Příměstský tábor s Veselou vědou 2019

Nezisková organizace Veselá věda pořádá letní příměstský tábor pro všechny zvídavé děti od 5 do 12 let. Vybírat můžete z několika turnusů. Který bude ten vhodný právě pro vás?

Masopust 2019

Máme tady masopust Smile 2. března se můžete na náměstí T.G. Masaryka v Prostějově těšit na lidovou zabíjačku s občerstvením a s řeznickými krámky, to vše za doprovodu masopustních masek od 10.00 do 16.00 hod.

Ekocentrum Iris – Český svaz ochránců přírody

Přijďte ve středu 27.února ochutnat čaj namíchaný bylinkářem Vláďou Vytáskem a poslechnout si jeho přednášku o využití léčivých rostlin pro léčbu různých nemocí a potlačení bolesti.Začátek v 15.00, poplatek 60,- kč za osobu.

Tanec smyslů

Nechte své tělo spontánně tvořit a vychutnejme si tanec všemi smysly. Užijte si nejen společného tance, ale i bubnování, zpěvu, sdílení, bytí v kráse i síle vědomého ženství a tvoření radostného života. Na program je potřeba se předem přihlásit, počet míst je omezen.

Dobro-druzi

Máte ve svém okolí někoho, komu byste rádi pomohli? Jste třída, oddíl či parta kamarádu, kterým ještě nebylo 26 let a zároveň chodíte minimálně na druhý stupeň ZŠ? Chcete si vyzkoušet uspořádat dobročinnou akci? Hledáte někoho, kdo by vám s tím pomohl? Právě pro vás tu jsou Dobro-druzi! Nadace Via díky programu Dobro-druzi podpoří až 15 týmů dětí a mladých lidí! Uzávěrka přihlášek je 7. března.

Astronomické oddělení Muzea a galerie v Prostějově – Hvězdárna

Gravitační vlny… Fascinující část fyziky, poslední předpověď plynoucí z obecné teorie relativity Alberta Einsteina, která nebyla experimentálně prokázána. Trvalo přibližně 100 let, než se podařilo sestrojit neskutečně přesné a velice důmyslné zařízení, které dokázalo gravitační vlny prakticky zachytit a prokázat tak jejich existenci a pravdivost Einsteinovy teorie. O tom, co vše tomuto báječnému objevu předcházelo a kam nás tato nová cesta může zavést, nám poví ve své populárněvědecké přednášce prof. RNDr. Jan Novotný, CSc. Přednáška se uskuteční na prostějovské hvězdárně ve čtvrtek 14. února.

IX. ročník mezinárodní dětské výtvarné soutěže „KPACAWEEK“

Pořadatelé zvou k účasti IX. ročníku mezinárodní dětské výtvarné soutěže „KPACAWEEK“. Soutěž je určena pro žáky a studenty uměleckých škol. Soutěžní práce musí být odeslány poštou do Běloruska tak, aby je organizátoři obdrželi v termínu 1. až 23. března 2019.

Městská knihovna Prostějov

 

Norsko - nejsevernější krásy Evropy. Cestovatelské povídání a promítání fotografií Mgr. Dobromily Patákové o její cestě do téměř neobydlených oblastí na severovýchodě Norska, kam se mnoho turistů nedostane.

 

Cena Karla Velikého pro mladé Evropany

Je vám mezi 16 a 30 lety? Pracujete na projektu s evropským rozměrem? Tak se přihlaste do soutěže o Cenu Karla Velikého. Můžete získat finanční podporu až 7 500 eur a navrch výlet do Cách. Uzávěrka přihlášek byla prodloužena do 18. února.

Syndikovat obsah