Městská knihovna Prostějov

Ve středu 26. září nabídne knihovna vyprávění a promítání fotografií cyklocestovatele Radomíra Čížka s názvem Na kole do horských vesnic Ázerbájdžánu. Proč se rozhodl dobrovolně stoupat v drsném počasí do strmých kopců Kavkazu a proč vedla jeho trasa právě do vesnic, o nichž nebývá v průvodcích ani zmínka? Přijďte si ho naživo poslechnout od 17.30 do podkrovního sálu knihovny.

Setkání Hanáků

Více než šest stovek členů národopisných tanečních a hudebních souborů v hanáckých krojích se představí během Setkání Hanáků s hejtmanem Olomouckého kraje v pátek 28. září 2018 v areálu Zámku Čechy pod Kosířem. Těšit se můžete i na prohlídky zámku v hanáčtině a řemeslný a farmářský trh.

Burza práce a vzdělání v Olomouckém kraji

Burza práce a vzdělávání poskytuje vystavovatelům možnost, aby představili firmy, kterým dlouhodobě chybí kvalifikovaná pracovní síla v určitých profesích a střední a vysoké školy, na kterých je možné nedostatkové vzdělání získat. Zajímate se o pracovní trh, volná místa či možnosti vzdělání? Tak první letošní burza proběhne 25. září v Přerově a pak hned 2. října v Prostějově! 

Astronomické oddělení Muzea a galerie v Prostějově – Hvězdárna

Kosmické objekty k nám vysílají částice s extrémně vysokými energiemi, mnohonásobně vyššími, než jaké jsou schopny produkovat pozemské urychlovače. Tyto částice jsou ale velmi vzácné. I po více než sto letech pozorování však zůstává mnoho nezodpovězených otázek týkajících se původu a povahy těchto částic. Chcete-li se o těchto částicích dozvědět víc, nenechte si ujít přednášku RNDr. Martiny Boháčové, která se uskuteční v Prostějovské hvězdárně ve čtvrtek 20. září od 18.00.

Restaurant Day

Přijďte opět vyzkoušet nějaké ty dobroty – na další Restaurant Day, který proběhne v neděli 23. září na zahrádce Národního domu. Můžete ochutnat speciality japonské kuchyně, červíčky na olivovém oleji s česnekem a chilli nebo sarančata v karamelu, nebudou chybět pralinky, šlehačkové dorty, vepřové hamburgery, bramboráky nebo škvarková pomazánka a těšit se můžete i na panna cottu a řadu dalších dobrot.

Střediska volného času

Nejen školou živ je člověk? Právě teď můžete vybírat ze široké škály kroužků, které nabízejí střediska volného času. Přihlaste se včas!

Prostějovské Hanácké slavnosti

XXXVI. Prostějovské hanácké slavnosti se budou konat o víkendu 15.–16. září 2018. Nenechte si ujít bohatý program plný vystoupení lidových souborů doprovázený tradičním jarmarkem a hodovým veselím.
Přístupná bude také radniční věž a radnice.

Familiáda

Ať už jste rodina velká či malá, v sobotu 22. září zajděte do Kolářových sadů na rodinnou sportovní soutěž u hvězdárny. Jak lépe začít podzim než s ostatními členy rodiny?

E-VoiceS

A jsou tu hned dvě nová čísla anglických E-VoiceS naší zahraniční dobrovolnice. První z nich - Ending versus transformation - přináší tipy, kam se Maria stihla ještě v červnu podívat  a také se z něj třeba dozvíte, co je to Mid-Term školení. V druhém čísle s názvem Adventure awaits si můžete přečíst, jaká dobrodružství čekala na Mariu během její dovolené v Chorvatsku!

Burza volného času

Chcete se inspirovat, co všechno můžete dělat ve volném čase v Prostějově a okolí, a ještě si zasoutěžit a vyzkoušet řadu zajímavých aktivit? Pak navštivte Burzu volného času ve sportovní hale Sportcentra, kde se budou ve dnech 6. a 7. září 2018 prezentovat volnočasové organizace, sportovní kluby i prostějovské ICM.

Syndikovat obsah