Akce je inspirována celosvětově úspěšným projektem "Let's Do It!". Jarní dobrovolnická akce bude probíhat v sobotu 4. dubna 2019 na celém území České republiky.

Ukliďme Česko

Cílem je nejen uklidit naše okolí, ale i ve společné věci zaangažovat různé zájmové skupiny lidí, školy, firmy, státní správu i jednotlivce a mediálně zviditelnit dlouhodobě neřešenou problematiku černých skládek.

Zapojit se můžete jako

  • Organizátor místní úklidové akce – Máte organizační schopnosti a chtěli byste zorganizovat úklid ve Vašem okolí? Není to nic náročného, pomůžeme Vám s metodikou, zajistíme úklidové prostředky a zajistíme Vám další mediální a technickou podporu.
  • Dobrovolník – Chcete aktivné pomoci uklidit Vaše okolí? Každý, kdo přiloží ruku k dílu, je vítán. Zapojení dostatečného počtu dobrovolníků je předpokladem pro úspěch celé akce.
  • Mapování černých skládek – Nemáte možnost se zapojit aktivně do úklidu? Pomozte nám tedy alespoň černé skládky a nepořádek zmapovat pomocí mobilní aplikace ZmapujTo.
  • Finanční podpora – Zaujala Vás myšlenka úklidového projektu? Jste firma, která klade důraz na ekologii a společenskou odpovědnost? Podpořte nás! Bez finančního zajištění se akce celorepublikového rozsahu neobejde.
  • Materiální podpora – Zaujala Vás myšlenka úklidového projektu a máte možnost jej podpořit jinak než finančně (např. pytle na odpad, ochranné rukavice, zajištění občerstvení, zapůjčení techniky,...)? Budeme rádi i za podporu touto formou.
  • Mediální partnerství – Hledáme mediální partnery z řad TV, rozhlasu, webových portálů, tisku, facebookových stránek..., zkrátka každého, kdo může dát vědět o projektu Ukliďme Česko co nejširší veřejnosti.

Chcete vědět, kde všude se bude uklízet? Podívejte se na interaktivní mapu úklidů a zapojte se, protože

bez Vás Česko neuklidíme!

Uklízíme i v Prostějově a okolí?

Akce postupně přibývají, pro aktuální info můžete sledovat interaktivní mapu úklidů.

 

www stránky: www.uklidmecesko.cz / www.fb.com/UklidmeCesko / twitter.com/UklidmeCesko