Evropská unie v otázkách 11

Výhercem 2. kola soutěže se stala Sára Ševčíková z Poštorné-Břeclavi, gratulujeme!

Jste žáci ZŠ nebo studenti SŠ ve věku od 12 do 19 let? A chcete vyhrát externí disk nebo dárkový balíček v naší soutěži s evropskou tematikou? Nemusíte mít velké znalosti, stačí umět hledat správné odpovědi. 

Tvořivé dílny s ICM

Přijďte v pondělí 4. června do ICM Prostějov oslavit Den dětí tím, že si vyrobíte dózu na sladkosti. Jakou podobu bude mít, je jen na Vás. Zajíček, tučňák nebo třeba medvěd? A co víc, tento nápad si připravila naše zahraniční dobrovolnice Maria a tak můžete během kreativní dílny prohodit i pár slov anglicky.

Koupaliště


Aquapark Koupelky zahajuje sezonu 2018 od 1. června.  V tento den mají děti do 15-ti let vstup zdarma!

E-VoiceS

A je tu další nové číslo anglických E-VoiceS naší zahraniční dobrovolnice, tentokrát s názvem – When happiness arises. Začtěte se do toho, jak si užila své popříjezdové školení, v českém městě Aš a co vše zažila, s kým se seznámila. Nechybí ani její originální fotky, tentokrát v black and white verzi!

Hloučelu sjedou po deseti letech vodáci

Sjezd na říčce Hloučele, který se měl konat  16. června 2018, se přesouvá na podzim, z důvodů nízké hladiny vod v povodí. Dosavadní registrace jsou automaticky převedeny na tento náhradní termín.

Prostějovská koloběžka

Kdo přijede, ten jede! V pondělí 11. června proběhne již pátý ročník závodu Prostějovská koloběžka. Akce proběhne na náměstí T. G. Masaryka. Rozjížďky 14.30 až 16.15.

Komiksová soutěž „Promluv k světu bublinou“

Malujete, kreslíte? Zkuste komiksovou soutěž na téma „Cíle udržitelného rozvoje“, do které se se svým komiksem může zapojit každý, komu už bylo 12 let. Představte žákům základních škol témata jako „Rovnost mužů a žen“, „Konec hladu“ nebo „Klimatická opatření“ a vyhrajte komiksový workshop s Tomášem Kučerovským a další skvělé ceny.

Čisté festivaly a možnost soutěžit o vstupenky

Čistý festival zajišťuje od roku 2008 třídění odpadů na českých hudebních festivalech. Navštiv na čistých festivalech workshop a vyrob si originální recyklovaný módní doplněk nebo hudební nástroj. A navíc teď můžeš hlasovat pro originální buskingovou scénu REC.stage, která představí české hudební objevy a vyhrát dva lístky na některý z čistých festivalů!

Týdny mediálního vzdělávání

Jeden svět na školách je jedním ze vzdělávacích programů organizace Člověk v tísni. V rámci svého projektu Mediální vzdělávání, kdy se snaží o rozvoj mediální gramotnosti žáků, právě pořádají Týdny mediálního vzdělávání. Letošní motto O pravdu/Opravdu? připomíná důležitost hledání pravdy a důvěryhodných informací, v době, kdy se nepravdivé zprávy na sociálních sítích šíří rychleji než ty pravdivé. Akce trvá od 21. května do 29. června 2018.

Noc kostelů

 

Noc kostelů (pátek 25. května) nabízí možnost v noční atmosféře navštívit nejen kostely a modlitebny, ale také prostory klášterů, rajské dvory, krypty, věže, a především zajímavý doprovodný program. Otevřeny budou kostely i v Prostějově.

Syndikovat obsah