Vánoce s originálními dárky z odpadu

Věděli jste, že 27 km2 přírody bylo v loňském roce zachráněno právě díky třídění odpadu? Dosáhlo se toho tím, že se zrecyklovalo a znovu využilo 77 % celkové produkce obalových materiálů! Recyklát pak při výrobě nových výrobků nahradil přírodní zdroje, které se tak nemusely vytěžit.

Projekt Samosebou nabízí mnoho zajímavých tipů, rad a informací o třídění odpadu. Rovněž na jejich webu naleznete i soutěže, videa, hry nebo třeba výukové materiály. Nyní však přišli s článkem, který může změnit vaše Vánoce, díky originálním dárkům.

Papírové ozdoby

Papír patří mezi nejvděčnější materiály na výrobu nejrůznějších ozdob, ale i dárků vůbec. Z tuhého papíru zkuste vystřihnout stromečky nebo jiné motivy a ozdobit je. Máte doma starý notový sešit? Lepením více vrstev papíru dosáhnete skvělého efektu.

Minikrabička

Obyčejná rulička od toaletního papíru je přesně to, co chcete mít po ruce. Nevěříte? Stačí ji stlačit, zamáčknout okraje a na světě je skvělá malá krabička. Můžete to pojmout jako vtip nebo ji polepit a pomalovat k nepoznání.

 

 

A co dál?

Vázy, svícny, držák na houbičku a mnoho dalšího. To vše můžeš najít v článku na  webu samosebou.cz. Tak neváhej a podívej se, jak připravit a zabalit dárky s láskou k přírode!

 

 

zdroj: www.samosebou.cz/2017/11/30/tipy-vanoce-s-originalnimi-darky-z-odpadu/, www.jaktridit.cz/priroda/