Projekt Rodina Odvedle představuje jedinečnou příležitost potkat zajímavé lidi, poznat jejich osudy a dozvědět se více o kultuře jiných národů. Celkem se od vzniku projektu Rodina Odvedle v roce 2004 u nedělního oběda setkalo v celé ČR již 1338 rodin. Kromě českých rodin obědvali společně poslední listopadovou neděli i migranti třeba z Haiti, Konga, Sýrie, Kazachstánu, Angoly, Afghánistánu, Bosny a Hercegoviny, Moldávie, Mongolska nebo Arménie.

Kdo se může projektu zúčastnit?

  • české rodiny a rodiny cizinců ze třetích zemí, které legálně pobývají v ČR (mohou to být i dva lidé, kteří se považují za rodinu a nemusí jít o manželskou dvojici)
  • asistenti/dobrovolníci - asistent má na starosti dvě rodiny, se kterými je v kontaktu před samotným setkáním a účastní se s nimi i samotného oběda; zajišťuje, aby měly rodiny všechny potřebné informace a v některých případech může pomoci překonat počáteční ostych zúčastněných, případně překonat jazykovou bariéru.

Bohužel se nemohou zúčastnit:

  • rodiny cizinců ze zemí EU
  • rodiny uprchlíků a azylantů a rodiny ilegálně pobývající v ČR
  • smíšená manželství, kdy je jeden z partnerů Čech

Pokud všechno souhlasí, stačí pouze vyplnit online přihlášku a tým koordinátorů vás bude před setkáním kontaktovat.

Jak vyplnit přihlášku?

V on-line přihlášce k setkání rodin uvedete své kontaktní údaje, zaměstnání a koníčky. Tyto informace poslouží k tomu, aby koordinátoři projektu našli ve vašem okolí takovou rodinu, abyste měli co nejvíce společného a návštěva se opravdu povedla (samozřejmě např. zohlední jakými jazyky se domluvíte).

Jak setkání probíhá?

Jde o jednodenní nedělní setkání vždy u jedné z rodin - buď české nebo cizinecké. Jedna z rodin je tedy hostitelská, připraví pro svou návštěvu nedělní oběd i program. Záleží vždy na každém, co komu vyhovuje a na co má náladu a chuť. U každého setkání je i asistent - klíčová osoba, která před samotným setkáním osobně obě rodiny zkontaktuje a podá jim informace o druhé rodině a také o průběhu setkání.

Váháte, nejste si jistí? Podívejte se na video ze setkání Rodiny Odvedle.

Rodina Odvedle 2016
13. ročník

Kdy: 27. listopadu 2016

Kde: ve všech krajích ČR

 

Kontakt na organizátory:

Slovo 21, z. s.
Štěpánská 1, Praha 2

tel.: 222 522 070
e-mail: slovo21 zavináč centrum.cz

www stránky: www.slovo21.cz