O nás

ISIC průkazy jsou až do odvolání vyřizovány pouze v úterý od 12.00 do 16.00 hod.

 Aktuální změny otevírací doby najdete vždy na našich stránkách.

Ekocentrum Iris – Český svaz ochránců přírody

Český svaz ochranářů přírody -  Regionální sdružení Iris Prostějov pro Vás má nachystáno spostu dalších zajímavých výletů, tvořivých dílen a exkurzí!  

Forenzní značení jízdních kol a invalidních vozíků syntetickou DNA

Občané Prostějova a nově i okolních obcí mají znovu možnost nechat si v rámci prevence majetkové trestní činnosti označit svá kola či invalidní vozíky syntetickou DNA. Takové označení předmětů a evidence v registrech může pomoci odradit potencionální pachatele od spáchání trestného činu, případně pachatele usvědčit, či zabránit dalšímu prodeji předmětu. Nezapomeňte se objednat přes objednávkový systém!

Face2Art - Obrať svou tvář k umění!

Face2Art je virtuální galerie pro mladé tvůrce ve věku od 13 do 23 let. Pošlete svou hudební skladbu, píseň, fotografii, krátký film, povídku, báseň či záznam choreografie nebo se podívejte na výtvory druhých a hlasujte pro své oblíbence či přátele!

Kukuřičáci

V České republice jich letos najdete 11. O co jde? Kukuřičná bludiště! To je zábava nejen pro rodiny s dětmi, ale i školy, školky, firemní akce či širokou veřejnost. Vyrazte hledat správnou cestu třeba do Olomouce nebo do Brna a třeba právě vy se letos stanete mistrem v bloudění.

Tvořivé dílny s ICM

V červnu proběhla poslední tvořivá dílna do prázdnin, ale protože o ni byl velký zájem, vyhlašujeme ještě jednu dílnu, během které si můžete vyrobit vlastní barefoot sandály, a to v úterý 9. července od 14.00 hod. Na prázdninový workshop se můžete hlásit do 1. července. Těšíme se na vás!

Evropská unie v otázkách 12

Výhercem 5. kola se stal Ondřej Stejskal z Lednice a výhercem hlavní ceny byl vylosován Martin Kasal z Hrádku. Výhercům gratulujeme a všem soutěžícím děkujeme za účast v soutěži!

Na léto pro vás chystáme novou soutěž, tak nás nezapomeňte sledovat! Smile

Astronomické oddělení Muzea a galerie v Prostějově – Hvězdárna

astronomicky vikendI na červen přichystala prostějovská hvězdárna řadu akcí. Už tento čtvrtek (6. června) se v prostějovské hvězdárně můžete těšit na přednášku Ing. Tomáše Přibyla Příběh lunárního modulu a v úterý 18. června proběhne tradiční akce Věda v ulicích, během které si budete moci vyzkoušet i řadu experimentů.

Keltská noc 2019

19. a 20. července vás čeká pravý "keltský víkend" plný živé hudby a tance, bohatý program, skvělá zábava, bohatá nabídka jídel a nápojů - a to vše pod širým nebem v kempu Žralok v Plumlově.

Syndikovat obsah