončení registrace zpracováváme seznamy vybraných účastníků. Samotný výběr a jeho potvrzení konzultujeme s tvojí střední školou. Oznámení výběru proto může trvat nějakou dobu. E-mail o tom, že jsi správně vyplnil registraci, nezasíláme. Zasíláme až:

 • Pokud jsi byl vybrán, po schválení – e-mail o přijetí s účastnickými podmínkami(dáme vědět dřív než týden pred).
 • Pokud jsi nebyl vybrán z kapacitních důvodů a následně vybrán jako náhradník, informujeme tě o tom prostřednictvím tvé střední školy.
 • Pokud jsi nesplnil podmínky, nebo si nesprávně vyplnil registraci, na tvou přihlášku se bohužel nepřihlíží.
Další informace

Projekt bude probíhat ve dnech 24.11. - 27.11.

Projekt MiniErasmus je pro účastníka zpoplatněný sumou 500,- KČ. Bude se platit v hotovosti na místě v den zahájení projektu.

Poplatek není registrační (neplatíš za registraci) a nepožadujeme ani poplatek od střední školy! Povinnost zaplatit manipulační poplatek vzniká až po doručení e-mailu o přijetí na projekt MiniErasmus.

Kontakt

Nová 856/15, 958 04 Partizánske, Bratislava, Slovensko
Mgr. Matúš Jarolín – předseda
Tel. kontakt: +421 944 166 927
e-mail: cesko zavináč futuregenerationeurope.eu
FB: www.facebook.com/FutureGenerationCzechRepublic/

zdroj: www.futuregenerationeurope.eu