O nás


Prázdninová otevírací doba v ICM:
 

Po dobu letních prázdnin bude ICM Prostějov otevřeno pondělí – čtvrtek od 10.00 do 16.00 hod., pátek zavřeno.
Od 16. července do 5. srpna bude ICM Prostějov z provozních důvodů zavřeno.

Aktuální informace vždy najdete na našich stránkách www.icmprostejov.cz. 

Fotosoutěž Kulturní dědictví Evropy

Rádi fotíte? Zapojte se do celorepublikové letní fotosoutěže na téma Kulturní dědictví Evropy. Vybrat si můžete ze dvou soutěžních kategorií: "památky" nebo "tradice". Uzávěrka soutěže je 21. září a vyhrát můžete poukázky od STUDENT AGENCY, cestovatelský balíček nebo deskové hry.

Rodina Odvedle

Rádi byste vyzkoušeli něco netradičního? Zajímají Vás osudy cizinců žijící v ČR a chcete vědět, co si oni myslí o Češích? To vše a mnohem více můžete zažít s projektem Rodina Odvedle. Nechte se pohostit v domácnosti rodiny pocházející z jiné země anebo je vy pozvěte k sobě domů na nedělní oběd! Záleží jen na Vás!. Přihlásit se můžete už teď!

Josefkol 2018

O víkendu se koná už 11. ročník mezinárodního srazu mistrů řemesla kolářského, kočárnického, mistrů opratí a milovníků koňských spřežení – uvidíte práci řemeslníků, přehlídku vozů, můžete se projet v historických kočárech, poslechnout si lidové i moderní písničky nebo se zapojit do soutěží pro děti i dospělé.

Prázdninové prohlídky města s průvodci

O letních prázdninách funguje v Prostějově bezplatná průvodcovská služba. Komentované prohlídky organizují studenti ze Střední odborné školy podnikání a obchodu v Prostějově a probíhají vždy v sobotu a v neděli. Vybrat si můžete ze 2 prohlídkových okruhů: Historické centrum města a Kostel Povýšení sv. Kříže. Na prohlídku radniční věže můžete vyrazit i ve všední dny.

Letní kino Mostkovice

Už jste letos vyrazili do letního kina? Letní kino Mostkovice si na červenec připravilo pestrý program, z kterého si vyberou milovníci komedií, pohádek, sci-fi i muzikálů. V pátek 13. července se promítá film Jumanji: Vítejte v džungli. Promítání filmů začínají ve 21.30 hod.

Ukliďme svět, ukliďme Česko

Zapojte se jako dobrovolník nebo organizátor do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko - podzimní termín je vyhlášený na sobotu 15. září 2018. Cílem akce je nejen uklidit naše okolí, ale i zviditelnit dlouhodobě neřešenou problematiku černých skládek.

Fotosoutěž pro amatérské fotografy

Neschovávejte své fotky doma v počítači a podělte se o ně s ostatními! Zapojte se do fotosoutěže a třeba se právě vaše fotky objeví v kalendáři Domu zahraniční spolupráce pro rok 2019. Letošní téma navazuje na Evropský rok kulturního dědictví, takže prohledejte své archivy a podělte se s ostatními o své zdokumentované zážitky s kulturním dědictvím Evropy! Uzávěrka soutěže je 9. září.

Příměstský tábor s Veselou vědou 2018

Nezisková organizace Veselá věda pořádá letní příměstský tábor pro všechny zvídavé děti od 5 do 12 let. Vybírat můžete z několika turnusů. Který bude ten vhodný právě pro vás?

Keltská noc 2018

17.ročník Keltské noci je tu! V pátek 20. a v sobotu 21. července v Plumlově(kemp Žralok)se Vám představí celkem asi 150 umělců a účinkujících z 9 zemí Evropy.Keltská noc je žánrově zaměřený dvoudenní festival tradiční keltské kultury, představující to nejlepší z české a světové keltské hudební scény.

 

Syndikovat obsah