Snow film Fest

Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách přinese bratrský festival Expediční kamery

SNOW FILM FEST


Festival se koná pravidelně od října do prosince ve více než 200 českých a slovenských městech. Kromě filmů (většinou jde o vítězné snímky z mezinárodních festivalů) je na mnoha místech připraven další doprovodný program.

Filmy o absolutním extrému polárních expedic, šokujících výkonech sportovců i o tom jak prožívají své životy, když opadne adrenalin a je třeba se vyrovnat se situacemi na pokraji života a smrti. Na festivalu zažijete ohlušující ticho i nedozírnost arktických pustin stejně jako nádheru zasněžených hor a ledovců. Prožijete s aktéry situace, které vám možná odhalí, proč se vydávají na hranice svých možností a možná zjistíte, že je kousek „toho“ i ve vás.

Filmy 2019 – Hlavní program

 • Queen Maud Land
  režie: Cedar Wright, Taylor Keating, USA 2018, 28 minut, trailer
  Země královny Maud, skalnatá část Antarktidy, úchvatně krásné, ale také chladné, nepřátelské a vzdálené oblasti světa která je i přes to nebo právě proto vyhledávaným místem pro extrémní expedice. Skupina elitních horolezců ve složení Alex Honnold, Conrad Anker, Jimmy Chin, Cedar Wrigt, Savannah Cummins a Anna Pfaff se vydávají zdolat monumentální skalní věže vystupující z této nehostinné zmrzlé pustiny. Lezení za polárním kruhem přináší mrazení v kostech, chlad, ale především nové zážitky a výzvy i pro zkušenou skupinu lezců. Ve finále však také vědomí nezapomenutelného času na konci světa.
 • Onekotan
  režie: Simon Thussbas, Rakousko 2015, 52 min, trailer
  V Tichém oceánu je ostrov. Na tom ostrově je jezero a uprostřed něj ční k nebi vrchol. Ostrov se jmenuje Onekotan a vrchol jméno nemá. Jedná se o zbytky rozpadlé sopky. Onekotan je jedno z nejizolovanějších míst na zemi, počasí je zde nepředvídatelné a podmínky jsou absolutně nevhodné k trvalému obývání. Kdo ví, proč Matthiase Haunholdera pohání touha sjet vrchol této sopky na lyžích. Vydává se tedy se skupinou dobrodruhů za tímto cílem a statečně čelí nástrahám nevlídného a nedostupného ostrova. Jenže co člověk potřebuje ještě víc, než splnit si sen? Vrátit se domů?
 • Ice and Palms
  režie: Phillipe Becker/ El Flamingo, Německo 2018, 32 min, trailer
  Dva přátelé zcestovali svět za mnoha horskými dobrodružstvími a během lyžování ve vzdálených oblastech se v jejich myslích zrodil nápad. Lyžařská expedice, která začíná přímo na prhu jejich domu. Pět týdnů, 1800 km, 35 000 metrů vertikálně a sen se stane skutečností! Jochen Mesle a Max Kroneck se chystají na svou doposud největší a nejpozoruhodnější lyžařskou výpravu. Mise zní: na kole napříč alpy a sjet ty nejvíce ikonické horské svahy jaké po cestě uvidí. Motor není povolen.
 • Surfer Dan
  režie: Tim Kemple, USA 2018, 8 min
  Dan pro své surfování nepotřebuje oceán, písek ani slunce. Pro surfování najde vše potřebné v ledových vlnách Hořejšího jezera v Michiganu uprostřed třeskuté zimy. Pro většinu se to zdá jako ta nejméně atraktivní destinace k surfování, ale pro Dana je to vše o tom, jak to vnímáte. V době nekonečných příležitostí k cestování, někdy zapomínáme, že náš vlastní dvorek skrývá svou vlastní vznešenost. Stačí přijít na to, jak ji najít.
 • Střípky ze života horolezce
  režie: Libor Dušek/ Alternative.NOW, Česká republika 2018, 27 min, trailer
  Míra Šmíd fenomenální dobrodruh, přáteli přezdívaný Lanč. Samorost pocházející z Police nad Metují je nejen v Českém okruhu horolezců známý především pro své sólové výstupy a založení MHFF v Teplicích nad Metují. Ochutnejte kapku ze života a díla lezce na písku, horolezce v evropských horách i světových velehorách. Renesanční fotograf, filmař, spisovatel, organizátor a vizionář. To byl Míra Šmíd, velký, byť někdy rozporuplný člověk. V roce 1993 za dosud nevyjasněných okolností zřítil během sólového výstupu cesty Lost Arrow v pouhých 41 letech.
 • Můj Svět
  režie: Filip Louma, Debora Vaňková/ 4Freedom film, Česká republika, 14 min
  Nahlédněte do světa extrémního sportovce Jana Venci Franckeho. Svět, celek přírody, věcí, míst a událostí, které jsou nám přístupné skrze smysly, zkušenosti, rozum a emoce. Náš jeden svět má více jak sedm a půl miliardy různých světů a pohledů na něj. Vencův svět je jeden z nich. Láska k rodině, sport, muzika, extrémní výzvy, úcta k přírodě, požitkářství, zážitkářství a mnoho dalšího. A možná, že zrovna jeho svět, může inspirovat i ten váš.

Kam můžete na festival vyrazit v Prostějově a okolí?

 • Přerov – kino Hvězda

kdy: středa 27. listopadu 
kde: kino Hvězda, Čechova 243/49 Přerov
pořadatel:
Vlastimil Hadra – CK VLHA

Uvidíte všechny filmy z hlavního programu.

Vstupné 110,- Kč 

 • Šumperk – Kino Oko

kdy: pondělí 22. listopadu
kde:
Kino Oko, Masarykovo nám. 1170/3, 787 01 Šumperk

Uvidíte všechny filmy z hlavního programu.

 • Olomouc – Bývalé kino LÍPA

kdy: středa 20. listopadu,
kde:
 Bývalé kino LÍPA, tř. Svornosti 111/2a, Olomouc - Nová ulice

Uvidíte všechny filmy z hlavního programu.

Základní vstupné 150 Kč, studenti - držitelé ISIC 100 Kč.

Chcete se dozvědět víc? Mrkněte na www.snowfilmfest.cz. Mimo jiné tam najdete i seznam všech míst, kde můžete v ČR a na Slovensku festival navštívit.

Festival pořádá občanské sdružení Hedvábná stezka.

zdroj: https://snowfilmfest.cz/