Jimmy

Kdo je Jimmy?

Jimmy je pracovník s mládeží, příp. dobrovolník pravidelně pracující s mladými lidmi, který projde školením o práci s informacemi a informačními zdroji a úzce spolupracuje s místním informačním centrem pro mládež.

Kde se Jimmy vzal?

Projekt Jimmy se zrodil v Nizozemsku. Protože se pracovník s informacemi pro mládež označuje v holandštině jako "Jongeren informatie medewerker", ve zkratce: JIM, ujal se název Jimmy.

Eryica (European Youth Information and Counselling Agency) pak iniciovala vznik podobného konceptu i v ostatních evropských zemích a vyvinula evropskou verzi "Jimmy" založenou právě na tomto, v Holandsku osvědčeném modelu.

Co je cílem Jimmy?

Cílem je využít potenciálu pracovníků s mládeží, kteří jsou denně v úzkém kontaktu s mladými lidmi, a tak doplnit a rozšířit možnosti stávajících informačních center pro mládež (ICM). Informace tak mohou být pro mladé lidi dostupnější.

Pracovníci s mládeží znají dobře potřeby a otázky mladých lidí, ale často nemají čas ani kapacitu, aby na tyto otázky hledali odpověď. Proto informační centra pro mládež nabízí školení Jimmy, kde pracovníci s mládeží napříč nejrůznějšími organizacemi (knihovny, školy, neziskové organizace, DDM apod.) získají vhled do problematiky informací pro mládež. Cílem následné spolupráce s místním ICM je nabízet mladým lidem aktuální a ověřené informace a informovat ICM o aktuálních potřebách mladých lidí.

Jimmy v Olomouckém kraji

Pracovníci s mládeží v Olomouckém kraji mohou spolupracovat se dvěma místními ICM - ICM Prostějov a ICM Šumperk.

Co Jimmymu nabízíme?

  • aktuální informační materiály
  • pravidelný přístup k aktuálním, (nejen) regionálním informacím
  • pravidelný kontakt s ICM - pomoc s vyhledáváním informací pro mládež
  • možnost účastnit se školení a projektů
  • certifikát

Co od Jimmyho očekáváme?

  • předávání aktuálních informací a informačních materiálů mladým lidem
  • pravidelný kontakt s ICM - zpětná vazba z terénu
  • propagace ICM mezi mladými lidmi

Chcete projít školením Jimmy a spolupracovat s námi? Kontaktujte nás!

Kontakt:

Informační centrum pro mládež Prostějov
tel.: 582 302 553
e-mail: info zavináč icmprostejov.cz