LuštěnÍČKO na Evropský den informací pro mládež

Dnes na tebe čeká poslední z křížovek. Tak neváhej a reš! LuštěnÍČKO jsme vyhlásili k  příležitosti Evropského dne informací pro mládež . Každý den od 18. do 20. dubna má jeden z úspěšných řešitelů šanci vyhrát originální tematický termohrnek.

E-VoiceS

A je tu nové číslo anglických E-VoiceS naší dobrovolnice – Marii – můžete se začíst do toho, jaké byly její první úkoly, ochutnávky tradičního českého jídla i pití a jaké má přání. A pokud jste nečetli ještě o její cestě do České republiky, můžete se začíst i do předešlého čísla.

Prostějovský Majáles 2018

Prostějovský majáles letos v pátek 4. května! Připravte se na průvod v maskách, volbu krále, odpolední program a samozřejmě Afterparty. Pokud chcete se svou školou soutěžit, vyplňte přihlášku do 2. května.

Forenzní značení jízdních kol a invalidních vozíků syntetickou DNA

Občané Prostějova a nově i okolních obcí mají znovu možnost nechat si v rámci prevence majetkové trestní činnosti označit svá kola či invalidní vozíky syntetickou DNA. Takové označení předmětů a evidence v registrech může pomoci odradit potencionální pachatele od spáchání trestného činu, případně pachatele usvědčit, či zabránit dalšímu prodeji předmětu. Nezapomeňte se objednat přes objednávkový systém!

Wi-fi hotspoty do každé české vesnice i města

Program Evropské komise WiFi4EU  nabízí obcím poukázky v hodnotě 15 000 EUR na zřízení wi-fi hotspotů ve veřejných prostorách, např. knihovnách, muzeích, veřejných parcích či na náměstích.

Hloučelu sjedou po deseti letech vodáci - hlaste se!

Po dlouhé pauze se na říčce Hloučele 16. června v době od od 9 do 15 hodin objeví lodě. Zaregistrovat se máte možnost do 1.6.2018.

Dobročinný KnihoTrh

Chcete si doplnit knihovnu a zároveň přispět na dobrou věc? Již příští čtvrtek 19. dubna můžete dorazit do Arkády na dobročinný trh. Akce začíná v 15.00!

Cyklobus

Oprašte kola a vydejte se na Drahanskou vrchovinu – do kopce i z kopce vám pomůže cyklobus, a to na tradiční lince  Prostějov – Jedovnice.

Městské divadlo v Prostějově

Dnes od 18.00 se koná Večer francouzského divadla. Večer proběhne pod záštitou Cyrilometodějského gymnázia, ZŠ a MŠ v Prostějově. Těšit se můžete na francouzské hry, ochutnávku francouzských vín a specialit nebo třeba výstavu fotografií a kostýmů francouzského divadla.

Nezávislý prostor ECHO

Máš rád rozmanité hudební žánry?
Přijď se pobavit na tématicky zaměřený večírek.
Kostýmy dobrovolně povinné. 

Syndikovat obsah