Sdružení Linka bezpečí

Sdružení Linka bezpečí pomáhá dětem a mladým lidem nejen v jejich obtížných životních situacích, ale i při jejich každodenních starostech a problémech.  

Linky krizové intervence:

Linka bezpečí

Hledáš pomoc?! Zavolej na číslo Linky bezpečí: 116 111

Linka bezpečí je bezplatná telefonická linka krizové pomoci pro děti a mladistvé (můžeš na ni zavolat pokud ti je méně než 18 let, nebo jsi student do 26 let). Je v provozu 24 hodin denně po celý rok a je dostupná z celé České republiky zdarma jak z pevné linky, tak i z mobilních telefonů. Linka bezpečí ctí zásadu anonymity klienta a tak, pokud klienti sami nechtějí, nemusí nám sdělovat své osobní údaje.

Linka bezpečí pomáhá dětem a dospívajícím řešit těžké životní situace. Slouží především těm, kteří si nevědí rady se svými problémy, cítí se ohroženi, osamělí, zrazení, zmatení a z nejrůznějších důvodů se nechtějí nebo nemohou svěřit někomu ze svého okolí. 

Nové číslo 116 111 je stejné pro dětské linky důvěry v celé Evropě. Volání je zdarma z pevných i mobilních telefonů. 

Internetová linka

Nemáš možnost využít telefon, ale máš přístup k internetu a potřebuješ pomoc? Napiš na e-mailovou adresu: pomoc zavináč linkabezpeci.cz

Děti a dospívající, kteří nemají možnost využít telefonu, ale mají přístup k internetu, se mohou na Linku bezpečí obrátit přes e-mail a konzultovat zde svoje problémy. Tuto možnost mohou využít i české děti, které žijí s rodiči v zahraničí, případně děti se sluchovou vadou či vadou řeči. Odborníci z Linky bezpečí odpovídají na dotazy v nejkratším možném termínu, zpravidla do 3 pracovních dnů.

Chat linky bezpečí

Máš pocit, že nemáš s kým si o svých problémech popovídat? Že kolem Tebe není nikdo, kdo Ti bude naslouchat? Pak zavítej na Chat Linky bezpečí!

Vstoupit můžeš tehdy, pokud je Ti méně než 18 let nebo jsi student do 26 let a ocitáš se v těžké životní situaci.  

Chat Linky bezpečí je otevřen každý den (od pondělí do neděle) vždy od 15 do 19 hodin a nově také o víkendech v čase od 9 do 13 hodin. Délka chatu pro jednoho klienta v jeden den je nejdéle 1 hodinu a 30 minut I když se pracovník s tebou na chatu rozloučí, můžeš kdykoliv zavolat na bezplatné číslo Linky bezpečí – 116 111.

Pro sdružení Linka bezpečí chat vytvořila a spravuje společnost Centrum Holding s.r.o, která je provozovatelem veřejného chatu Xchat.cz. Jednou z podmínek vstupu do chatu je registrace.

Z každého kontaktu na Chatu Linky bezpečí se zapisuje krátká zpráva, abychom věděli, o čem jste s námi mluvili. Tato zpráva zůstává na Lince bezpečí a nedostane se k ní nikdo nepovolaný.

Rodičovská linka

Mají vaše děti problémy a vy se potřebujete s někým poradit? Zavolejte na číslo 840 111 234, nebo napište do e-mailové poradny Rodičovské linky: pomoc zavináč rodicovskalinka.cz

Rodičovská linka poskytuje telefonickou krizovou intervenci a poradenství především rodičům, prarodičům a ostatním členům rodiny z celé České republiky. Nabízí jim pomoc v krizové situaci, která se týká dětí, dospívajících a mladých dospělých. V případě E-mailové poradny slouží klientům z celé České republiky i ze zahraničí, kteří píší v českém jazyce a nemohou nebo nechtějí využít telefonické služby a mají přístup k internetu.

Telefonicky se lze na linku obracet každý všední den: pondělí-čtvrtek: 13–19 hod., pátek: 9–15 hod. Jedná se o bílou linku, u níž je hovor účtován zvýhodněným tarifem 1,60 Kč/min z O2, 4,80 Kč/min z T-mobile a 5,59 Kč/min z Vodafone.

Emailem se lze obracet na linku nepřetržitě s odpovědí do tří pracovních dnů.

 

Více se o jednotlivých linkách dozvíte na stránkách www.linkabezpeci.cz