O nás


Změny v otevírací době ICM:

V pátek 23. března bude ICM zavřeno, pořádáme pro děti tradiční Noc s Andersenem.

Aktuální informace vždy najdete na našich stránkách www.icmprostejov.cz. 

Ukliďme Česko

Zapojte se jako dobrovolník nebo organizátor do akce Ukliďme Česko v sobotu 8. dubna 2018. Jejím cílem je nejen uklidit naše okolí, ale i zviditelnit dlouhodobě neřešenou problematiku černých skládek.

E-VoiceS

A je tu nové číslo anglických E-VoiceS naší dobrovolnice – Marii – můžete se začíst do jejího vyprávění o cestě do České republiky, kdo stál za jejím rozhodnutím zkusit EDS a jak se jí tady líbí.

Na kus řeči i koláče...

Zaskočte do ICM Prostějov na Kus řeči i koláče... s naší novou zahraniční dobrovolnicí - Mariou z Rumunska. Přijďte se seznámit, popovídat si a zjistit, jaké akce plánuje. Jedná se především o nabídku anglických konverzací. A to v pondělí 26. března – od 14.00 do 17.00 hod.

Revolution Train aneb protidrogový vlak přijede do Prostějova

Již poněkolikáté vyráží Revolution Train na turné. Do Prostějova na hlavní nádraží přijede na jeden pracovní den a to 22. 3. s jarním programem 2018. Jde o protidrogový vlak, který ve své speciálně upravené soupravě nabízí 5D projekci, která ukazuje hrozby závislostí a vede k zamyšlení o hodnotě lidského zdraví.

Velikonoční jarmark 2018

Ve dnech 24.–29. března 2018 se uskuteční, již třetím rokem, na náměstí T. G. Masaryka velikonoční jarmark, jehož nabídka předkládá hanácké písně, tance a velikonoční zvyky, včetně muzikálových melodií a vystoupení dětí z mateřinek a základních škol. Hlavním bodem programu bude vystoupení Markéty Konvičkové a těšit se můžete i na tradiční trhy.

Výzva #Ode2Joy

Rok 2018 je Evropským rokem kulturního dědictví. Do jeho oslav se prostřednictvím výzvy #Ode2Joy Challenge můžeš zapojit i Ty! Inspiruj se skladbou Óda na radost, nahraj svou vlastní verzi nebo ji ztvárni prostřednictvím kresby, fotografie, videa nebo třeba hry. Nejzajímavější příspěvky budou prezentovány na summitu Evropského kulturního dědictví.

Moravská galerie – Paneland

Panelová sídliště, vystavěná v 70. a 80. letech, jsou vnímána jako neopakovatelný urbanistický, architektonický či designerský experiment. Ať už patříte mezi generaci, která na sídlištích vyrostla nebo chcete jen zážitek a zkušenost z tehdejší doby zprostředkovat svým dětem, navštivte do 25. března Moravskou galerii v Brně – Uměleckoprůmyslové muzeum, kde výstava s názvem Paneland probíhá.

Taneční čaje

Přijďte strávit příjemné odpoledne s tancem na nedělní taneční čaje v restauraci Národního domu. Čtyři víkendy s hudební skupinou Romantica pro vás připraví Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci se Zdravým městem Prostějov.

Eurotime 2018

Vyzkoušejte, co víte o Evropě a Evropské unii ve znalostní soutěži Eurotime 2018. Ve znalostním kvízu můžete vyhrát tablet nebo chytrý telefon. Soutěž má dvě věkové kategorie (děti do 15 let včetně a dospělí od 16 let) a uzávěrka soutěže je 20. května.

Syndikovat obsah