Nezisková organizace Žebřík zve všechny zájemce k návštěvě multikulturního centra

Navštivte naše prostory na Raisově 1159 v Prostějově, v nízké budově za mateřskou školou (mapa).

  • Klub rodičů a dětí

kdy: pravidelně v pondělí 9.30 - 11.30
Vstupné 30 Kč/dospělí, hlídání dětí 30 Kč/1 - 3 vlastní děti.

Program pro rodiče s malými dětmi Vám rozšíří obzory, zatímco Vaše děti si zlepší své sociální, pohybové, hudební a manuální schopnosti. Přijďte si odpočinout od každodenní rutiny, získat nové přátele a dozvědět se důležité informace. Rodinná atmosféra v malých skupinách rodičů a dětí. Probíhá každé pondělí mimo státní svátky a letní prázdniny.

  • Vzdělávací a volnočasová setkání s hlídáním dětí

kdy: pravidelně v úterý a čtvrtek 17.00 - 19.00

Jak budovat zdravý partnerský vztah? II. - Naslouchání – základ komunikace – Kurz rodinného poradce Ing. P. Mečkovského, M.A.
2. 6. Další lekce kurzu rodinného poradce si bude klást následující otázky: Co je třeba k dobrému naslouchání? Co nám v tom může bránit? Jak můžeme zlepšit naši komunikaci, když si budeme navzájem správně naslouchat?
Pouze pro přihlášené. Přihlašujte se na mozaika@zebrik-os.cz nebo tel.: 776 347 021.
Vstupné 250 Kč/celý kurz/1 osoba, 400 Kč/celý kurz/ partnerský pár. Hlídání dětí 30 Kč/1 - 3 vlastní děti.

Jak budovat zdravý partnerský vztah? III. – Jak na vetřelce? - Kurz rodinného poradce Ing. P. Mečkovského, M.A.
9. 6. Každý vztah je založen na vzájemné důvěře. Čím větší důvěra, tím větší blízkost. Pokud tuto důvěru někdo nebo něco naruší, vnikají do těchto trhlin vetřelci. Jak je rozpoznat? Jak se bránit?
Hlídání dětí zajištěno - 30 Kč/1 - 3 vlastní děti.

Indonéské menu – kulinářský podvečer s A. G. Aziizem
11. 6. V tomto kulinářském podvečeru máte jedinečnou příležitost naučit se připravit a také ochutnat exotická jídla od indonéského studenta s výbornou znalostí češtiny. Začneme polévkou z kuřecího vývaru se skleněnými nudlemi (Soto Ayam), následovat bude nejpopulárnější indonéský hlavní chod - smažená rýže se zeleninou a tofu (Nasi Goreng) a nakonec připravíme klasický Javanský dezert - karamelizované banány v listovém těstě (Pisang Molen).
Vstupné 50 Kč dospělí, hlídání dětí 30 Kč/1 - 3 vlastní děti.

Jak budovat zdravý partnerský vztah? IV. – Recept na dobré manželství - Kurz rodinného poradce Ing. P. Mečkovského, M.A.
16. 6.  Co dělá šťastné páry šťastnými? Na semináři budeme mluvit o jednotlivých ingrediencích spokojeného manželství, o tom, co kazí manželství, o důležitosti kompromisů, o potřebách partnerů a jejich naplňování. Manželé si zkusí napsat svůj vlastní recept na šťastné manželství.
Hlídání dětí zajištěno - 30 Kč/1 - 3 vlastní děti.

Sexuální výchova v rodině – seminář s psychologem D. Staňkem
23. 6. V průběhu semináře poradenského psychologa se dozvíme, jak děti citlivě, vhodně a zároveň přirozeně seznamovat s lidskou sexualitou, kdy je ten správný čas a jak se na to připravit.
Vstupné 50 Kč dospělí, hlídání dětí 30 Kč/1 - 3 vlastní děti.

Závěsný dekorativní bloček – tvořivá dílna s E. Svobodovou, DiS.
25. 6. Základem tohoto vyrábění budou kolečka z břízy, které nazdobíme pomocí ubrouskové techniky. Následně tavnou pistolí přilepíme poznámkový bloček. Dekorativní záznamník lze pověsit na stěnu nebo využít jako milý dárek. Možnost vyrobit si více kousků. Veškerý materiál bude k dispozici.
Vstupné 50 Kč dospělí, hlídání dětí 30 Kč/1 - 3 vlastní děti.

Rozpoznej své ctnosti – seminář s L. Poskočilovou, M.A
30. 6. To co umíme, není samozřejmost. Jen pokud známe svůj potenciál, můžeme na něm v životě stavět. Každý z nás je originál s jedinečnými vlastnostmi a dary, ve kterých je síla naší osobnosti. Objevením silných stránek v sobě nacházíme zdroje, upevňujeme základ pro zdravé sebevědomí, růst a uplatnění. Účastníci semináře budou obeznámeni se šesti ctnostmi a jejich silnými stránkami, zábavnou formou se budeme také učit své dovednosti oceňovat. Součástí je Dotazník silných stránek. Vhodné i pro děti 13+ z hlediska volby povolání.
Vstupné 50 Kč dospělí, hlídání dětí 30 Kč/1 - 3 vlastní děti.


VŠECHNY NAŠE AKTIVITY JSOU URČENY ŠIROKÉ VEŘEJNOSTI A KAŽDÝ JE SRDEČNĚ ZVÁN!


Kontakt:

Mozaika – multikulturní centrum

Raisova 1159, Prostějov (mapa)


Jana Rozehnalová, manažerka projektu
telefon:
776 347 021
e-mail:
mozaika zavináč zebrik-os.cz

www stránky: www.zebrik.org

FB: Mozaika - multikulturní centrum

 

Z důvodu dokumentace projektu je nezbytné, aby se účastníci projektu při příchodu podepisovali do prezenčních listin.
Z průběhu setkání také musí být pořízeny dokumentární fotografie.