Muzeum a galerie v Prostějově, příspěvková organizace

Aktuálně:

Expozice

 • Jan Kanyza - Pozdní Sběr
  kdy a kde:
  Hlavní budova, od 3. 8. do 3. 9. 2017
  Všichni, kdo se chtějí potěšit nevšedními obrazy a setkat se s charisma ckým umělcem, jsou zváni na výstavu obrazů malíře, básníka, muzikanta, vynikajícího vypravěče a dabéra Jana Kanyzy, kterou uvede jako hit letní výstavní sezóny Muzeum a galerie v Prostějově, p.o. Kolekce asi 50 děl z tvorby posledních roků je uspořádána ve spolupráci s Galerií umění Prostějov a jejím majitelem Jindřichem Skácelem u příležitos umělcových 70. narozenin a záštitu převzala primátorka města Prostějov RNDr. Alena Rašková. Díla, na kterých Jan Kanyza zachycuje své pocity a dojmy z prosluněného jihu Francie a dobrého vína ale nejen ta, neznají jen návštěvníci českých galerií, ale také v USA, Německu, Francii a Švédsku. Věříme, že představení obrazů Jana Kanyzy, udělá velkou radost nejen pořadatelům výstavy, ale stejně tak budou nadšeni všichni umělcovi obdivovatelé.
  Slavnostní vernisáž za účas autora proběhne v pondělí 7. srpna v 17 hodin.
 • Příroda Jižní Afriky
  kdy a kde: Špalíček, Uprkova 18, do 27. 8. 2017
  Výstavu tvoří soubor nádherných fotografií krajin, živočichů a především úchvatných rostlin Jihoafrické republiky, Namibie a Lesotha, jak je během svých cest v letech 2005 – 2014 zachytili pražští botanici prof. RNDr. Jan Suda, Ph.D. a RNDr. Radka Sudová, Ph.D. Jihoafrická republika se díky nesmírné různorodosti přírody i kultury pyšní přívlastkem “celý svět v jediné zemi“, sousední Namibie nabízí nejvyšší písečné duny a v horském království Lesotho se téměř zastavil čas. Hlavní pozornost autoři věnovali oblasti Kapska, tedy jihozápadnímu cípu Jihoafrické republiky, který představuje skutečný botanický ráj. Nikde na pevnině nenajdeme srovnatelně velké území, které by s Kapskem mohlo soupeřit v celkové diverzitě rostlin a v zastoupení tzv. endemických druhů (takových, které se nevyskytují na žádném jiném místě na světě). Vždyť tam na ploše jen o málo větší než Česká republika roste více než 9 tisíc druhů kvetoucích rostlin, z čehož téměř 2/3 patří mezi endemity. Kapsko sice zaujímá jen 0,5 % rozlohy Afriky, vyskytuje se zde však plná pětina všech afrických druhů! Všechny přirozené kapské ekosystémy, mezi něž patří např. extrémně bohatá keřovitá společenstva zvaná fynbos, otevřenější vegetace s množstvím cibulovin nazývaná renosterveld nebo polopouštní oblasti karoo, kde dominují nejrůznější sukulenty, jsou však velice zranitelné a každý pátý kapský druh je dnes přímo ohrožen vyhynutím. Přijměte pozvání do tohoto úchvatného světa plného barev, který nadchne každého kdo na výstavu zavítá.
 • Křehká krása – fotografie motýlů
  kdy a kde:
  Hlavní budova, od 20. 7. do 3. 9. 2017
  Stanislava Líznerová vždy ráda fotografovala krajinu. Asi před osmi lety se zaměřila na fotografování motýlů. Všechny snímky pořizuje výhradně v jejich přirozeném prostředí a fotografuje zásadně jen živé motýly. Jak se jí daří dokumentovat tento motýlí svět, posuďte sami!
 • Století fotoaparátů
  kdy a kde:
  Hlavní budova, od 20. 7. do 3. 9. 2017
  Výstavu unikátních fotografických přístrojů vyrobených v období od roku 1900 až po přelom 20. a 21. století připravili pracovníci Muzea a galerie v Prostějově, p.o. ve spolupráci se členy Spolku přátel historické techniky ve Velkém Oseku. Prohlídka historických kousků jistě zaujme nejen „staré“ fajnšmekry, kteří zavzpomínají na obrazovou kvalitu oblíbených analogových fotoaparátů, ale také současnou generaci digitálních fanatiků. Fotografování povoleno.

 

Připravujeme:

Muzejní příměstský tábor

kdy: od pondělí 21.srpna do pátku 25.srpna 2017

Cena 1400 Kč (jízdné, vstupné, obědy).
Možnost přihlásit dítě na jednotlivé dny – po domluvě.
Pro děti od 8 do 12 let. Každý den od 8 do 16 hodin.

Na programu jsou výlety, spousta zábavy a tvoření. Zajedeme se podívat například do Přerova, Tovačova nebo do Čech pod Kosířem, čeká nás setkání s koňmi, program na hvězdárně nebo akce s hasiči. Budeme i malovat, kreslit a užijeme si spoustu zábavy. Informace a přihlášky na adrese jsvozilkova zavináč muzeumpv.cz nebo telefonu 770 128 305. Rozpis programu na jednotlivé dny naleznete na www.muzeumpv.cz a muzejním Facebooku.

 

  

Stálé a dlouhodobé expozice:

Kontakt:

Muzeum a galerie v Prostějově, příspěvková organizace (otevírací doba a vstupné)
nám. T. G. Masaryka 2
796 01 Prostějov (mapa)

telefon: 582 330 991
fax: 582 344 798
e-mail: muzeumpv zavináč muzeumpv.cz

www: www.muzeumpv.cz
Facebook: https://www.facebook.com/muzeumagalerievprostejove