O nás

Pozor: od 1. prosince (do odvolání) má ICM z důvodu nemoci změněnou otevírací dobu.

  • pondělí 12.00–16.00 (přístup na internet od 14.00)
  • úterý 12.00–16.00 (přístup na internet od 14.00; možnost vyřídit ISIC průkaz)
  • středa zavřeno
  • čtvrtek 12.00–16.00 (přístup na internet od 14.00; možnost vyřídit ISIC průkaz)
  • pátek zavřeno

Aktuální změny:

  • v pondělí 17. prosince bude v ICM Prostějov probíhat kreativní dílna – nebude možné využít přístup na počítač

Aktuální informace vždy najdete na našich stránkách www.icmprostejov.cz. 

Tvořivé dílny s ICM

Druhá adventní tvořivá dílna nás čeká v pondělí 17. prosince. Společně budeme vyrábět ozdoby na stromeček. Na flash disku si můžete přinést vlastní obrázky nebo fotky, které budete chtít při výrobě použít.

Betlémské světlo v Prostějově

Betlémské světlo je již neodmyslitelnou součástí vánoční atmosféry – jako připomínku toho, že o Vánocích nejsme sami, ho rozváží skauti po celé Evropě. Zapálit si od něj svoji vlastní svíčku nebo adventní věnec můžete na náměstích, v kostelech, nebo třeba i u sousedů. Skauti, ve spolupráci s Českými drahami, světlo rozvážejí vždy třetí neděli adventní.

Městská knihovna Prostějov

Přemýšlíte o tom, jaká drobnost by ještě udělala o Vánocích radost vašim blízkým? Přijďte se inspirovat do knihovny - v pátek 14. prosince. Možná by to mohl být dárkový poukaz na roční registraci do knihovny, vlastnoručně vyrobená záložka, mini loutka nebo vánoční přání. Zastavte se na chvilku v předvánočním shonu, můžete si vyzkoušet zdobení perníčků, ochutnat čaj, kávu, vánoční cukroví a vyrobit si něco hezkého pod stromeček.

Cena Karla Velikého pro mladé Evropany

Je vám mezi 16 a 30 lety? Pracujete na projektu s evropským rozměrem? Tak se přihlaste do soutěže o Cenu Karla Velikého. Můžete získat finanční podporu až 7 500 eur a navrch výlet do Cách.

Remix

Další číslo REMIXu je na světě! Přečti si třeba anglický článek Connection with nature, který pro Remix připravila naše dobrovolnice Maria.
Chceš si vyzkoušet práci redaktora? Potřebuješ novinářskou praxi? Internetový měsíčník Remix se těší na tvůj příspěvek!
Napiš článek o koncertu, výletu, brigádě nebo o čemkoli, co by mohlo zajímat mladé čtenáře – obzvlášť skvělé by bylo představení a zviditelnění úspěšných, šikovných, podnikavých mladých lidí, v oblastech vědy, kultury, studia, podnikání, ale i každodenního života, třeba formou rozhovoru s mladými a úspěšnými lidmi z tvého okolí. Článek nám pak jednoduše pošli do ICM Prostějov.

E-VoiceS

Co nového může přinést každodenní rutina, se právě teď můžete dočíst v novém čísle anglických E-VoiceS, které pro vás sepsala naše zahraniční dobrovolnice Maria. Smile

Ekocentrum Iris – Český svaz ochránců přírody

Nedělní Mikulášský výstup na Kosíř, který pořádá v neděli 2. prosince Klub českých turistů Smržice, doplní Ekocentrum Iris krátkým zastavením u ovocného sadu Oulehle. V sadu budou moct účastníci ozdobit vánoční stromky různými pochoutkami pro ptactvo, zajíce, srnky a další živočichy. Materiál na výrobu ozdob si můžete přinést s sebou, ale nějaké suroviny na zdobení budou přímo na místě.

Syndikovat obsah