Multikulturní centrum Mozaika

 

Nezisková organizace Žebřík zve všechny zájemce k návštěvě multikulturního centra

Navštivte naše prostory na Raisově 1159 v Prostějově, v nízké budově za mateřskou školou (mapa).

Upozornění: program, počty účastníků a podmínky účasti mohou být upravovány v závislosti na vládních protiepidemických opatřeních. Před návštěvou Mozaiky si, prosím, ověřujte konání dané akce na webové či facebookové stránce příp. e-mailem či telefonicky viz kontakty níže. Na většinu aktivit je nutno se předem nahlásit z důvodu vládního omezení počtu osob na veřejných akcích.

  • Klub rodičů a dětí

kdy: pravidelně v pondělí 9:30 - 11:30
Vstupné 30 Kč/dospělí, hlídání dětí 30 Kč/1 - 3 vlastní děti.

Program pro rodiče s malými dětmi Vám rozšíří obzory, zatímco Vaše děti si zlepší své sociální, pohybové, hudební a manuální schopnosti. Přijďte si odpočinout od každodenní rutiny, získat nové přátele a dozvědět se důležité informace. Rodinná atmosféra v malých skupinách rodičů a dětí. Probíhá každé pondělí mimo státní svátky.

  • Vzdělávací semináře s hlídáním dětí

kdy: 25. 5. - 29. 6.

Montessori - všestranný rozvoj dítěte – kurz s Mgr. P. Sochorovou
Na úvod kurzu (25. 5.) proběhne seminář pro rodiče, jehož náplní bude seznámení se se základními principy Montessori pedagogiky, představení a rozdělení Montessori pomůcek pro děti dle věku a vlastnoruční výroba jedné hračky. V dalších lekcích půjde o zážitkovou formu - k dispozici bude cca 50 rozvojových pomůcek. Jednotlivé aktivity rozvíjejí smyslové poznání, jemnou motoriku, slovní zásobu a matematické myšlení. Kurz je určen pro rodiče s dětmi ve věku 18 měsíců – 4 roky.
Dotovaná cena: 600 Kč/rodič + dítě/6 lekcí. Informace a přihlášky: 776 347 021, mozaika@zebrik-os.cz.

  • Adaptační kurzy před vstupem dítěte do MŠ
kdy: středy 8:30 - 11:30

Školička v Mozaice
26. 5. Zahájení kurzu, který pokračuje do 23. 6. 2021 (5 lekcí). V kurzu budeme simulovat režim v mateřské škole (výtvarné, hudební, pohybové a další aktivity) včetně pobytu na zahradě. Jen pro přihlášené! Kapacita omezená.
Cena: 1.500 Kč/5 lekcí/dítě. Bližší informace a přihlášky Mgr. J. Rozehnalová, rozehnalovaj@zebrik-os.cz, tel.: 776 347 021
  • Vzdělávací a volnočasová setkání s hlídáním dětí
kdy: čtvrtky 17:00 - 19:00

Ukrajinská kuchyně – činachy a pirohy – kulinářský podvečer s Viktorií Kozakovou
10. 6. Po delší době se vracíme k ukrajinským specialitám. Tentokrát nás ukrajinská rodačka naučí, jak připravit chutné činachy, což je pokrm z fazolí, masa a zeleniny, a také skvělé pirohy z kynutého těsta s bramborovou náplní. Na závěr bude každý účastník podvečera moci uvařené jídlo ochutnat.
Vstupné 50 Kč dospělí, hlídání dětí 30 Kč/1 - 3 vlastní děti.

Drátkování – tvořivá dílna s E. Svobodovou, DiS.
24. 6. Na této tvořivé dílně si můžete vyzkoušet drátkování skleničky s hrdlem (využití jako ozdobná sklenička na svíčku nebo květiny). Budeme používat vázací drát paměťový, který zajišťuje snadnou manipulaci. Finální vzhled sklenice lze ozdobit korálky podle vlastní fantazie. Veškerý materiál k výrobě bude k dispozici, ovšem je třeba se na dílnu přihlásit, a to do 21. 6.
Vstupné 50 Kč dospělí, hlídání dětí 30 Kč/1 - 3 vlastní děti.

Dětský den
1. 7. Zveme Vás na Dětský den do zahrady u Mozaiky. Na děti čekají tradiční disciplíny, úkoly a tvoření určené především dětem ve věku 2 – 7 let. Na závěr obdrží děti za svou snahu odměnu.
Vstupné 50 Kč dospělí, soutěžící děti 30 Kč.


ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA. Pro aktuální informace sledujte webové či facebookové stránky organizace Žebřík. Pokud nemáte tu možnost, získáte informace také telefonicky, viz kontakty níže.

VŠECHNY NAŠE AKTIVITY JSOU URČENY ŠIROKÉ VEŘEJNOSTI A KAŽDÝ JE SRDEČNĚ ZVÁN!

Kontakt:

Mozaika – multikulturní centrum
Raisova 1159, Prostějov (mapa)

Jana Rozehnalová, manažerka projektu
telefon:
776 347 021
e-mail:
mozaika zavináč zebrik-os.cz

www stránky: www.zebrik.org

FB: Mozaika - multikulturní centrum


Z důvodu dokumentace projektu je nezbytné, aby se účastníci projektu při příchodu podepisovali do prezenčních listin.
Z průběhu setkání také musí být pořízeny dokumentární fotografie.